24 wyników w czasie 84 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: prosze o pomoc w sprawie cytologi

Przychodnia prywatna na pl.Wolności,dr.Dorski ginekolog,zrobisz tam cytologie i inne badania.

Re: Proszę o pomoc w tłumaczeniu cytologi !

Bardzo dziękuje za odpowiedz Właśnie zrobiłam kontrolną cytologie i bardzo się boje wyniku! -- Kto nie zna MIŁOŚCI ten żyje szczęśliwy...... i noc ma spokojną i dzień nie tęskliwy!!!!!!

Re: Proszę o pomoc w tłumaczeniu cytologi !

Zakażenie chlamydią oraz dysplazja małego stopnia CIN1 spowodowana wirusem HPV, stąd cytologia IIIgr. Czy rok temu,po tamtych badaniach nie zrobiono ci konizacji szyjki z powodu CIN3 ?

Re: Prosze o pomoc w związku z wynikiem cytologi.

Zrób oznaczenie poziomu prolaktyny i Tsh.

moje wyniki, prośba o pomoc w interpretacji (początek wątku)

Krwawiłam obficie po stosunku,poszłam do lekarza, zrobiłam cytologię- wyszła grupa II i lekarz stwierdził nadżerkę. W związku z nadżerką poszłam do innego lekarza na kolposkopię: w badaniu kolposkopem wyszło że mam małą dysplazję najprawdopodobniej pochodzenia wirusowego - taki jasny nalot

>>> Proba MEIGSA co to oznacza? Pomocy (początek wątku)

Bardzo sie denerwuje, czy ktos moze mi wyjasnic czego dokladnie dotyczy proba Meigsa? Szukalam w internecie ale zabardzo nie moge znalezc:( tylko jakies zwiazki z guzem jajnika :(nie rozumiem:(:(:( Co dokladnie oznacza ta proba i co ma wyjasnic? Moze ktos wie? Wyszla mi II grupa cytologi

Re: HPV w ciąży

żebyś to badanie miała w przychodni zrobione darmowo- no chyba,że przychodnia taka bogata- bo nie jest refundowane przez NFZ. Badanie na HPV i jego DNA (czyli typ wirusa) podobne jest do cytologi-próbkę pobiera się w taki sam sposób-przy pomocy szczoteczki z szyjki macicy. Kosztuje różnie od 100 zł

Re: jestem tu nowa,proszę o pomoc

)wiec podziele sie z Wami wynikami-może ktoś zechce skomentować:) Wiec zrobiłam nowe usg-guz sie powiekszył do ok 30mm,i wezły też wieksze troche. a to wynik biopsji: płat lewy-w rozmazach widoczny obfity koloid,przemiany ze zhemolizowana krwią,z obecnością licznych hemosyderynofagów,komórki pecherzykowe

Re: Mam 26 lat , wynik cytologii gr III , co robi

ewentualnych zmian. Odnośnie dalszego postępowania w twoim przypadku, należy zrobić właśnie kolposkopie i pobrać wycinki do badania,jeśli są w cytologi nieprawidłowe komórki.

Re: Wynik cytologii - czy to groźne?

"Wynik to jeden-jeden lub jeden-siedem." Co to w ogóle za wynik? Wynik cytologi określa się albo za pomocą grup od I do IV, albo opisowo wg klasyfikacji Bethesda. Jeśli lekarz zadzwonił tzn. że coś podejrzewa i trzeba zrobić dodatkową diagnostykę, ale to dobrze, lepiej coś wcześniej wykryć

pytanie do dr Koala (początek wątku)

.Wiem, ze powinnam zrobić sobie USG przezpochwowe, ale to dla mnie bardzo przykre badanie.Zanim wybiore się z wizytą do ginekologa, chciałabym zrobic sobie odpłatnie i bez kolejki badania hormonalne.I tu proszę panią o pomoc. Jakie hormony powinnam sobie oznaczyć i w jakim dniu cyklu? Z góry dziękuję za

1 2 3