Dodaj do ulubionych

„””””””””””” Polskie sprawy „””””””””

19.12.22, 17:28
Mieszkańcy południowo-zachodniej Polski zmagają się z uciążliwym problemem. W woj. dolnośląskim i lubuskim odnotowuje się w ostatnim czasie plagę wyjątkowo inwazyjnych owadów - pluskwiaków śródziemnomorskich. Są ich tysiące i wydają się całkowicie odporne na mrozy.
Obserwuj wątek
  • jutta_t Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 19.12.22, 17:38
   Kupowanie głosów", "polityczna korupcja" – tak politycy opozycji mówili o procederze wpłacania wysokich sum na kampanie kandydatów PiS przez osoby zasiadające dziś z w spółkach Skarbu Państwa. A co myślą o tym Polacy? Aż 72 procent badanych nie ma wątpliwości, że ocenia te działania negatywnie – wynika z najnowszego sondażu
  • jutta_t Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 19.12.22, 17:58
   Rosji bardzo zależało, aby Polska nie angażowała się dalej na Wschodzie i wszelkimi sposobami próbowała doprowadzić do tego, aby nasz kraj był w najlepszym wypadku bierny” - mówi Romuald Szeremietiew.
  • jutta_t Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 19.12.22, 18:02
   Czego, przy okazji świąt Bożego Narodzenia, życzyłby pan Jarosławowi Kaczyńskiemu? — pytany był w "Onet Rano." europoseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski. Odpowiedź polityka rozbawiła prowadzącego program Tomasza Sekielskiego.
   — Tego samego, co on mnie — w dwójnasób — oznajmił Sikorski.

   A Morawieckiemu? — To samo — odparł.

   Polityk Platformy pytany był, czy wysłał obu politykom swoją najnowszą książkę "Polska. Stan państwa". — Nie. Mam wrażenie, że oni są wyjałowieni intelektualnie. Są w kompletnym codziennym młynie. Nie sądzę, by mieli czas na czytanie książek — stwierdził Sikorski.

   Czego, z kolei, życzy Tuskowi? — Zwycięstwa w wyborach w przyszłym roku — powiedział europoseł PO.
  • jutta_t Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 19.12.22, 18:17
   Uchwalenie ustawy o Sądzie Najwyższym mogłoby być skrajnie destrukcyjne dla Polski" - stwierdził w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" Jarosław Kaczyński. Prezes PiS tymi słowami zadziwił nawet swoich najbliższych współpracowników. To wszak szef partii rządzącej dał zielone światło projektowi, który miał doprowadzić do kompromisu z Komisją Europejską i odblokowania funduszy unijnych na Krajowy Plan Odbudowy, a premier zarzekał się w rozmowach z opozycją, że nie można w niej zmienić już ani przecinka. - Jest spora dezorientacja. Najpierw mamy bronić tych przepisów, a potem okazuje się, że to "destrukcja" - ubolewają rozmówcy z partii rządzącej.
  • jutta_t Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 19.12.22, 21:51
   W Polsce mają powstać trzy elektrownie atomowe. Dużo mówi się o tym, kto je zbuduje i za nie zapłaci, ale nie ma debaty o tym, gdzie trafi zużyte w nich paliwo uranowe. Czy będziemy je składować głęboko pod ziemią jak Szwecja, USA i Finlandia, czy pójdziemy drogą Francji i będziemy je recyklingować?
  • jutta_t Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 19.12.22, 21:57
   Wyłącznie z dobrych intencji i głębokiej wdzięczności Jarosław Szymczyk otrzymał symboliczny prezent" – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w odniesieniu do eksplozji, która miała miejsce w budynku Komendy Głównej Policji. Ukraińcy odnieśli się także do wywiadu gen. Szymczyka dla "Rzeczpospolitej", w którym stwierdził, że w tej sprawie ma "duże wątpliwości, czy była to czyjaś pomyłka".
  • mala200333 Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 20.12.22, 06:16
   Szef sztabu amerykańskich sił powietrznych generał Charles Q. Brown złożył wizytę w Warszawie. Spotkał się z polskimi dowódcami - gen. Jarosławem Miką i gen. Rajmundem Andrzejczakiem.
  • jutta_t Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 20.12.22, 17:56
   Utrzymanie na stanowisku Komendanta Głównego Policji gen. Jarosława Szymczyka i funkcja nowego wojewody mazowieckiego dla dyrektora gabinetu politycznego szefa MSWiA - to najważniejsze personalne cele ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego. Wedle naszych informacji ciężko będzie osiągnąć oba naraz. Ale minister bardzo się stara.
  • jutta_t Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 20.12.22, 21:24
   Wojna w Ukrainie sprawiła, że Polska po raz pierwszy w historii stanęła na krawędzi kryzysu energetycznego. Kryzysu, w którego sercu znalazł się węgiel. Z jednej strony nasza duma i kawał historii — surowiec, któremu zawdzięczamy znakomitą większość energii elektrycznej i ciepła w naszych domach. Z drugiej — narkotyk, od którego za bardzo się uzależniliśmy, i który wzbudzał w nas miraże niezależności energetycznej. Miraże, które brutalnie w tym roku rozwiał widok kolejek pod kopalniami i konieczność importu węgla z zagranicy. Dlatego musimy od niego odejść.
  • jutta_t Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 20.12.22, 23:51
   Jak poinformowało RMF FM, Jarosław Szymczyk został przesłuchany w charakterze świadka. Z ustaleń radia wynika, że po przesłuchaniu komendant główny policji ma mieć już zakaz informowania o jakichkolwiek okolicznościach wybuchu, do którego doszło w budynku Komendy Głównej Policji w Warszawie. W sprawie śledztwa prokuratura zastosowała całkowitą blokadę informacyjną. Wiadomo tylko, że Szymczyk ma w nim status pokrzywdzonego.
   Wybuch w gabinecie szefa policji
   15 grudnia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało komunikat, w którym potwierdzono, że w pomieszczeniu sąsiadującym z gabinetem Komendanta Głównego Policji doszło do eksplozji. Jak podano, w wyniku wybuchu Szymczyk doznał lekkich obrażeń i trafił do szpitala, gdzie przebywał na obserwacji. Lekkie obrażenia odniósł także pracownik cywilny KGP.
   Szymczyk w rozmowie z RMF FM przekazał, że dzień po powrocie do Warszawy chciał przełożyć prezenty od Ukraińców na zapleczu swojego gabinetu. W momencie, w którym przestawiał jeden z granatników, doszło do eksplozji. – Wybuch był potężny. Siła uderzenia przebiła podłogę, a z drugiej strony uszkodziła sufit – powiedział rozgłośni Komendant Główny Policji.

   „Przypadkowy” podarunek?
  • jutta_t Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 21.12.22, 03:58
   Jarosław Kaczyński nie ma powodów do radości. Choć wciąż przekonuje wyborców, że to za rządów jego ugrupowania Polakom żyje się najlepiej, ci najwyraźniej mają za nic jego słowa. Z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że choć PiS wciąż cieszy się największym poparciem, to jest ono niższe niż dwa tygodnie temu. Co więcej, jest zbyt niskie, by partia ta mogła dalej rządzić
  • mala200333 Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 21.12.22, 05:14
   Wigilia pracowników TVP3 Opole zakończyła się interwencją policji - podaje portal Opolska360.pl. - Ludzie dali sobie po twarzach. Polała się krew - mówią informatorzy portalu. Na miejscu musiała także pojawić się karetka pogotowia.
  • mala200333 Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 21.12.22, 05:15

   Posłuchaj artykułu

   Krajowa Rada Sądownictwa negatywnie ocenia projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. "Wejście w życie proponowanych rozwiązań oznacza praktyczną likwidację sądownictwa jako władzy sprawującej wymiar sprawiedliwości" - stwierdziła przewodnicząca KRS sędzia Dagmara Pawełczyk-Woicka.
  • jutta_t Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 21.12.22, 16:19
   Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu. Fakt ustalił, że prezes PiS miał operację kolana kilka dni temu. Był operowany w szpitalu wojskowym przy ul. Szaserów w Warszawie. O tym jak się czuje prezes po operacji próbowaliśmy dowiedzieć się od kilku dni od posłów PiS, ale nikt nie był w stanie skomentować tej sprawy. – Nie wiem nic o tej sprawie – powiedział nam jedynie Karol Karski.
  • jutta_t Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 21.12.22, 22:03
   Premier Mateusz Morawiecki zakupił wiele lat temu działkę, która wcześniej została wyłudzona bezprawnie od Skarbu Państwa przez parafię we Wrocławiu - twierdzą posłowie Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński i Michał Szczerba.
  • jutta_t Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 21.12.22, 22:10
   W Ukrainie sytuacja epidemiologiczna, jeśli chodzi o HIV, jest dużo gorsza niż w Polsce i jest więcej zakażonych.
   dr n.med. Aldona Kowalczuk-Kot
   - Jest bardzo dużo obywateli z Ukrainy, którzy zgłaszają się do nas na kontynuację leczenia. Zgłaszamy ich do sanepidu jako nowych pacjentów, więc są ujęci w statystykach dotyczących nowych przypadków - tłumaczy dr n.med. Aldona Kowalczuk-Kot z Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, przy której działa punkt konsultacyjno-diagnostyczny dla pacjentów zakażonych HIV.
  • mala200333 Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 22.12.22, 00:46
   Daniel Obajtek - prezes PKN Orlen - podjął decyzję o rezygnacji z zasiadania w radzie nadzorczej spółki Energa - głosi komunikat Energi. Jak dodano w komunikacie, Orlen złożył zarazem oświadczenie o powołaniu do rady Agnieszki Sylwii Żyro oraz Pawła Wiktora Kosztyły.
  • jutta_t Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 22.12.22, 13:11
   Według informacji Radia ZET transport Wołodymyra Zełenskiego przez Polskę w czasie jego podróży do USA został przeprowadzony z pominięciem polskich służb i policji. Taka sytuacja miała być wynikiem wybuchu, do którego doszło w Komendzie Głównej Policji.
  • jutta_t Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 22.12.22, 13:36
   Arcybiskup Marek Jędraszewski zwrócił uwagę, że w Polsce coraz popularniejszy jest zwyczaj niedzielenia się opłatkiem podczas świątecznych spotkań (jest tak np. podczas wigilijnych spotkań w zakładach pracy czy w szkołach). – Bóg tak chciał, abyśmy brali do ręki chleb i się nim łamali! – apelował, dodając, że odejście od tej tradycji "oddziela nas od Boga".
  • jutta_t Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 22.12.22, 17:47
   Wołodymyr Zełenski spotkał się w Polsce z Andrzejem Dudą - wynika z informacji Wirtualnej Polski. Potwierdził to sam prezydent Ukrainy w mediach społecznościowych. "Podsumowaliśmy rok, który przyniósł historyczne wyzwania wynikające z wojny na pełną skalę. Omówiliśmy plany strategiczne na przyszłość, stosunki dwustronne i interakcje międzynarodowe w 2023 roku" - przekazał Zełenski. Rozmowa obu prezydentów trwała dwie godziny. Przywódcy spotkali się w Rzeszowie
  • jutta_t Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 22.12.22, 20:05
   Niemieckie zestawy Patriot zostaną ulokowane w Polsce na początku przyszłego roku, a na przełomie stycznia i lutego włączone w polski system dowodzenia – zapowiedział wiceminister obrony Marcin Ociepa
  • jutta_t Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 22.12.22, 20:36
   Trwa prokuratorskie śledztwo ws. eksplozji granatnika w Komendzie Głównej Policji. W środę 21 grudnia gen. Jarosław Szymczyk (52 l.) został przesłuchany w tej sprawie. Szef polskiej policji zeznawał w charakterze świadka i nie usłyszał żadnych zarzutów. Komendant nadal ma status poszkodowanego w sprawie. Zdaniem byłego prokuratora krajowego Janusza Kaczmarka (60 l.) jest możliwe, że jego status w przyszłości ulegnie zmianie. Janusz Kaczmarek tłumaczy, co musiałoby się wydarzyć, żeby z poszkodowanego komendant stał się podejrzanym.
  • jutta_t Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 22.12.22, 21:31
   Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego, sądownictwo w Polsce "zostało doprowadzone do stanu półzapaści". W ten sposób zrecenzował działania ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i jego ekipy. Jak wynika z najnowszego sondażu dla WP, zdecydowana większość Polaków zgadza się ze stwierdzeniem premiera. Co więcej, tego zdania jest aż 87 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy
  • jutta_t Re: „””””””””””” Polskie sprawy „”””””””” 22.12.22, 22:44
   W trakcie spotkania z Wołodymyrem Zełenskim Andrzej Duda rozmawiał m.in. o eksplozji w Przewodowie. - Dla nas najważniejsze jest wyjaśnienie tej sytuacji - powiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka