Dodaj do ulubionych

Górski Karabach

20.09.23, 16:44
Tysiące ludzi i karetki pogotowia na lotnisku. Tak wygląda ewakuacja z Górskiego Karabachu, który skapitulował przed Azerbejdżanem" - podaje kanał Baza. Władze Azerbejdżanu potwierdziły doniesienia administracji Górskiego Karabachu, że od godz. 11 w tym separatystycznym regionie obowiązuje zawieszenie broni. Głos zabrał także rosyjski dyktator Władimir Putin.
Obserwuj wątek
  • black_jotka Re: Górski Karabach 20.09.23, 16:47
   Według danych na godz. 14 czasu polskiego od rozpoczęcia "lokalnej operacji antyterrorystycznej" zginęły 32 osoby. Liczba rannych przekracza 200 osób.

   "Stracili połowę sił zbrojnych"
   Według kanału Baza w ciągu jednego dnia armia nieuznanej republiki Górskiego Karabachu straciła w walkach prawie połowę swoich sił zbrojnych, czyli ok. tysiąca żołnierzy. "Stawiła czoła prawie 60-tysięcznej grupie wojskowej żołnierzy azerbejdżańskich" - podano.
  • black_jotka Re: Górski Karabach 20.09.23, 16:48
   Zgodnie z warunkami kapitulacji Azerbejdżan musi zapewnić korytarz do ewakuacji mieszkańców i pozostałości armii karabachskiej. Spotkanie przedstawicieli Górskiego Karabachu i Azerbejdżanu zaplanowano na 21 września
  • black_jotka Re: Górski Karabach 20.09.23, 16:49
   Siły zbrojne Armenii stacjonujące w Górskim Karabachu zdecydowały się na złożenie broni, opuszczenie zajmowanych pozycji i całkowite rozbrojenie. "Uzbrojenie i sprzęt wojskowy, które były w posiadaniu tych oddziałów, zostaną przekazane armii azerbejdżańskiej" - takie informacje przekazało azerbejdżańskie ministerstwo obrony.
  • black_jotka Re: Górski Karabach 20.09.23, 16:50
   Agencja AFP dodała, że administracja prezydenta Azerbejdżanu, Ilhama Alijewa, ogłosiła, że rozmowy dotyczące "reintegracji" Górskiego Karabachu z Azerbejdżanem odbędą się w czwartek w mieście Jewlach, które jest położone kilkadziesiąt kilometrów na północ od separatystycznego regionu.
  • black_jotka Re: Górski Karabach 20.09.23, 16:54
   Podobne informacje przekazała również administracja Górskiego Karabachu, która została zacytowana przez agencję Armenpress.

   Zaznaczono, że porozumienie o przerwaniu ognia zostało wypracowane przy wsparciu tzw. kontyngentu sił pokojowych z Rosji. - Rosyjskie siły pokojowe aktywnie współpracują ze wszystkimi stronami zaangażowanymi w konflikt w Karabachu, robiąc wszystko, aby chronić ludność cywilną - stwierdził rosyjski dyktator Władimir Putin.
  • black_jotka Re: Górski Karabach 20.09.23, 16:55
   Rząd w Baku ogłosił we wtorek rozpoczęcie "operacji antyterrorystycznej" w Górskim Karabachu. Azerbejdżan i Armenia od wielu lat prowadzą konflikt o ten region, który przybiera różną intensywność; w ostatnich miesiącach napięcie znów wzrosło.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka