Dodaj do ulubionych

Chcesz coś słodkiego? Zjedz, ale z głową …

30.01.23, 05:56
Chcesz coś słodkiego? Zjedz, ale z głową


Internet jest bogaty w przeróżne rady, które mają pomóc walczyć z ochotą na słodycze. Jedną z najpopularniejszych jest to, aby zamienić niezdrowe, słodkie przekąski na zdrowsze odpowiedniki - marchewkę pokrojoną w paski, orzechy czy owoce. Niestety metoda ta w większości przypadków nie działa. Takie próby "oszukania" mózgu często są nieskuteczne i koniec końców prowadzą do jeszcze większego pragnienia słodyczy i zwiększają ryzyko napadowego jedzenia. Co najlepiej zrobić w zamian?
Przede wszystkim pozwól sobie na zjedzenie tego jednego batonika czy ciastka. Osoby z insulinoopornością czy cukrzycą, które na co dzień trzymają się odpowiedniej diety, nie muszą całkowicie rezygnować ze słodyczy. Powinny jednak jeść je rzadko, z umiarem. Dla organizmu o wiele lepsze jest bowiem jednorazowe zjedzenie kilka razy w tygodniu niewielkiej ilości czegoś słodkiego, niż powstrzymywanie się przez dłuższy czas, a potem zjedzenie na raz całej paczki ciastek, tabliczki czekolady i pudełka lodów. Ulubionego batonika możesz potraktować również np. jako dodatek do owsianki, aby stworzyć bardziej wartościowy posiłek.

Czytaj więcej na zdrowie.interia.pl/zdrowie/hormony/news-nie-zamieniaj-batona-na-marchewke-jak-zmniejszyc-ochote-na-s,nId,6558628#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=safari
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka