Dodaj do ulubionych

Irene Cara nie żyje. Do jej "Flashdance...

27.11.22, 04:22
Irene Cara nie żyje. Do jej "Flashdance... What A Feeling" nadal tańczy cały świat

Irene Cara była amerykańską wokalistką, kompozytorką, aktorką i tancerką. Stała się gwiazdą, gdy dostała angaż w dwóch kultowych musicalach "Sława" oraz "Flashdance". W obie role wcieliła się na początku lat osiemdziesiątych. Za tytułową piosenkę do tego drugiego filmu otrzymała Oscara. Artystka odeszła w wieku 63 lat.
Obserwuj wątek
  • jutta_t Re: Irene Cara nie żyje. Do jej "Flashdance... 27.11.22, 04:24
   W wieku nastoletnim zaczęła występować w hiszpańskojęzycznej telewizji. Niedługo później zaczęła pojawiać się programach dużych amerykańskich stacji. Między innymi razem z Billym Cosbym czy Morganem Freemanem. W drugiej połowie lat siedemdziesiątych udało jej się wcielić w jedną z głównych ról w kinowym musicalu "Błysk". Jednakże międzynarodową karierę zapewniła jej rola w musicalu "Sława", który ukazał się w 1980 roku.
  • jutta_t Re: Irene Cara nie żyje. Do jej "Flashdance... 27.11.22, 04:26
   Irene Cara bardzo szybko musiała pożegnać się ze swoim "pięć minut". Nigdy później nie udało się jej powtórzyć podobnego sukcesu. Uznawana jest za piosenkarkę jednego przeboju, który do tej pory chętnie jest grany w klubach, jak i przez stacje radiowe. Równie chętnie za odświeżenie "Flashdance... What A Feeling" biorą się producenci z całego świata, którzy tworzą własne aranżacje tego hitu lat osiemdziesiątych.
   Przyczyna śmierci artystki nie jest jeszcze znana. Jedyną informacją jest fakt, że zmarła w swoim domu na Florydzie.
   • jutta_t Re: Irene Cara nie żyje. Do jej "Flashdance.. 17.01.23, 21:46
    Żal ..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka