Przychodnia prywatna na pl.Wolności,dr.Dorski ginekolog,zrobisz tam cytologie i inne badania.
Bardzo dziękuje za odpowiedz Właśnie zrobiłam kontrolną cytologie i bardzo się boje wyniku! -- Kto nie zna MIŁOŚCI ten żyje szczęśliwy...... i noc ma spokojną i dzień nie tęskliwy!!!!!!
Zakażenie chlamydią oraz dysplazja małego stopnia CIN1 spowodowana wirusem HPV, stąd cytologia IIIgr. Czy rok temu,po tamtych badaniach nie zrobiono ci konizacji szyjki z powodu CIN3 ?
Zrób oznaczenie poziomu prolaktyny i Tsh.
Krwawiłam obficie po stosunku,poszłam do lekarza, zrobiłam cytologię- wyszła grupa II i lekarz stwierdził nadżerkę. W związku z nadżerką poszłam do innego lekarza na kolposkopię: w badaniu kolposkopem wyszło że mam małą dysplazję najprawdopodobniej pochodzenia wirusowego - taki jasny nalot
Bardzo sie denerwuje, czy ktos moze mi wyjasnic czego dokladnie dotyczy proba Meigsa? Szukalam w internecie ale zabardzo nie moge znalezc:( tylko jakies zwiazki z guzem jajnika :(nie rozumiem:(:(:( Co dokladnie oznacza ta proba i co ma wyjasnic? Moze ktos wie? Wyszla mi II grupa cytologi
żebyś to badanie miała w przychodni zrobione darmowo- no chyba,że przychodnia taka bogata- bo nie jest refundowane przez NFZ. Badanie na HPV i jego DNA (czyli typ wirusa) podobne jest do cytologi-próbkę pobiera się w taki sam sposób-przy pomocy szczoteczki z szyjki macicy. Kosztuje różnie od 100 zł
)wiec podziele sie z Wami wynikami-może ktoś zechce skomentować:) Wiec zrobiłam nowe usg-guz sie powiekszył do ok 30mm,i wezły też wieksze troche. a to wynik biopsji: płat lewy-w rozmazach widoczny obfity koloid,przemiany ze zhemolizowana krwią,z obecnością licznych hemosyderynofagów,komórki pecherzykowe
ewentualnych zmian. Odnośnie dalszego postępowania w twoim przypadku, należy zrobić właśnie kolposkopie i pobrać wycinki do badania,jeśli są w cytologi nieprawidłowe komórki.
"Wynik to jeden-jeden lub jeden-siedem." Co to w ogóle za wynik? Wynik cytologi określa się albo za pomocą grup od I do IV, albo opisowo wg klasyfikacji Bethesda. Jeśli lekarz zadzwonił tzn. że coś podejrzewa i trzeba zrobić dodatkową diagnostykę, ale to dobrze, lepiej coś wcześniej wykryć
.Wiem, ze powinnam zrobić sobie USG przezpochwowe, ale to dla mnie bardzo przykre badanie.Zanim wybiore się z wizytą do ginekologa, chciałabym zrobic sobie odpłatnie i bez kolejki badania hormonalne.I tu proszę panią o pomoc. Jakie hormony powinnam sobie oznaczyć i w jakim dniu cyklu? Z góry dziękuję za