Dodaj do ulubionych

Bialoruski Dyktator

25.04.23, 18:28
Alaksandr Łukaszenka był w Wiskulach, co udało się potwierdzić, choć propaganda chciała ukryć tę część podróży dyktatora - informuje niezależny białoruski Biełaruski Hajun. Wiskule w białoruskiej części Puszczy Białowieskiej były wcześniej wielokrotnie miejscem rozmów dyplomatycznych.
Obserwuj wątek
  • black_jotka Re: Bialoruski Dyktator 25.04.23, 18:30
   Łukaszenka był poniedziałek w rządowej rezydencji w Wiskulach, ale propaganda postanowiła nagłośnić tylko jego wizytę w Grodnie - poinformował niezależny białoruski Biełaruski Hajun. Z ustaleń serwisu wynika, że białoruski dyktator spędził ok. 4,5 godziny w miejscowości położonej w Puszczy Białowieskiej.

   Spóźniony komunikat z Mińska. Niepełna trasa
   "Co tam robił i dlaczego propaganda pokazuje teraz tylko drugą część jego podróży?" - zastanawia się Biełaruski Hajun. Wskazuje też, że w oficjalnych komunikatach reżim z Mińska poinformował o podróży Łukaszenki dopiero po południu, kiedy pojawił się już na meczu hokejowym w Grodnie.
  • black_jotka Re: Bialoruski Dyktator 25.04.23, 18:31
   Wiskule to miejscowość położona w białoruskiej części Puszczy Białowieskiej, kilka kilometrów od granicy z Polską, ok. 10 km na południowy wschód od Białowieży.
  • black_jotka Re: Bialoruski Dyktator 25.04.23, 18:32
   W rezydencji, która znajduje się w pobliżu wcześniej wielokrotnie prowadzono rozmowy dyplomatyczne. To tam podpisano m.in. porozumienie o utworzeniu Wspólnoty Niepodległych Państw w 1991 r.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka