Dodaj do ulubionych

Andrij Melnyk

02.07.22, 18:40

pl.wikipedia.org/wiki/Andrij_Melnyk
Obserwuj wątek
   • mala200333 Re: Andrij Melnyk 02.07.22, 19:06

    Jerzy Haszczyński: Słów ambasadora Andrija Melnyka nie da się tak łatwo wymazać

    W czasie, gdy Rosja dokonuje zbrodni wojennych w jego kraju, najsławniejszy ukraiński ambasador relatywizuje zbrodnie banderowców. Mimo szybkiej akcji ratunkowej polityków z Warszawy i Kijowa wypowiedzi Andrija Melnyka mogą zostać z nami dłużej, podkopując wzajemne zaufanie
    • mala200333 Re: Andrij Melnyk 02.07.22, 19:07
     Andrij Melnyk specjalizował się dotychczas w krytykowaniu Niemiec, gdzie jest ambasadorem od wielu lat. Jest celebrytą, prawie nie wychodzi z niemieckich studiów telewizyjnych i radiowych. Tym razem w czasie wywiadu z zapałem bronił Stepana Bandery. Ludobójstwo dokonane na Polakach przez UPA to dla niego odwet za prześladowania Ukraińców w Polsce przed drugą wojną i poza tym nic wyjątkowego: Polacy też mordowali, w tej samej skali, teraz zaś sprawę wykorzystują politycznie… A Moskwa do dzisiaj narzuca fałszywą narrację o mordowaniu przez banderowców wielu tysięcy Żydów.
     • mala200333 Re: Andrij Melnyk 02.07.22, 19:08
      Resort dyplomacji w Kijowie uznał wypowiedzi ambasadora za prywatną opinię, która nie jest zgodna ze stanowiskiem MSZ. Dziwne, że takie są prywatne opinie ambasadora. Pasują do nacjonalistycznego publicysty czy radykalnego działacza, a nie dyplomaty. Prywatnie obawiam się, że nie przestaną budzić obaw części przynajmniej polskiego społeczeństwa. Słów Melnyka nie da się tak łatwo wymazać. Zaszkodził Ukrainie w czasie, gdy doznaje porażek na froncie i czuje coraz większą presję zmęczonego Zachodu na zakończenie tej wojny.
      Pięć miesięcy temu wielkie oburzenie wywołały słowa dowódcy niemieckiej marynarki wojennej wiceadmirała Kaya-Achima Schönbacha. W czasie, gdy Rosja wysyłała dziesiątki tysięcy żołnierzy na granicę z Ukrainą, Schönbach na spotkaniu w Indiach snuł rozważania o Putinie, który zasługuje na szacunek, i Krymie, który nigdy nie wróci pod kontrolę Kijowa. Szybko się okazało, że to prywatna opinia wiceadmirała, choć niektórzy podejrzewali, że ujawnił niemiecki sposób myślenia. Chwilę potem Schönbach podał się do dymisji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka