Dodaj do ulubionych

Ach ta woda…

16.12.22, 05:17
Woda spożywana na pusty żołądek.

Niewątpliwe najlepiej pić wodę od razu po przebudzeniu, czyli między godziną 5:00-7:00. Korzyści zdrowotne możemy osiągnąć już za pomocą jednej szklanki wody, to jest absolutne minimum, natomiast maksymalnie zaleca się dwie szklanki. Dawka zależy od naszych chęci, ważne jest, tylko aby zmieścić się w tych granicach. Nachodzi tylko jedno pytanie, dlaczego woda spożywana rano (na czczo) ma korzystne właściwości? Odpowiedź nie jest bardzo skomplikowana, ponieważ to właśnie między 5:00-7:00 nasz organizm wykonuje wzmożoną pracę pęcherzyka żółciowego. Dlatego też w wyniku spożycia wody wspomagamy naturalne procesy, które mają na celu wydalenie gęstej żółci, co skutecznie zmniejsza ryzyko tworzenia się kamieni żółciowych.

Co stanie się, gdy będziesz regularnie rano pić wodę na czczo?

Przede wszystkim zmniejszymy ryzyko tworzenia się kamieni żółciowych, o czym wspomniałem wcześniej. Jednakże nie jest to jedyna zaleta wynikając z picia wody na czczo. Proces ten zalecany jest w takich przypadłościach jak biegunka, cukrzyca, astma, nadwaga, czy ból głowy. Ponadto pomaga oczyścić organizm z toksyn, reguluje procesy metaboliczne, pomaga spalić tłuszcz, nawilża skórę, przyczynia się do prawidłowej pracy układu krwionośnego i limfatycznego. Jeśli potrzebujemy z rana dużej dawki energii, to powinniśmy wypić szklankę ciepłej wody. Dzięki temu szybko się obudzimy i będziemy sprawni do dalszego działania.
Obserwuj wątek
  • jutta_t Re: Ach ta woda… 16.12.22, 05:18
   W tej metodzie ważne jest, aby nie przesadzić z ilością soli. Pamiętajmy, iż dzienna zalecana dawka soli wynosi maksymalnie 3 gramy. Dlatego też do tego roztworu powinniśmy użyć wyłącznie małej szczypty soli himalajskiej. Dzięki temu uzyskamy roztwór solny o zawartości około 1%, taka dawka nie wyrządzi nam szkody. Taki roztwór powinno pić się przez 7 dni, po tym czasie robimy przerwę. Po spożyciu takiego roztworu zaledwie w kilkanaście minut zostaje ona przekształcona i zaczyna pracować jako elektrolit oraz antyoksydant. Dzięki temu nasz organizm zacznie oczyszczać się z toksycznych substancji oraz rozpuszczać kwas moczowy. Regularnie spożywając taki napój, możemy zaobserwować znaczną poprawę w trawieniu, nasza cera ulegnie poprawie. Przede wszystkim dostarczymy organizmowi niezbędnych pierwiastków, minerałów oraz elektrolitów, które przyczyniają się do prawidłowego nawodnienia organizmu.

   W tym przepisie ważne jest, aby nie używać zwykłej soli, ponieważ jest ona bezwartościowa. Sól himalajska posiada aż 84 minerały oraz elementy śladowe (głównie cynk, żelazo, wapń, magnez, jod). To właśnie one przyczyniają się do poprawy funkcjonowania organizmu. Taka sól zapobiega skurczom mięśni, usprawnia serce oraz kości, reguluje poziom cukru we krwi, pozytywnie wpływa na układ oddechowy.

   Uważajmy przy wyborze soli himalajskiej, ponieważ na rynku można spotkać wiele podróbek. Prawdziwa i oryginalna sól himalajska posiada różowe zabarwienie, które spowodowane jest zawartością żelaza (w jednym ziarenku powinno być min. 1,5% żelaza).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka