Dodaj do ulubionych

Pol'and'Rock niewygodny dla władzy?

04.08.23, 16:00
Pol'and'Rock niewygodny dla władzy? Kolenda-Zaleska ostrzega: za rok może go nie być
- Ludzie powinni mieć świadomość, czego można się spodziewać. Jeśli nie wybierzemy demokracji, nie mówię tutaj kogo konkretnie, to takiego festiwalu jak ten może już nie być – powiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska w rozmowie z Wirtualną Polską. Dziennikarka i prezes Fundacji TVN została zaproszona na 29. Pol'and'Rock Festival na spotkanie w ramach Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie z Martą Kuligowską mówiła o tym, jak ważne będą jesienne wybory. - Może to brzmi absurdalnie i jak coś kompletnie niemożliwego, ale przez ostatnie lata nauczyliśmy się, że pewne rzeczy, które wydawały nam się absurdalne, dokonywały się w ciągu jednej nocy. W związku z tym nic nie jest absurdalne - tłumaczyła rozmówczyni Jakuba Bujnika z WP. Jak dodała, Pol'and'Rock Festival jest dla niej miejscem wolności, otwartości, życzliwości i tolerancji. - Tacy ludzie mogą się nie spodobać którejś władzy, a władza szybkimi przepisami w ciągu 24 godzin zrobi tak, że tego festiwalu już nie będzie – ostrzegła Kolenda Zaleska. Politycy Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobry skomentowali, że Pol'and'Rock Festival może być "wiecem wyborczym zorganizowanym za pieniążki z WOŚP". – Nie rozumiem tego argumentu. To jest jakieś trele-morele, po prostu głupota. To WOŚP jest partią? To jakiś absurd – skomentowała dziennikarka. Kolenda-Zaleska odniosła się także do ciągłych nawiązań premiera Mateusza Morawieckiego do telewizji TVN. – Widocznie czuje naszą siłę. To ją pokazuje, więc robimy dalej swoje – podsumowała.
Obserwuj wątek
  • black_jotka Re: Pol'and'Rock niewygodny dla władzy? 04.08.23, 16:54
   W czwartek na terenie Pol'and'Rock Festival silny wiatr przewrócił jedną z konstrukcji. Poszkodowane zostały trzy osoby. - Jedna z nich ma połamane żebra, ale nie zagraża to jej życiu - przekazał w piątek Jerzy Owsiak. Szef WOŚP zwrócił się też z apelem do kierownictwa szpitala w Drawsku Pomorskim
  • black_jotka Re: Pol'and'Rock niewygodny dla władzy? 04.08.23, 16:56
   Do przewrócenia się konstrukcji doszło w czwartek około godz. 18 przy głównym pasażu festiwalu na terenie lotniska Czaplinek-Broczyno. Silny wiatr przewrócił metalową budowlę pokrytą plandekami.

   - Gwałtowne opady spowodowały przewrócenie się jednej z wież, która jest na obszarze festiwalu. To absolutnie zdarzenie nieprzewidywalne, takich budowli mamy tu bardzo dużo. Zerwał się wiatr, był ogromny deszcz. Trzy osoby zostały natychmiast stamtąd ewakuowane - poinformował w piątek podczas briefingu Jerzy Owsiak.

   Jak podkreślił, jedna z poszkodowanych osób została przewieziona do szpitala w Drawsku Pomorskim. - Dwie osoby odmówiły takiego wyjazdu, twierdząc, że nie są aż tak poszkodowane. Nasi medycy bardzo namawiali, żeby zrobili sobie badania. Dziś ta dwójka sama przyszła do szpitala w Drawsku Pomorskim, przechodzą badania, ale nie mogę nic na temat tych badań powiedzieć, bo szpital nie odbiera telefonów - mówił Owsiak.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka