Dodaj do ulubionych

Ach ta Joanna!

21.01.23, 09:16
Joanna Pacuła miała szansę na zawrotną karierę za granicą. W latach 80. wyjechała do Paryża, a potem do USA
Podczas pobytu we Francji poznała Romana Polańskiego, który pomógł jej w rozwoju kariery. Według plotek miał połączyć ich romans
Aktorka wyszła za mąż za amerykańskiego producenta. Hawk Winchel Koch Jr nie chciał, by grała w śmiałych scenach erotycznych i pozowała nago do zdjęć. Miał utrudniać jej karierę
Obserwuj wątek
  • jutta_t Re: Ach ta Joanna! 21.01.23, 09:18
   Przyszła gwiazda światowego formatu skupiała jednak przede wszystkim uwagę nie tylko zewnętrznym wyglądem, ale i świetną grą i predyspozycjami. Jak pisał serwis Pomponik, profesor Bardini, który oceniał jej występ, gdy zdawała do warszawskiej PWST, po usłyszeniu jej monologu, miał wykrzyknąć:

   Dziecko! Ty nie potrzebujesz żadnej szkoły, ty już jesteś aktorką!
  • jutta_t Re: Ach ta Joanna! 21.01.23, 09:19
   Joanna Pacuła dostała się do szkoły aktorskiej i półtora roku po jej skończeniu, w wieku 24 lat, wystąpiła na planie "Otella" Teatru Telewizji, gdzie poznała Piotra Fronczewskiego, w którym ponoć zakochała się bez pamięci. Starszy od niej aktor początkowo nie odwzajemniał jej uczuć, jednak w pewnym momencie zwrócił na nią uwagę i połączył ich romans, dla którego był gotowy zostawić dwójkę swych dzieci i żonę. W autobiografii "Ja, Fronczewski" gwiazdor tak odniósł się do czasu spędzonego z młodą Joanną Pacułą:

   Bardzo dużo wtedy pracowałem. Tyrałem właściwie. Od świtu do późnej nocy. Kołowrót. Kierat. Do tego dom z dwojgiem małych dzieci, więc brak snu. W pewnym momencie miałem ochotę od tego wszystkiego uciec. Wyrwać się! Dokądkolwiek. I tak się jakoś po siedmiu latach małżeństwa stało.
  • jutta_t Re: Ach ta Joanna! 21.01.23, 09:21
   Uczucie pomiędzy aktorskim duetem szybko uległo jednak wypaleniu i Piotr Fronczewski powrócił do swej żony. Joanna Pacuła rzuciła się w wir pracy zawodowej i wyjechała na zdjęcia próbne do Paryża, gdzie w 1981 r. zastał ją stan wojenny. Młoda aktorka we Francji poznała Romana Polańskiego, który miał już wtedy na swoim koncie trzy nominacje do Oscara i... śledził jej karierę. Reżyser kręcił wtedy reklamę dla Peugeota i nie tylko zaproponował jej w niej udział, ale i poznał z zaprzyjaźnionymi projektantami modowymi i fotografami, dzięki czemu debiutująca na Zachodzie Joanna Pacuła pojawiła się w Vogue'u, Cosmopolitanie, czy Harper's Bazaar.

   Joannę Pacułę i Romana Polańskiego miała łączyć jednak nie tylko praca, lecz romans, a francuska prasa nazywała aktorkę "jedną ze zdobyczy Polańskiego", o czym napisał Pomponik. Pomimo upływu lat, żadna ze stron nie potwierdziła jednak pogłosek o ich wykraczającej poza ramy przyjaźni więzi, a gwiazda "Słodkich kłamstw" w rozmowie z magazynem "Pani", stwierdziła:

   Swoją największą i jedyną miłość zostawiłam w Polsce.
  • jutta_t Re: Ach ta Joanna! 21.01.23, 09:23
   Chociaż Roman Polański nie był już obecny przy Joannie Pacule w USA, to podobno też on pomógł załatwić jej rolę w pierwszym wielkim, amerykańskim hicie z jej udziałem tj. "Parku Gorkiego". Gwiazda nie jest przekonana, czy to on był prawdziwym ojcem jej sukcesu, o czym powiedziała w rozmowie z "Twoim Stylem": "Dostałam tę rolę po dwóch miesiącach pobytu w Stanach. Podczas jakiegoś spotkania filmowców w Paryżu, na którym był Roman Polański, ktoś mnie polecił. Ale nie wiem, czy to był Polański. W sumie nie mam pojęcia do dziś, komu powinnam podziękować, że umożliwił mi start w Ameryce".
  • jutta_t Re: Ach ta Joanna! 21.01.23, 09:25
   Jak się okazało Hawk Winchel Koch Jr. zakochał się w Joannie Pacule nie tylko metaforycznie. Wybuchł pomiędzy nimi płomienny romans i to właśnie dla polskiej aktorki o 12 lat starszy producent porzucił żonę i dwójkę dzieci i zdecydował się stanąć po raz kolejny na ślubnym kobiercu. Hollywoodzka kariera Joanny Pacuły eksplodowała — otrzymała nominację do Złotego Globu, wręczała statuetkę Oscara dla najlepszego operatora filmowego, znalazła się na liście 12 wschodzących gwiazd w corocznym zestawieniu prominentnego krytyka filmowego Johna Willisa i trafiła dwukrotnie na okładkę Vogue'a.
  • jutta_t Re: Ach ta Joanna! 21.01.23, 09:27
   Dlaczego Joanna Pacuła odrzuciła role, które z Sharon Stone czy Kim Basinger uczyniły gwiazdy? Podobno za wszystkim miał stać jej małżonek, który pomimo tego, że był uznanym producentem, albo bardzo źle rozumiał trendy na rynku, albo był o nią potwornie zazdrosny. Plotki głoszą, że nie chciał, by Joanna Pacuła pojawiała się w odważnych scenach erotycznych i sugerował jej, by odrzucała scenariusze pokroju "Nagiego instynktu".
  • jutta_t Re: Ach ta Joanna! 21.01.23, 09:27
   O ile media doszukiwały się w przygaśnięciu gwiazdy Joanny Pacuły działań zazdrosnego męża, z którym po jakimś czasie aktorka rozwiodła się, tak zupełnie inne zdanie na ten temat miała ona sama, o czym mówiła:

   Miesiącami nie było mnie w domu. W takiej sytuacji trudno utrzymać związek. Rozstaliśmy się. A potem nie dopilnowałam tego, żeby stworzyć dom, mieć dzieci.
   • a74-7 Re: Ach ta Joanna! 21.01.23, 21:09
    MP byla bardzo sympatyczna studentka warszawskiej szkoly teatralnej , troche shy , bo spoza Warszawy ,ale na scenie potrafila sie wykazac smileLadna buzia , ciemne loki , nie byl to wtedy typowy polski kanon urody , bardziej wloski , ale pociagajacy . Smukla sylwetka .Byla na roku mojego boyfrienda , stad brief znajomosc , parties ...
    Po swoim wyjezdzie z Polski rozpoznalam dziewczyne w 90 tych w programie TV Polonia prowadzila konferansjerke , juz nie bylo lokow ,tylko modnie wygladzone wlosy ...
    W sumie zapomina sie o wielu poznanych....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka