9 242 wyników w czasie 419 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Jak przygotować do przedszkola? (początek wątku)

Synek (3,3) od września ma pójść do przedszkola (państwowego, opinie ma super) na parę godzin. Do tej pory zostaje z ukochaną nianią (bardzo zaangażowaną, mega cierpliwą, aniołem po prostu ;-). Jak przygotować go na zmianę? Pewnie napiszecie, że już jest za późno... czasami wspominam, że pójdzie

Re: Jak przygotować do przedszkola?

> (choć mnie samej trudno przychodzi to myślenie o zmianie). Zacznij od siebie. Negatywne/niepewne przekonanie rodzica do zmiany w dużym stopniu udziela się dziecku i utrudnia adaptację w przedszkolu. -- "Co sie polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali

jak przygotowania do przedszkola ? (początek wątku)

u nas zakupy odzieży porobione, żeby nie było wszystko na ostatnią chwilę i właściwie tylko tyle jeszcze trochę będziemy uczyć wcześniej chodzić spać, aby wstawał około 6.30 teraz wstaje około 8 :) -- rosnę wt., 11-07-2006 Forum: Małe dziecko Wątek: jak przygotowania do przedszkola ? Autor: anetina

Re: jak przygotowania do przedszkola ?

Hej, jakiś wielkich przygotowań nie robię. Ubrania jesienne kupię w sierpniu, kapcie, worek na buty też. Reszta wyjdzie w trakcie. Bardziej kłade nacis na przygotowanie synka w sensie psychicznym - sporo rozmawiamy na temat przedszkola i zmian jakie nastąpią od września. Pozdrawiam.

Jak przygotować do przedszkola? (początek wątku)

Moje dziecko ma 2 lata i miesiąc. Niestety niezbyt dużo mówi. Proszę podac mi wskazówki (o ile to jest możliwe) comogłabym zrobić,ab moje dziecko do momentu pójścia do przedszkla ładnie mówiło,rysowało itd. Czy może mi ktos polecić jakies materiały,które mi w tym pomogą? Będę bardzo

Re: Jak przygotować do przedszkola?

Hm... Na pewno mozesz isc do logopedy, bo DOBRY logopeda - choc dziecko jest bardzo male - udzieli Ci wielu pozytecznych rad, wskazowek, informacji. Po drugie: mowa dziecka jest scisle powiazana z rozwojem jego malej motoryki, czyli sprawnosci rąk. To brzmi troche dziwnie, ale jest

Jak przygotować dziecko do przedszkola? (początek wątku)

Jestem mama 2,5-latka. Od wrzesnia wysylam synka do przedszkola. Syn bardzo nie lubi być zostawiany np. u dziadkow, choc nianie dobrze akceptuje. Jak przygotować dziecko do bezbolesnego rozpoczecia przedszkola? Pozdrawiam, Kasia

Re: Jak przygotować dziecko do przedszkola?

moja marysia od września chowdzi do przedszkole jest z grudnia więc jest najmłodszym przedszkolakiem. Kryzys na pewno będzie w pierwszych dniach lub trochę później. Przede wszystkim trzeba dzircku tłumaczyc, opowiadac o tym co będzie, dlaczego musi iść do przedszkole jakie sa tego pozytywy

Jak przygotować dziecko do przedszkola?? (początek wątku)

Moja córka ma prawie 2,5 roku, jesienią ma iść do przedszkola, teraz oczywiście jest na tak, nawet bardzo. Od wiosny zamierzam ją zapisać na jakieś zajęcia, ze 2 razy tygodniowo. Ma to sens??? Wiem,,że trzeba wybrać przedszkole sprawdzone, nie przypadkowe, no ale co poza tym??? Chodzi mi o to

Re: Jak przygotować dziecko do przedszkola??

koniec zajęc i maluchy(co ja mówie prawdziwe przedszkolaki) zostaja same. owszem od wrzesnia jak dojda nowe dzieci, i przedszkole będzie na caly dzien to będzie pewnie nielatwo. ale o wiele latwiej niz bez tych zajęc. przedszkole będzie to samo(juz jest 'moje przedszkole'), pani ma byc podobno ta

Jak się przygotować do przedszkola? (początek wątku)

.Doron) i na zajęcia rytmika+plastyka dla przed-przedszkolaków. Niby dużo bywa wśród dzieci ale ciągle "z opiekunem w tle". Jak sprawdzić czy poradzi sobie sama wśród obcych? Jakdo tego przygotować?? Nie obawiam się, że nie poradzi sobie z samoobsługą raczej jak czy sobie da radę z emocjami, z

Re: Jak się przygotować do przedszkola?

Hej, mój synek też idzie do przedszkola od września w wieku 2 latka i 8 m-cy (16.I) Na razie siedzi w domku z nianią - ciocią. Zastanawiałam się czy to jeszcze nie za wcześnie na taki debiut ale doszłam do wniosku, ze możemy spróbować. Ten pierwszy rok będzie taki wstępny - niania jeszcze

Jak przygotować wrażliwca do przedszkola (początek wątku)

nie ma takiej siły, by go zmusić, dlatego wszystko robimy po dobroci i to daje fajne efekty. Ale przecież w przedszkolu nie wszystko będzie tak po dobroci:) Ogólnie synek jest bardzo towarzyski i mega zabawny, lubi jak są ludzie, ale jak tylko czuje jakąś atmosferę przymusu to ucieka. Byliśmy na

Re: Jak przygotować wrażliwca do przedszkola

Pytasz jak to zrobić za rok ? Przecież to będzie całkiem inne dziecko, daj mu czas.

jak przygotować dziecko do przedszkola ? (początek wątku)

że nie będzie płakać (akurat). Teoretycznie jest przygotowana, poza tym moja mama czasami zachodzi z nią do przedszkola bo mieszka zaraz obok. Mimo wszytsko martwię się że nie obejdzie się bez scen. Weronika jest bardzo nieśmiała, długo przyzwyczaja się do zmian. Zastanawiam się czy przez

Re: jak przygotować dziecko do przedszkola ?

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=587&w=21892273 Przeczytaj uważnie i zastosuj.... :). Zgadzam sie z Panią Dyrektor co do joty. Jedyne co mogłabym dodać to to, żeby np. miesiąc wcześniej spróbować żyć

Jak przygotować dziecko do przedszkola? (początek wątku)

moje dziecię idzie od września do przedzkola. wprawdzie finansowo trochę to odczujemy, ale mała Gabcia uwielbia dzieci i zabawę z nimi.

Jak przygotować dziecko do przedszkola?

bezpiecznie i trzoszke jak w domku. Natomiast mamy inny problem-mianowicie z odpornoscia- juz 3 raz jest chora- niestety to jest wlasnie minus przedszkola-lapanie wszelkich infekcji- choc uwazam, ze gdyby wszystkie mamy zaprowadzaly dzieci zdrowe- to napewno takie zachorowania by sie przynajmniej o

Przygotowanie do przedszkola (początek wątku)

Mam prośbę do mam, które już są po takich doświadczeniach, o rady dotyczące przygotowanie dziecka do przedszkola. Niestety nie mogliśmy być na dniach integracyjnych i wybieram się teraz z Olą do przedszkola pokazać jej jak wygląda mimo, że nie będzie tam dzieci. Staramy się z nią rozmawiać

Re: Przygotowanie do przedszkola

wiesz, choćbyś nie wiem jak nastawiła dobrze dziecko na przedszkole, to i tak "w praniu" wyjdzie, jak szybko sie zaaklimatyzuje. Nastaw się i na taką sytuację, że dziecko będzie przy rozstaniu płakać dłużej niż kilka dni, trzeba to przetrwać :)

1 2 3 4 5 6