Dodaj do ulubionych

Subwariant Omikronu BA.5. zdominował obecną falę..

12.07.22, 13:54
Subwariant Omikronu BA.5. zdominował obecną falę koronawirusa. Jest zdecydowanie bardziej zakaźny, ale przebieg jest łagodniejszy i do szpitali trafia mniej zakażonych. Na jakie objawy powinieneś szczególnie zwrócić uwagę? Są podobne do zwykłego przeziębienia, a BA.5. atakuje głównie górne drogi oddechowe.
Obserwuj wątek
  • seremine Re: Subwariant Omikronu BA.5. zdominował obecną f 12.07.22, 13:56
   katar
   zatkany nos
   ból gardła, krtani
   kaszel
   ogólne zmęczenie
   ból głowy
   ból całego ciała
   łamanie w kościach
   gorączka
  • seremine Re: Subwariant Omikronu BA.5. zdominował obecną f 12.07.22, 13:58
   Pojawić się też mogą u niektórych bardziej charakterystyczne dla koronawirusa objawy, jak utrata węchu i smaku. Chorzy skarżą się też częściej w przypadku subwariantu BA.5. na rodzaj zalegającej w gardle flegmy, ale także na biegunki.
  • seremine Re: Subwariant Omikronu BA.5. zdominował obecną f 12.07.22, 19:04
   Okazuje się jednak, że Omikron BA.5 ma także kilka innych objawów, które mogą być charakterystyczne dla tej wersji. Tim Spector, profesor epidemiologii genetycznej w King's College London, zwrócił uwagę na dwa z nich. Chodzi o utratę węchu oraz dzwonienie w uszach. Spector sugeruje, aby potraktować je bardzo poważnie. Mogą bowiem oznaczać, że choroba zaatakowała obszar znajdujący się bliżej mózgu.
  • seremine Re: Subwariant Omikronu BA.5. zdominował obecną f 12.07.22, 19:06
   Luke O'Neill, profesor biochemii w Trinity College w Irlandii, ostrzegł, że osoby z wariantem BA.5 mogą mieć trudności ze snem z powodu nocnych potów. Są one tak intensywne, że piżamy oraz pościel chorych czasami były kompletnie przemoczone. "Choroba jest nieco inna, ponieważ wirus się zmienił" – przypomina O'Neill w rozmowie z irlandzką stacją radiową
  • seremine Re: Subwariant Omikronu BA.5. zdominował obecną f 12.07.22, 19:08
   https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/9tyk9kpTURBXy80NWY5YzIxNWRmMWRmNjRlMGFkN2NmNThmYjEzNmFhMy5qcGeRlQLNAfQAwsOBoTAF

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka