Dodaj do ulubionych

Biotyna, dzięki wpływowi, jaki ma na wygląd skóry,

26.04.23, 14:30

Biotyna, dzięki wpływowi, jaki ma na wygląd skóry, włosów i paznokci, znana jest jako "witamina piękna". Jej niedobór może jednak znacząco odbić się nie tylko na wyglądzie, ale i zdrowiu.
Obserwuj wątek
  • black_jotka Re: Biotyna, dzięki wpływowi, jaki ma na wygląd s 26.04.23, 14:32
   Biotynę nazwano witaminą H od niemieckich słów ''haar'' i ''haut'', czyli ''włosy'' i ''skóra''. Nie jest rozpuszczalna w wodzie, więc organizm jej nie magazynuje. Ze względu na zawartość związków siarki w swoim składzie uczestniczy w produkcji keratyny, która jest naturalnym budulcem włosów i paznokci. Udowodniono, że u osób z prawidłowym poziomem witaminy H w organizmie włosy są mocniejsze i wolniej wypadają. Z kolei paznokcie są twardsze i szybciej rosną.
   • jutta_t Re: Biotyna, dzięki wpływowi, jaki ma na wygląd s 19.08.23, 00:13
    Bierzecie Biotyne?
  • black_jotka Re: Biotyna, dzięki wpływowi, jaki ma na wygląd s 26.04.23, 14:33
   Niedobór biotyny może być nabyty lub wrodzony. Choć niedobory witaminy H nie są częstym zjawiskiem, z roku na rok przybywa osób narażonych na jej braki w organizmie. Są to przede wszystkim pacjenci z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi, cierpiący na chorobę Leśniowskiego-Crohna czy przez długi czas żywieni pozajelitowo. Ten niedobór diagnozuje się również u ludzi mających problemy z wchłanianiem składników odżywczych.
   Niedobór biotyny mogą mieć też osoby, które:

   - przez dłuższy czas przyjmowały antybiotyki,
   - stosują leki przeciwpadaczkowe,
   - stosują leki zawierające izotretynoinę (np. Axotret, Curacne, Izotek),
   - palą papierosy,

   - nadużywają alkoholu,
   - są w ciąży,
   - nie spożywają zalecanej dziennie dawki biotyny.
   Nabyty niedobór biotyny może też pojawić się u osób, które jedzą dużo niedogotowanego, a nawet surowego białka jaja kurzego. Obecna w nim awidyna ogranicza bowiem wchłanianie tej witaminy.

   Z kolei wrodzony niedobór biotynidazy to wada metabolizmu biotyny, która objawia się zazwyczaj w pierwszych miesiącach życia i nieleczona może skutkować trudnościami w oddychaniu, wysypką, utratą słuchu, a nawet opóźnieniem w rozwoju. Taka wada zdarza się raz na 60 tys. urodzeń.
  • black_jotka Re: Biotyna, dzięki wpływowi, jaki ma na wygląd s 26.04.23, 14:34
   Więcej w behealthymagazine.abczdrowie.pl/masz-takie-objawy-moze-ci-brakowac-witaminy-piekna,6886792470830016a
  • mala200333 Re: Biotyna, dzięki wpływowi, jaki ma na wygląd s 26.04.23, 18:44
   Co należy jeść by ja mieć ?
   • black_jotka Re: Biotyna, dzięki wpływowi, jaki ma na wygląd s 02.06.23, 17:25
    No wlasnie!
  • black_jotka Re: Biotyna, dzięki wpływowi, jaki ma na wygląd s 02.06.23, 17:28
   Produkty spożywcze o dużej zawartości biotyny

   Jeśli nie interesuje cię biotyna w tabletkach i planujesz zwiększyć spożycie biotyny z pożywienia, będziesz musiał jeść kilka pokarmów bogatych w biotynę dziennie, aby jej ilość była wystarczająca. Warto również wspomnieć, że aby doświadczyć korzyści płynących z biotyny dla wzrostu włosów, wiele z tych pokarmów musi być spożywanych na surowo lub minimalnie przetworzonych. Poniższe pokarmy oferują wiele korzyści płynących z witaminy B7:

   Łosoś
   Jajka
   Bataty
   Migdały
   Owsianka
   Banany
   Biotyna na wypadanie włosów jest witaminą rozpuszczalną w wodzie i warto o tym pamiętać, przyjmując ją. Oznacza to, że jeśli chcesz uzyskać wystarczająco wysokie dawki z pożywienia, musisz jeść dużo tych pokarmów każdego dnia. Dlatego też wiele osób decyduje się na przyjmowanie suplementu, jakim jest biotyna na włosy oprócz spożywania pokarmów bogatych w tę witaminę.
   • seremine Re: Biotyna, dzięki wpływowi, jaki ma na wygląd s 07.12.23, 17:06
    Banany!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka