Dodaj do ulubionych

Stres, szczególnie gdy jest przewlekły, ..

13.05.23, 10:48
Stres, szczególnie gdy jest przewlekły, wpływa na obniżenie odporności i pogorszenie ogólnego stanu zdrowia. Przewlekły stres może sprzyjać rozwojowi chorób takich jak:
cukrzyca,
depresja,
otyłość,
nadciśnienie tętnicze.
- Najszczęśliwsi i najzdrowsi ludzie, jakich znam, są w stanie odpuścić rzeczy lub doświadczenia, które już im nie służą. Życie jest zbyt krótkie, aby rozmyślać i rozważać tę samą myśl w kółko. Robiąc to, zasadniczo siebie torturujesz – ostrzega lekarka.
Obserwuj wątek
  • black_jotka Re: Stres, szczególnie gdy jest przewlekły, .. 13.05.23, 10:50
   Odpuszczanie nie jest jednak łatwe. Aby nauczyć się odpuszczać, najpierw trzeba rozpoznać ten problem, czyli zidentyfikować, co nas trapi. - Może to być przyjaźń, starania zawodowe, sposób myślenia, niechęć i tak dalej – podkreśla ekspertka. Gladys McGarey przypisuje swoje szczęście i zdrowie umiejętności budowania wszystkiego od nowa. Bez względu na to, czy chodzi o związek, ścieżkę kariery czy projekt, podkreśla znaczenie tego podejścia. Przez całe swoje 102 lata życia, McGarey praktykowała naturalny i prosty ruch, który nauczyła się od matki. - Delikatnie podnieś rękę, palce trzymając luźno, dłonią do góry. Następnie przesuń ją w dół, mówiąc: To nie ma znaczenia - wyjaśnia.
  • black_jotka Re: Stres, szczególnie gdy jest przewlekły, .. 13.05.23, 10:51
   Według ekspertki ten prosty gest pozwala na odprężenie, skoncentrowanie się na tym, co naprawdę ważne i stawienie czoła wszelkim wyzwaniom. - Praktykuję ten ruch od wielu lat. Kiedy rozpoznam coś, co mi nie służy, opuszczam rękę, rozchylając palce płynnie, co oznacza uwolnienie - wyjaśnia. "Najszczęśliwsi ludzie wiedzą, kiedy nadszedł czas, aby iść dalej" - dodaje.
   • black_jotka Re: Stres, szczególnie gdy jest przewlekły, .. 27.05.23, 02:44
    Stosujcie!
  • black_jotka Re: Stres, szczególnie gdy jest przewlekły, .. 10.09.23, 19:34
   Ma racje!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka