Dodaj do ulubionych

Najzdrowszy olej. Uderza w raka, napędza mózg, …

12.03.23, 13:56
Najzdrowszy olej. Uderza w raka, napędza mózg, wymiata tłuszcz i cholesterol
Napędza mózg, pomaga jelitom, dba o układ krążenia, a nawet chroni przed nowotworami. Tę niezwykłą moc olej lniany zawdzięcza bezcennym dla zdrowia kwasom omega-3 i omega-6, a także przeciwutleniaczom. By w pełni korzystać z tych właściwości, najlepiej codziennie dodawać go do potraw.
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: Najzdrowszy olej. Uderza w raka, napędza mózg 12.03.23, 13:57
   Najlepszy jest olej lniany tłoczony na zimno. W tej postaci jest idelanym dodatkiem do sałatek, a także kanapek. Nie należy go używać do smażenia, bo w wysokiej temperaturze traci wszystkie swoje właściwości.
   • mala200333 Re: Najzdrowszy olej. Uderza w raka, napędza mózg 12.03.23, 13:58
    Regularne spożywanie oleju lnianego ma pozytywny wpływ między innymi na pamięć oraz koncentrację.
    Obniża też ryzyko groźnych chorób neurologicznych, w tym parkinsona i alzheimera. Jest to zasługa przede wszystkim obecnych w nim kwasów tłuszczowych omega.
    • mala200333 Re: Najzdrowszy olej. Uderza w raka, napędza mózg 12.03.23, 13:59
     Dba także o dobry nastrój i regularne spożywanie oleju lnianego obniża ryzyko rozwoju depresji.

     Po olej lniany powinny też sięgnąć osoby, które mają problem ze zbyt wysokim "złym" cholesterolem (LDL). W dodatku jest stanie zwiększyć ilość "dobrego" cholesterolu (HDL).
     To zasługa kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, a także steroli roślinnych. Dzięki nim cholesterol nie jest wchłaniany w jelitach.
     Obniżenie złego cholesterolu jest kluczowe i przekłada się na mniejsze ryzko rozwoju tak poważnych chorób jak miażdżyca czy choroba wieńcowa.
     • mala200333 Re: Najzdrowszy olej. Uderza w raka, napędza mózg 12.03.23, 14:00
      Po olej lniany warto też sięgać, jeśli chcemy pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Zawarte w nim kwasy tłuszczowe omega-3 wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej.
      Ponadto przyśpiesza metabolizm, dzięki czemu organizm szybciej pozbywa się zbędnych produktów przemiany materii. To ogromna pomoc dla wątroby.
      Z kolei witamina E, która ma właściwości antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe doskonale dba o skórę. Dzięki niej odzyskuje blask i sprężystość.
      • mala200333 Re: Najzdrowszy olej. Uderza w raka, napędza mózg 12.03.23, 14:01
       Regularne spożywanie siemienia lnianego obniża ryzyko nowotworów piersi, jajników, macicy i prostaty.
       Są też dowody na to, że zapobiega rozwojowi raka. Takie wnioski płyną m.in. z badania, które prowadziła prof. Lilian Thompson z Uniwersytetu w Toronto. Wykazały one, że olej lniany spowalnia rozwój raka piersi, nawet tego w zaawansowanym stadium.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka