Dodaj do ulubionych

Syndrome Sisi…

22.06.22, 16:36
Dolegliwości, z którymi borykała się austriacka cesarzowa, nie dawały symptomów typowych dla zaburzeń psychicznych. Kobieta wiodła dostatnie i na pozór szczęśliwe życie, i choć nie była z niego zadowolona, nie dała tego po sobie poznać. Syndrom Sisi jest bowiem szczególną odmianą depresji, która nie objawia się bezczynnością, potrzebą odosobnienia czy nawet zakończenia swojego życia, a wręcz przeciwnie. Osoby cierpiące na tę chorobę cechuje energiczność i chęć do działania. Problem w tym, że wykonywanie różnego rodzaju czynności nie przynosi zadowolenia z siebie i z pracy.

Badacze są podzieleni w kwestii uznania syndromu Sisi za odrębne zaburzenie psychiczne. Jedni są przekonani, że objawy, jakie występują przy tej dolegliwości jednoznacznie wskazują na to, że można ją uznać za oddzielną jednostkę chorobową. Z kolei według oponentów nadal brakuje wystarczającej liczby dowodów naukowych, które miałyby potwierdzić, że zarówno pacjenci, jak i lekarze mają do czynienia z odmianą depresji.
Obserwuj wątek
  • seremine Re: Syndrome Sisi… 22.06.22, 16:38
   Przygnębienie, melancholia oraz smutek to określenia, którymi często określa się złe samopoczucie psychiczne. Nie zawsze jednak jest to stan przejściowy. Zdarza się, że wskazane powyżej uczucia składają się na występowanie jednej z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych – depresji. Stan ten definiuje się jako zespół zaburzeń nastroju oraz aktywności utrzymujących się długi czas. To złożone schorzenie wpływa nie tylko na psychikę człowieka, ale także na ciało.

   Zarówno powszechne, jak i medyczne rozumienie depresji powoduje, że łatwo można wskazać różnice między nią a syndromem Sisi. Rozbieżności występują na poziomie objawów, które w przypadku schorzenia austriackiej cesarzowej nie dają powodów do zaniepokojenia. Mimo wszystko choroba ta jest określana jako jedna z odmian depresji. Elementami łączącymi obydwie dolegliwości są przyczyny ich powstawania. Stresujące sytuacje w życiu pacjenta, traumatyczne przeżycia, a nawet uwarunkowania genetyczne mogą wpływać na pojawianie się zaburzeń psychicznych.
  • seremine Re: Syndrome Sisi… 22.06.22, 16:39
   Odczuwasz długotrwałe i nieprzemijające poczucie smutku i przygnębienia, masz wrażenie, że nie radzisz sobie z problemami, masz nagłe zmiany nastroju, czujesz się przytłoczony rzeczywistością? Nie lekceważ tego umów wizytę u psychologa. Możesz to zrobić dzięki Medonet Market.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka