Dodaj do ulubionych

~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,,

13.08.23, 18:02

Prezes PiS krótko skomentował także polityczne działania Konfederacji.- Są jeszcze tacy konkurenci, którzy mówią tak: rodzina, dom, dwa samochody, grill i wyjazdy na wakacje. Czy my jesteśmy przeciwko temu? Nie, my jesteśmy za tym. (...) Kto potrafił do tego Polskę przybliżyć w ciągu ostatnich lat, oni czy my? - zapytał retorycznie.
Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/kraj/news-potezny-oboz-zdrady-narodowej-prezes-pis-uderza-w-opozycje,nId,6961270#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=safari
Obserwuj wątek
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 13.08.23, 18:43
   Robert Biedroń opublikował na Twitterze pismo od Ylvy Johansson, komisarz europejskiej ds. wewnętrznych, która potwierdza: "Polska ma prawo być zwolnioną z przymusowej relokacji". Odpowiedź Komisji Europejskiej podważa sens organizowanego przez PiS referendum.
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 13.08.23, 18:45
   W niedzielę rano PiS ogłosiło kolejne pytanie referendalne. Obóz władzy chce, aby Polacy wypowiedzieli się w sprawie migrantów. Współprzewodniczący Lewicy Robert Biedroń pokazał dokumenty z Komisji Europejskiej, które podważają sens tego pytania. — Szach mat Premierze Morawiecki! Sens referendum Kaczyńskiego prysł! — napisał polityk na Twitterze.
   • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 01.12.23, 04:48
    pan zakolak
    15 godz. temu
    zgłoś
    przecież oni wszyscy wysyłają dzieci do szkol prywatnych i zagranicznych, a tobie suwerenie czarnek ustali że wiecej o wyszynskim i papieżu trzeba sie uczyc
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 13.08.23, 19:49
   Z najnowszego sondażu pracowni Estymator wynika, że gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Prawica i Kukiz'15 z 34,3 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska z 28,6 proc. i Konfederacja, na którą zagłosowałoby 14,9 proc., znalazłyby się w czołówce. Do Sejmu weszłaby jeszcze koalicyjna Trzecia Droga oraz Nowa Lewica. Wyliczono również, na ile mandatów mogłoby liczyć każde z ugrupowań.
   Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-parlamentarne-2023/news-najnowszy-sondaz-piec-ugrupowan-w-sejmie,nId,6961298#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=safari
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 13.08.23, 19:57
   Przepisy zaproponowane przez posła Gawędę to de facto inspiracja polityczna ze strony ministra rozwoju i technologii Waldemara Budy. Nie zyskały jednak aprobaty Sejmowego Biura Legislacyjnego oraz niektórych posłów, którzy otwarcie zaczęli mówić o nielegalnym lobbingu. Jeden z nich, Jakub Kulesza z ugrupowania Wolnościowcy, złożył nawet w tej sprawie zawiadomienie do CBA. „Jedyny punkt, w którym poprawki mają charakter liberalizujący, dotyczy hurtowni farmaceutycznych, które w myśl nowych przepisów mają być kontrolowane przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny co trzy lata, a nie co pięć lat, jak do tej pory” – pisaliśmy na łamach DoRzeczy.pl na początku sierpnia.
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 13.08.23, 21:27
   - Ktoś powiedział, że zdrajców trzeba tępić. Tak, trzeba ich moralnie tępić, bo w Polsce jest potężny obóz zdrady narodowej, który zabiega o władzę - powiedział prezes PiS-u na pikniku w Zawichoście. Słowa te wywołały natychmiastową burzę w sieci. "Kaczyński oszalał. Wskazuje zdrajców" - stwierdził wiceprezes PSL Adam Jarubas.
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 13.08.23, 23:44
   chudy 44
   11 min. temu
   zgłoś
   Moze pytanie o zielony Lad i ekozamordyzm ktory zabija nasza gospodarkę, a za chwile sprawi ze prysznic bedzie luksusem, bo wode trzeba oszczedzac, pradu 20 kwh/os./rok wiec elektryczna fura bedziev w garazu za kredens robić, schabowy tylko na swieta bo swinia za duzo emitujeCo2 i pierdzi, na co dzien robaki a w domach mamy w 15 stopniach siedziec i policja to bedzie sprawdzac. A wielcy przywodcy bede odrzutowcami latac co tydzien na spotkanie by wymyslac jak jeszcze bardziej nam srube dokrecić.
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 13.08.23, 23:46
   Polka
   1 godz. temu
   zgłoś
   Ta lajdacka manipulacja elit PiS razem z Kaczyńskim uważa Polaków za idiotów Panie Prezesie niepiśmienni i nie czytaci to w osiemnastym wieku dziś nawet małe dzieci umi rozróżniać fałsz i kłamstwa a Polacy to mądry i wykształcony Naród i dość tych kłamstw i oszczerstw jak się Panu nie podoba Polska to świat stoi otworem
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 14.08.23, 00:32
   Wicepremier Jarosław Kaczyński przed weekendem ujawnił treść pierwszego pytania w ogólnopolskim referendum. Dotyczyć będzie "wyprzedaży polskich przedsiębiorstw". Okazuje się jednak, że prezes PiS był jednym z posłów, którzy głosowali za prywatyzację PKP.
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 14.08.23, 00:58
   Straż Graniczna odnotowała alerty na granicy polsko-białoruskiej. Funkcjonariusze zaprezentowali nagrania ukazujące próby wdarcia się na terytorium Polski. Sygnały z bariery elektronicznej spływające do centrum nadzoru umożliwiają natychmiastowe wysłanie patroli w miejsca, gdzie dochodzi do próby nielegalnego przekroczenia granicy - podkreślili funkcjonariusze.
   Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/podlaskie/news-alerty-na-polskiej-granicy-funkcjonariusze-pokazali-nagrania,nId,6961307#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=safari
  • mala200333 Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 14.08.23, 04:59
   Były premier: Mateusz Morawiecki nie wygra z Donaldem Tuskiem
   Europoseł odniósł się też do Mateusza Morawieckiego, który uderza w Donalda Tuska. Zdaniem Millera premier „na pewno przegra” z liderem PO. – Z Tuskiem dzisiaj nikt nie wygra. Jest jedynym politykiem, który na przykład w takim bezpośrednim starciu, jeden na jeden, gdzieś w czasie kampanii wyborczej, pokona każdego. I ponieważ w PiS-ie jest taka świadomość, to stąd ta zajadłość w krytykowaniu Tuska – mówił były premier.
   Miller mówił też o defiladzie. – Na czele tej defilady powinna jechać amazonka na koniu, która znalazła rakietę w Bydgoszczy. Za nią mieszkańcy Podlasia, którzy za pomocą swoich telefonów sfotografowali bezkarnie latające po polskim niebie helikoptery (z Białorusi – red.), a w trzecim planie ktoś, kto znajdzie zapalnik – ironizował europoseł.
  • mala200333 Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 14.08.23, 06:23
   Kard. Grzegorz Ryś wprost powiedział, co sądzi o zaangażowaniu Kościoła katolickiego w bieżącą politykę. Jarosław Kaczyński nie będzie zachwycony, gdy usłyszy, że według hierarchy "ambona nie jest od uprawiania polityki". – Mówienie wprost: głosujcie na tę czy inną partię, jest czymś niedopuszczalnym – ocenił
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 14.08.23, 07:15
   Ostatnie pytanie:
   Pytanie będzie brzmiało: "Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi"? Przedstawił je w nagraniu w mediach społecznościowych minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 14.08.23, 07:26
   Powiem wprost, że ja po raz pierwszy w życiu nie będę głosował na Lewicę - zapowiedział w niedzielę Leszek Miller. Były premier pochwalił Donalda Tuska i oświadczył, że podczas zbliżających się wyborów odda głos na Koalicję Obywatelską.

   Ale numer!
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 14.08.23, 08:49
   Na reakcję w sieci nie trzeba było długo czekać. "Kaczyński oszalał. Wskazuje zdrajców. Powtórka z Trumpa w Polsce? Co teraz? Wezwanie do ataku na Sejm jak przegrają? Lincz na osobach o innych przekonaniach politycznych? Ofiary? Czas na normalność" - napisał na Twitterze Adam Jarubas z PSL.
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 14.08.23, 08:50
   "Jest tylko jedno pytanie: Czy chcesz, by Kaczyński i jego #PiSmafia złodziei utrzymała władzę? Ale na nie odpowiedzieć trzeba wyłącznie na kartach wyborczych do Sejmu i Senatu!" - pisze w mediach społecznościowych poseł Michał Szczerba z KO.
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 14.08.23, 08:51
   ABW zatrzymała dwóch Rosjan, którzy w Krakowie i Warszawie kolportowali materiały propagandowe Grupy Wagnera.
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 14.08.23, 08:52
   "ABW współdziałając z Policją zidentyfikowała i zatrzymała dwóch Rosjan, którzy w Krakowie i Warszawie kolportowali materiały propagandowe Grupy Wagnera. Obaj usłyszeli zarzuty, dot. m. in. szpiegostwa, i trafili do aresztu" - poinformował minister Mariusz Kamiński.
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 14.08.23, 08:54
   Jeżeli ktoś nie chce brać udziału w referendum, nie chce wziąć karty, ma prawo. Ale - uwaga - powinien koniecznie na tej liście, gdzie się kwituje spis wyborców, napisać "odmówił" czy "nie wziął" albo dopilnować, żeby komisja to w odpowiedni sposób oznaczyła - wyjaśniła Łętowska.
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 14.08.23, 08:56
   Kampania wyborcza się zaostrza i politycy dbają o nieustanne podgrzewanie temperatury. Wyjątkowo gorąco zrobiło się chyba Joachimowi Brudzińskiemu, bo polityk przyszedł na oświadczenia dla mediów Jarosława Kaczyńskiego w marynarce, długich spodniach i sandałach.
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 14.08.23, 09:00
   Po ujawnieniu pierwszych pytań dotyczących referendum, które chce zorganizować PiS, krytycy wytykają rządowi, że jedynym jego celem jest robienie kampanii wyborczej. Były prezydent RP Bronisław Komorowski, który został skrytykowany przez Beatę Szydło w jednym ze spotów, skomentował pytania referendalne. Stwierdził, że rząd "odgrzewa stare kotlety" i równie dobrze mógłby zapytać o "zachowanie PGR-ów i budowę pomnika Edwarda Gierka".
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 14.08.23, 09:03
   Jest oczywiste, że konsekwentnie wspieramy Ukrainę w obronie przed rosyjską agresją (...). Ale drugą sprawą jest - i to nasz najważniejszy obowiązek - pilnowanie interesów Rzeczypospolitej. A zatem obrona rynku wewnętrznego oraz rynku Unii Europejskiej, który się zaczyna u nas. W naszym interesie jest również uznanie prawdy historycznej w przestrzeni między państwami - powiedział Duda.
   Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/kraj/news-prezydent-duda-o-slowach-webera-tak-szokujace-ze-az-zapiera-,nId,6962708#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=safari
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 14.08.23, 09:10
   – Pytania powinny być neutralne i niezwiązane z kampanią. Referendum to nie może być plebiscyt. Czy jesteś za wyprzedażą? Oczywiście, że każdy powie "nie". To tak jakby zadać pytanie: Czy chcesz być biedny i chory? Każdy powie, że "nie" – powiedział Wirtualnej Polsce Wojciech Hermeliński, były szef Państwowej Komisji Wyborczej.
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 14.08.23, 15:01
   Chciałbym merytorycznej kampanii na programy, bez bezpodstawnych, niepotrzebnych oskarżeń i wzniecania nienawiści - prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla "Sieci", 14 sierpnia 2023 r.
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska i jej sprawy ~~,,,, 14.08.23, 15:12
   Tylko w sierpniu Straż Graniczna odnotowała 1600 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od początku roku takich przypadków było blisko 20 tys. Presja białoruskich służb i osób chcących sforsować zaporę w ostatnich miesiącach wzrasta. - Od kilku miesięcy widzimy, że agresja wśród migrantów jest coraz większa - mówi Interii por. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej. Funkcjonariusze są atakowani kamieniami, kostką brukową, konarami drzew, petardami.
   Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/podlaskie/news-migranci-szturmuja-granice-z-polska-straz-graniczna-niepokoi,nId,6962866#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=safari

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka