Dziewczyny, jestem po jednym poronieniu (smutny dzien byl 1,5 miesiaca temu w 9 tc). Musze zrobic sobie badania: progesteron, cytomegalia, toxoplazmoza, przeciwciala antyfosfolipidowe, przeciwtoczniowe, antykardiopidowe. Zastanawiem sie tylko czy jak zrobie je teraz tzn. w pierszym cyklu po
tygodniu ciazy. Najlepiej jest robic badani jak najszybciej, aby wylapac przyczyne. Trzymaj sie i glowa do gory. pozdrawiam aska
Dziewczyny, jestem po jednym poronieniu (smutny dzien byl 1,5 miesiaca temu w 9 tc). Musze zrobic sobie badania: progesteron, cytomegalia, toxoplazmoza, przeciwciala antyfosfolipidowe, przeciwtoczniowe, antykardiopidowe. Zastanawiem sie tylko czy jak zrobie je teraz tzn. w pierszym cyklu po
co powiedział, że nie ma sie czym przejmowac i próbować za 3 miesiące... Ale jeszcze nie widział wyników histopatologicznych... Nie chcę popadać w jakiś szał badań... Ale przecież chcę, żwby nastepnym razem się udało... Emkka, trzymaj się cieplutko, życzę dobrych wyników i "udanych" starań...
no wlasnie. jest dluga lista badan na forum, ale czy macie informacje kiedy najlepiej robic te badania? na przykład na bocianie znalazlam info, ze tarczycowe hormony po 2 normalnych cyklach a przeciwciala tarczycowe jak najszybciej po poronieniu? hormony generalnie chyba w normalnym cyklu
Poroniłam (w 7tc.) ponad 2 tyg temu (poronienie pierwsze a mam juz synka z "normalnej" ciąży). Dziś byłam na wizycie kontrolnej i na moje pytanie czy robić jakieś badania przed kolejnymi staraniami pani doktor wypisała mi skierowanie na hormony tarczycy TSH, FT3, FT4 i na przeciwciała
Mam pytanko: kiedy zaczelyscie robic badania po poronieniu? Pozdrawiam cieplo i przepraszam za brak polskich znakow, moj komp zantypolonizowal sie ;-)
Właściwe już tydzień po zabiegu poszłam do ginki, sprawdzić czy wszystko jest oki i wtedy dostałam pierwsze skierowania na badanie. Było to IgG różyczki, bo nigdy na nią nie chorowałam. Zrobiłam je w tym samym tygodniu + na własną rękę jeszcze toxo, chlamydie i cytomegalie. Badania hormonalne
zamierzam przygotować lekarza na to,że chcę zrobić badania , przygotowałam sobie listę pytań do niego i nie mam zamiaru dać się "spławić".Interesuje mnie to czy z badaniami trzeba czekać do pierwszej @?To było moje pierwsze poronienie(pusty pęcherzyk płodowy) ale nie mam zamiaru przeżywć tego po raz
Asiu, co po wizycie? co się dowiedziałaś na temat badań? Ja po pierwszym pustym jaju nic nie robiłam, bo gin się zaklinał, że nie trzeba. Na wizycie tydzień temu - drugie puste jajo - nadal twierdzi, że żadnych badań nie trzeba.Wymieniam mu, na co ewentualnie mógłby mnie skierować, a o nic
jestem tydzień po , kiedy zacząć robić badania i od czego zacząć? Bardzo proszę o informacje -- mama Maciusia , Maksymka i Aniołka (*)8.03.2006
Chcialabym sie dowiedziec jakie badana nalezy zrobic po poronieniu. Wiem, ze niektorzy lekarze nie zalecaja zadnych jednak na roznych forach mozna doczytac iz sa bardzo wskazane. Jakie konkretnie badania i kiedy powinny byc przeprowadzone? Dziekuje za odpowiedz
Obumarcie plodu nastapilo w 5/6 tyg zas zabieg mialam 8/9 tydz. Wynik ze szpitala: Fragmenta placentae in statu inflammationis purulentae. Przed ciaza bralam bromergon (na zbyt wysoki poziom prolaktyny)oraz Duphaston. Co teraz? Jakie i kiedy - w ktorym dniu cyklu powinnam zrobic badania? Czy
Kochane dziewczyny !!! Wczoraj minął miesiąc od mojego poronienia (porodu przedwczesnego 21 TC). To było moje pierwsze poronienie. Wiem, jak bardzo ważne sa badania po poronieniu. I chociaż moja ginka mi nic na razie nie zleciła oprocz badania genetycznego Kariotypu, to i tak zamierzam
Czesc! Teraz zrob najszybciej badanie na toxo, chlamydie, mykoplazmy i ureaplazmy. Badanie hormonow mozesz zrobic w kolejnym cyklu. Czy juz dostalas 1 @? Mysle ze fiolik mozesz brac caly czas. Ja po 1 poronieniu nie mialam zadnej przerwy w braniu, biore folik juz od 7'2004. Witaminki chyba
Wlasnie wrocilam ze szpitala po lyzeczkowaniu, otworzylam przypadkowo forum poronienie, poniewaz nie moglam wejsc na promyczka i weszlam na watek gdzie dziewczyny wysylaja kolezanke zaraz po stracie na badania. NIe kaza jej czekac do pierwszej miesiaczki (taj jak mowi moj gin.),tylko od
Funiu dziekuje za info, czy mozesz ze swojej magicznej teczki wypisac wszystkie badania jakie powinnam zrobic - bede wdzieczna, moze to nam pomoze zapobiec kolejnej stracie!!!!!!!!!!
po jakim czasie można zrobić badania, żeby wyniki były obiektywne? Czy niedoczynność, gdzie ft4 jest na poziomie 8% może być wynikiem zaburzeń po poronieniu?
FT4 na poziomie 8% to duża niedoczynność, na pewno nie spowodowana poronieniem. Powiedziałabym, że poronienie nastąpiło z racji niskich hormonów tarczycy; natura to mądre "stworzenie" i wie co robi