Dodaj do ulubionych

Przeciw rakowi…

08.08.23, 16:51mają silne działanie antynowotworowe. W swojej diecie starała się jak najczęściej spożywać trzy z nich. Pierwszym z nich jest cebula, która oprócz cennych witamin i składników mineralnych, zawiera jeden z najsilniejszych bioflawonoidów – kwercetynę.
Obserwuj wątek
  • black_jotka Re: Przeciw rakowi… 08.08.23, 16:52
   Ten silny związek jest przez niektórych naukowców kojarzony z hamowaniem komórek nowotworowych różnych typów raka, takich jak rak trzustki, piersi, prostaty, wątroby czy jajnika. Pewne badania dowiodły, że spożywanie około siedmiu cebul tygodniowo może zmniejszać ryzyko rozwoju raka jelita grubego nawet o 50 procent.
   Pokonała raka w IV stadium. Co jadła?
   Dr Fernandez podkreśla, że szczególnie cenna w profilaktyce przeciwnowotworowej jest cebula czerwona, ze względu na zawarte w niej antocyjany, które potęgują działanie kwercetyny.
  • black_jotka Re: Przeciw rakowi… 08.08.23, 16:53
   Kolejnym warzywem, które lekarka poleca, jest brokuł. Zawiera on nie tylko kwercetynę, ale także sulforafan i glukozynolany, które wykazują silne działanie antynowotworowe. Badania dowiodły, że te związki stymulują nasz układ odpornościowy do walki z komórkami rakowymi.
   Dr Fernandez zaleca również włączenie do diety czosnku, który jest bogaty nie tylko w kwercetynę, ale także w allinę. Badania wykazały, że regularne spożywanie czosnku (1-2 ząbki dziennie) może chronić przed rakiem okrężnicy. Warto jednak pamiętać, aby przed spożyciem czosnku zmiażdżyć go lub posiekać i odstawić na około 10 minut. W tym czasie allina przekształca się w allicynę - substancję o potężnych właściwościach antynowotworowych.
   • a74-7 Re: Przeciw rakowi… 08.08.23, 20:01
    Nie wiedzialam o tej tajemniczej przemianie przez 10 minut .Dzieki.Trzeba sprobowac smile
   • jutta_t Re: Przeciw rakowi… 18.10.23, 18:53
    Posiekać!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka