Dodaj do ulubionych

Stare banknoty

21.08.22, 05:08
Masz jakieś angielskie banknoty o nominałach 20 i 50 funtów? Jeśli to wersje papierowe, to lepiej je wydaj albo wymień. Bank Anglii przypomina, że to już ostatnie tygodnie używania papierowych banknotów z wizerunkiem Adama Smitha oraz Jamesa Watta i Matthew Boultona.
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: Stare banknoty 21.08.22, 05:09
   www.fakt.pl/pieniadze/ten-banknoty-niebawem-straca-waznosc-sprawdz-jak-je-wymienic/50zg9bj
  • mala200333 Re: Stare banknoty 21.08.22, 05:10
   Ostatnim dniem, w którym opisywane banknoty będą miały status prawnego środka płatniczego, jest 30 września 2022 r. Do tego czasu należy je wydać lub wymienić, co zrobić można na kilka sposobów. Można je zdeponować w brytyjskim banku – przy wybieraniu pieniędzy z konta, z pewnością dostaniemy już nowe banknoty. Banknoty przyjmuje także brytyjska poczta. Kolejną opcją jest udanie się do kasy Banku Anglii na Threadneedle Street w Londynie.
  • mala200333 Re: Stare banknoty 21.08.22, 05:12
   Banknoty wysłać można także pocztą, choć robi się to na własne ryzyko (zasadne może być dodatkowe ubezpieczenie przesyłki). Adres do wysyłki to: Department NEX, Bank of England, Threadneedle Street, London EC2R 8AH. W przypadku zagranicznych kont, na które zwrócone zostać będą miały środki, mogą pojawić się opłaty ze strony banku, w którym mamy rachunek. Do starych banknotów wysyłanych pocztą dołączyć należy dane do przelewu (BIC/SWIFT, IBAN i sam numer rachunku). Bank Anglii przypomina, że „płatność można zostać dokonana jedynie na konta, które akceptują funty brytyjskie”.

   Rozwiązaniem może być też skorzystanie z oferty kantorów, które skupują stare banknoty z całego świata. Taką placówkę można znaleźć bardzo łatwo przez wpisanie w wyszukiwarkę np. frazę „stare funty Warszawa”.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka