Dodaj do ulubionych

Hanka Bielicka urodziła się 9 listopada 1915 r.

09.11.22, 21:37
Hanka Bielicka urodziła się 9 listopada 1915 r. w Kononowce koło Połtawy
Na scenie zadebiutowała w 1939 r. w teatrze na Pohulance w Wilnie. W tym mieście związała się z Jerzym Duszyńskim, także aktorem, ale to małżeństwo nie było udane
Bielicka zagrała w takich filmach i serialach, jak "Zakazane piosenki", "Małżeństwo z rozsądku", "Wojna domowa", "Palce lizać", "Badziewiakowie
Obserwuj wątek
  • black_jotka Re: Hanka Bielicka urodziła się 9 listopada 1915 09.11.22, 21:38
   Bielicka urodziła się w 1915 r. Jej ojciec był koniuszym, a matka, po narodzinach córki — garderobianą. Od 1918 r. rodzina mieszkała na dworze Jana i Anny Barczewskich; po I wojnie światowej Anna Weronika Bielicka, bo tak brzmiało pełne nazwisko gwiazdy, przeniosła się do Łomży, gdzie kontynuowała swoją edukację.

   Bielicka jako nastolatka pilnie przykładała się do nauki; uczyła się języków obcych, zapisała się do harcerstwa, śpiewała i grała na instrumentach. Później przyznawała, że rodzice wychowywali ją według surowych reguł, ale była im za to wdzięczna.

   Tak Bielicka wspominała ojca w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej": "Choć nie miał łatwego życia, zawsze ujmował wszystkich pogodą ducha, optymizmem. Bardzo lubił nucić sobie coś wesołego pod nosem. Pamiętam, jak kiedyś zapomniał się i podśpiewywał także na pogrzebie. Dopiero po dyskretnym szturchnięciu przez mamę zmienił tonację na bardziej stosowną do charakteru uroczystości".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka