Dodaj do ulubionych

Niewydolność krążenia jest stanem chorobowym, …

10.08.22, 19:03

Niewydolność krążenia jest stanem chorobowym, podczas którego do narządów i tkanek nie jest dostarczana odpowiednia ilość tlenu.
Obserwuj wątek
  • seremine Re: Niewydolność krążenia jest stanem chorobowym, 10.08.22, 19:05
   Do przyczyn niewydolności krążenia pochodzenia sercowego można zaliczyć: przetrwały przewód tętniczy, nadmierne obciążenie serca z powodu nadciśnienia tętniczego, uszkodzenie serca spowodowane zawałem, uszkodzenie serca przez nadmiar substancji toksycznych, choroby metaboliczne oraz …wadę zastawkową serca.
  • seremine Re: Niewydolność krążenia jest stanem chorobowym, 10.08.22, 19:06
   U pacjentów z niewydolnością krążenia występuje przerost mięśnia sercowego oraz tachykardia, czyli przyspieszona częstotliwość skurczów. Chorzy skarżą się również na szybką męczliwość (nawet przy niewielkim wysiłku fizycznym), chroniczne zmęczenie, duszności i zadyszki. Inne dolegliwości mogące świadczyć o niewydolności krążenia to: słabo wyczuwalne i jednocześnie przyspieszone tętno, zimne poty na twarzy, nierównomierna i przyspieszona akcja serca oraz blada skóra.
   Jedzona regularnie chroni przed rakiem, zawałem i wydłuża życie
   Niewydolność serca dzielimy na lewokomorową i prawokomorową. Z kolei niewydolność krążenia dzieli się na przewlekłą i ostra. Niezależnie od rodzaju tej dolegliwości, wymaga ona jak najszybszej wizyty u specjalisty i wykonania specjalistycznych badań. Nieleczona niewydolność krążenia może w rezultacie doprowadzić do wielu poważnych powikłań takich jak zaburzenie prawidłowej pracy mózgu, trwałe uszkodzenie serca, choroby nerek czy włóknienie wątroby i płuc.
  • black_jotka Re: Niewydolność krążenia jest stanem chorobowym, 10.08.22, 19:32
   Ach te chorobska!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka