prawo mieć wątpliwości co do wychowania dziecka zgodnie z nauką Kościoła.
manala napisała: > raks5 - nie pcham się do kościoła - za "pchanie się" przeprosiłem, a poza tym nie bierz tego do siebie. Chodzi mi bardziej ogólnie, bo za każdym razem jak się pojawia temat kościoła, to znajduje się dziesięciu doradców, co kościół powinien robić, jak się zachowywać
Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika znajduje się przy ul. Kaplicznej na osiedlu Siernieczek. Został zbudowany w latach 1923-1925. Początkowo była to kaplica pod wezwaniem Św. Rodziny. W 1927 r. tytuł został zamieniony na św. Stanisława. Od 1937r. funkcje duszpasterskie w parafii
-- "Gdyby tak można sfotografować nasze sny!" Moja strona z fotkami: www.fotoart1.friko.pl
Gość portalu: histeryk napisał(a): > Dzisiaj przypadkiem na niego wpadłem,ciągle jest w budowie ale robi wrażenie, > ciekawe kto go projektował(ul.Hubska 89). To moja parafia, niestety nie uczęszczam tam od kilku lat ;) Budowa trwa długo(jak dla mnie od zawsze) ale proboszcz jest
Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika i św. Wawrzyńca Diakona Męczennika, zbudowany w latach 1858-1860 z fundacji Adama Michała Poraj-Biernackiego wg projektu arch. Józefa Orłowskiego przez ks. Leopolda Rzeczyckiego. Poświęcony 14 października 1860 roku przez bp. Henryka Platera
Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika i św. Wawrzyńca Diakona Męczennika, zbudowany w latach 1858-1860 z fundacji Adama Michała Poraj-Biernackiego wg projektu arch. Józefa Orłowskiego przez ks. Leopolda Rzeczyckiego. Poświęcony 14 października 1860 roku przez bp. Henryka Platera
Warszawski kościół św. Marcina z ulicy Piwnej - welokrotnie przebudowywany w swojej historii imponującej, sięgającej XIV wieku. Ma tez ciągle aktualną historię: **** "24 maja 1977 r. rozpoczęła się w kościele tygodniowa głodówka opozycjonistów na rzecz uwolnienia aresztowanych robotników i
To był wspaniały człowiek. Poznałam go jeszcze w liceum, kiedy był księdzem w kościele na Bródnie. Już wtedy dużo robił dla środowiska, zwłaszcza dla młodzieży. Zjednał sobie wielu przyjaciół, którzy utrzymywali z nim kontakt do końca jego dni. Prawdziwy ksiądz z powołaniem.
bardzo mi sie podoba tow-rydzyk i ten drugi zartobliwy kolega.Wszystkie te numery zostaly juz opisane u ewangielistow.Pan Jezus mial poczucie humoru i z powaga odpowiadal na takie naiwne zaczepki; a to ze ucztuje z celnikkami, a to czy podatki trzeba, czy nie trzeba placic.Pozniej okazywalo
Na uwagę zasługuje rokokowa ambona z herbem Prus, z wizerunkiem Jezusa w świątyni w zaplecku oraz z obrazkami z życia śś. Franciszka i Antoniego na parapecie schodków
Kościół św. Trójcy w Kobyłce, piękna barokowa świątynia zbudowana w latach 1740-1745 z fundacji biskupa płockiego Marcina Załuskiego. Jedyny kościół, jaki znam, posiadający dwie jednakowe ambony. Różnią się jedynie pozłacaną sceną, przedstawioną na korpusie ambony. Warto dodać, że Marcin
Zabytkowy dzwon z klasztoru franciszkanów stoi jako eksponat w prawej nawie kościoła.
136 kg i ponownie przelany św.Stanisław wagi 82 kg. Niestety podczas II wojny światowej padły one łupem Niemców. W 1955 r. dzwonnica otrzymała nowe dzwony: Miłosierdzie Boże o wadze 652 kg, św.Jakub Apostoł 392 kg i św.Jan 42 kg. Widok od strony kościoła
kościoła franciszkańskiego w Nowym Korczynie. Założenie klasztoru franciszkańskiego w tej miejscowości przypisuje Długosz Bolesławowi Wstydliwemu i Kindze pod r. 1257 i dodaje, że Bolesław ‘wielkim kosztem i wspaniale zbudował kościół klasztorny pod wezwaniem św. Stanisława męczennika
zapomnieniu, dopiero ćwierć wieku temu została odnowiona. W kościele znajduje się również późnogotycki witraż przedstawiający św. Stanisława biskupa z ok. 1500 r., obrazy Zwiastowania i Matki Bożej z Dzieciątkiem z XVII w. oraz św. Antoniego Padewskiego z ok. XIX w
bardzo prosze o kontakt z ksisedzem chcialbym dowiedzic sie oks. andrzej luft ktory dawal mnie nauki do pierwszej komuni
Co do świątyń św. Stanisława Biskupa Męczennika tej na rogu ulic Kasprzaka i Bema oraz bliskiego mi kościoła pw Stanisława Kostki to wszystko prawda... z jednym ale patronem parafii nie zawsze jest patron świątyni... i tak jest w tym przypadku Na zdjęciu jest kościół pod wezwaniem św