Dodaj do ulubionych

Incele są niebezpieczni przede wszystkim dla …

12.09.23, 17:28
Incele są niebezpieczni przede wszystkim dla siebie, a nie dla innych. I raczej nie będą głosować na Konfederację - autorki książki o polskich ofiarach niechcianego celibatu i rozwiewają mity krążące wokół tego środowiska. Dlaczego naśmiewają się z "cuckserwatystów"?
Obserwuj wątek
  • black_jotka Re: Incele są niebezpieczni przede wszystkim dla 12.09.23, 17:29
   Incel - nowe słowo, które zaczyna robić sporą "karierę". Głównie za sprawą szukających sensacji mediów, które chętnie przedstawiają takich ludzi w przewrotnie atrakcyjnych, mrocznych barwach. To właśnie oni mieliby być "samotnymi wilkami", chłopakami w kapturach na głowach, którzy w mroku własnego pokoju walczą jako hakerzy z całym wirtualnym światem, a ten prawdziwy atakują, wchodząc z karabinem do szkoły i strzelając do swoich koleżanek, bo nie chciały się z nimi umawiać na randki.

   Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Sama nazwa pochodzi od angielskich słów involuntary celibacy - niechciany celibat. A określa się nią rosnącą grupę młodych mężczyzn, którzy z różnych powodów: osobowościowych i psychologicznych, ale także ekonomicznych i społecznych, nie są w stanie zawierać związków romantycznych, prowadzą samotnicze życie, skupiając się na ironii wobec świata, która potrafi przerodzić się w prawdziwą wrogość. Tworzą zjadliwe, pełne czarnego humoru memy i zapadają się coraz bardziej w depresji i innych problemach.
  • black_jotka Re: Incele są niebezpieczni przede wszystkim dla 12.09.23, 17:30
   Dwie polskie publicystki-feministki, Aleksandra Herzyk i Patrycja Wieczorkiewicz, przez wiele miesięcy badały to środowisko w Polsce, a wyniki tych analiz zawarły w reporterskiej książce "Przegryw", wydanej właśnie przez oficynę W.A.B. W wywiadzie dla Wirtualnej Polski opowiadają kim są incele, czy trzeba się ich bać i jak im pomóc
  • black_jotka Re: Incele są niebezpieczni przede wszystkim dla 12.09.23, 17:31
   Aleksandra Herzyk, artystka, publicystka: Groźni są przede wszystkim dla siebie. Media lubią pokazywać tę grupę w kontekście zagrożeń dla innych, ale na ogół pomijają to, jak osoby z tych przestrzeni krzywdzą same siebie - a takich przypadków jest zdecydowanie więcej. Wystarczy poczytać odpowiednie fora - można tam znaleźć o wiele więcej wpisów dotyczących własnych problemów psychicznych czy życiowych, niż tych o zemście na społeczeństwie. Tam o wiele częściej pojawia się temat samobójstwa, a nie zabójstwa.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka