Dodaj do ulubionych

Marcello Mastroianni uosabiał włoski urok, …

20.12.22, 05:14
Marcello Mastroianni uosabiał włoski urok, pewną romantyczność, a jego krzywy, przekorny uśmieszek zapewnił mu sympatię widzów. Z Catherine Deneuve stworzył "najpiękniejszą parę świata", choć ten romans skończył się dla obojga wyjątkowo boleśnie.
Obserwuj wątek
  • jutta_t Re: Marcello Mastroianni uosabiał włoski urok, … 20.12.22, 05:14
   Był ikoną kina. Na ekranie pojawiał się obok najpiękniejszych aktorek świata, a niejedną koleżankę z planu udało mu się uwieść...
  • jutta_t Re: Marcello Mastroianni uosabiał włoski urok, … 20.12.22, 05:15
   Marcello Mastroianni był jednym z najpopularniejszych aktorów w historii kina. Wystąpił m.in. w "Słodkim życiu" czy "Osiem i pół" Federica Felliniego
   Sławę przyniosły mu nie tylko artystyczne osiągnięcia — rozgłos zapewniały Mastroianniemu także liczne romanse
   Włoski aktor był w związku z aktorkami Faye Dunaway i Catherine Deneuve, a także reżyserką Anną Marią Tatò
   Marcello Mastroianni zmarł 19 grudnia 1996 r. w Paryżu
  • jutta_t Re: Marcello Mastroianni uosabiał włoski urok, … 20.12.22, 05:16
   Zagrał w ponad 140 filmach i zdobył za swoje kreacje liczne nagrody: BAFTA, Złote Globy, statuetki dla najlepszego aktora w Wenecji i Cannes... Miał na koncie także trzy nominacje do Oscara.
  • jutta_t Re: Marcello Mastroianni uosabiał włoski urok, … 20.12.22, 05:18
   "Słodkie życie" stało się paliwem napędowym dla kariery Mastroianniego. Aktor zaczął dostawać mnóstwo nowych propozycji. Pojawiał się na ekranie obok najpiękniejszych gwiazd tamtych lat.
  • jutta_t Re: Marcello Mastroianni uosabiał włoski urok, … 20.12.22, 05:19
   Aktorki podobno uwielbiały pracować z Mastroiannim, bo był równocześnie męski i delikatny. Gwiazdor, choć był żonaty z Florą Carabellą od 1950 r., nie stronił od romansów. Jego wybrankami były m.in. Anouk Aimée, Ursula Andress czy Claudia Cardinale.
  • jutta_t Re: Marcello Mastroianni uosabiał włoski urok, … 20.12.22, 05:20
   W końcu Carabella miała dość niewierności męża i małżeństwo zdecydowało się na separację. Pierwszym poważnym związkiem Mastroianniego po rozstaniu z żoną była relacja z amerykańską aktorką Faye Dunaway, z którą pracował przy filmie "Kochankowie".

   Dunaway chciała wyjść za Mastroianniego i mieć z nim dzieci, ale Mastroianni, jako katolik, odmówił rozwodu z Carabellą. W 1970 r. Dunaway zdecydowała o zakończeniu związku z włoskim gwiazdorem, który, w wywiadzie udzielonym magazynowi "People" 17 lat później, wyznał, że nigdy się z tym nie pogodził. "To ją kochałem najbardziej. Zawsze będę żałował, że ją straciłem" — powiedział.
  • jutta_t Re: Marcello Mastroianni uosabiał włoski urok, … 20.12.22, 05:21
   Najsłynniejszym romansem Mastroianniego pozostaje ten z Catherine Deneuve. Włoski gwiazdor i francuska aktorka, uznawana za ikonę urody i stylu, tworzyli "najpiękniejszą parę świata".

   Poznali się na kolacji u reżysera Romana Polańskiego, po premierze jego filmu "Wstyd". Deneuve miała za sobą romans z reżyserem Rogerem Vadimem i ślub z brytyjskim fotografem Davidem Baileyem. Dla wielu ten związek był nie do pomyślenia, bo Deneuve była o 19 lat młodsza od Mastroianniego. Pikanterii tej historii dodawał fakt, że para zagrała wspólnie w skandalizującym filmie "Liza", sadomasochistycznym romansie dziejącym się na bezludnej wyspie. W jednej ze scen aktor prowadzi partnerkę na smyczy.
  • jutta_t Re: Marcello Mastroianni uosabiał włoski urok, … 20.12.22, 05:22
   Podobnie jak Dunaway, Deneuve liczyła, że założy z Mastroiannim rodzinę. Urodziła w 1972 r. córkę, Chiarę. Aktor jednak wciąż nie rozstawał się z Carabellą i, co gorsza, wdawał się w kolejne romanse. Deneuve nie rezygnowała z tego związku aż do 1975 r., kiedy oznajmiła, że odchodzi. Później mówiła o Mastroiannim, że jest tchórzem, który boi się podjąć ostateczną decyzję i powiedzieć żonie, że kocha kogoś innego.
  • jutta_t Re: Marcello Mastroianni uosabiał włoski urok, … 20.12.22, 05:24
   Podobno, gdy Chiara Mastroianni przyszła na świat, Marcello poleciał do Rzymu, by poinformować o tym żonę. Carabella miała dostać napadu wściekłości, a po domu miały fruwać zabytkowe wazony, którymi rzucała w męża. Po powrocie do Francji Mastroianni kupił dla Deneuve dom w Nicei, a ona sprezentowała mu sportowy samochód.

   Dobre czasy szybko się jednak skończyły, a Mastroianni i Deneuve się rozstali. Aktorka nie zerwała kontaktów z byłym partnerem ze względu na małą Chiarę. Zdołała się nawet zaprzyjaźnić z Florą Carabellą i Barbarą — córką Flory i Marcello. Wszyscy byli ze sobą dość blisko, aż do śmierci Mastroianniego w 1996 r.
  • jutta_t Re: Marcello Mastroianni uosabiał włoski urok, … 20.12.22, 05:25
   Mastroianni niezbyt długo był samotny. W 1976 r. poznał reżyserkę Annę Marię Tatò, z którą się związał. Pozostali razem aż do jego śmierci. Aktor zmarł 19 grudnia 1996 r. Chorował na raka trzustki. Gdy umierał, były przy nim obie córki, Deneuve i Tatò.
  • jutta_t Re: Marcello Mastroianni uosabiał włoski urok, … 20.12.22, 05:26
   W 1997 r., rok po śmierci Mastroianniego Tatò przygotowała o nim film dokumentalny, "Marcello Mastroianni: I Remember". Chiara Mastroianni, Flora Carabella i Catherine Deneuve starały się zablokować premierę filmu, ale nie udało im się tego zrobić. Tatò twierdziła, że Mastroianni przekazał jej prawa do swojego wizerunku
  • jutta_t Re: Marcello Mastroianni uosabiał włoski urok, … 20.12.22, 05:28
   https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/QjTk9kpTURBXy84YzhjMjM0MjhlZTYyNTgxNzdiMWEyYWZhZjNjMDA1OC5qcGeSlQLNA8AAwsOVAgDNA8DCw94AAaEwBQ

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka