Dodaj do ulubionych

Jak rozpoznać udar?

19.08.22, 14:03
Jak rozpoznać udar? Większość z nas skupia się na tych najbardziej wstrząsających symptomach, jak niedowład czy porażenie jednej strony ciała, zaburzenia mowy, widzenia czy równowagi
Obserwuj wątek
    • seremine Re: Jak rozpoznać udar? 19.08.22, 14:04
      Są jednak i dolegliwości dużo bardziej subtelne, które łatwo przeoczyć. Skłonność do tego mają zwłaszcza kobiety. Dr Pooja Khatri z Uniwersytetu w Cincinnati przyznaje, że to właśnie panie częściej mają nietypowe objawy niedokrwienia mózgu. Silny ból głowy, osłabienie i zmęczenie czy splątanie mogą zapowiadać udar, mimo to kobiety często składają takie dolegliwości na karb nadmiaru obowiązków. Nudności i wymioty, które są kolejnymi symptomami mogącymi pojawić się, gdy mózg nie jest odpowiednio ukrwiony, tłumaczą zatruciem pokarmowym czy infekcją wirusową. Wymówek dla złego samopoczucia jest wiele, jednak nierzadko ich konsekwencje mogą być śmiertelne w skutkach.
      Jakie jeszcze dolegliwości powinny nas zaalarmować? Drętwienie lub mrowienie kończyn, osłabienie mięśni twarzy – gdy opada powieka lub kącik ust, mgła mózgowa, czyli problemy z logicznym myśleniem i koncentracji, zawroty głowy, utrata równowagi, zaburzenia koordynacji ruchowej, bełkotliwa mowa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka