(Cordillera- jeden ze statków odciętych w Murma > ńsku przez wojnę), statek meteo (Sachsenwald- trawler, który przywiózł wyposaże > nie dla Cordillery i Fenissy, poźniej zatąpiony przez trawler VIking-5) i state > k zaopatrzeniowy (pierwotnie Fenissa- jeden ze statków odciętych w Murmańsku, p
Polecam Viking, najlepszy kemping nad polskim morzem, bardzo przyjazne traktowanie , cień, zaraz przy morzu, mała miejscwość- cisza i spokój. Sprzątaczki non stop czyszczą kuchnię i łazienki- oczywiście dostępne za darmo, możesz stać po d [rysznicem pół godziny, specjalne brodziki dla maluchów
"Viking" Dziwnówek :) własnie wrocilismy z naszej pierwszej wyprawy "nad morze pod namiot" camping bardzo fajny, czysty(wc łazienki i wszystkie sanitariaty non stop sprzatane) teren zielony równiez sprzatany, duzo rodzin z dziecmi ( w tym Niemców) i pod namiotami ale wiecej tam przyczep. Nam sie
Gość portalu: Jaro napisał(a): > A co to jest White British? Norman, Viking, Anglo-Saxon, Celtic czy Ancient Bri > ton? A Jewish albo np. Cypriot? No i dlaczego Polish nie moze byc etnicznie Whi > te British? Chyba ze to sie liczy od trzeciego pokolenia. No w sumie tak
viking2 napisał: > gandalph napisał: Widzę, że potrzebny jest dłuższy wstęp teoretyczny. Strona polska w 1939 roku, tj. Prezydent, Wódz Naczelny, min. Beck, zdawali sobie sprawę z tego, że Polska sama, w ówczesnym układzie politycznym, strategicznym, kształcie granic, nie da rady
viking2 napisał: Nie nudz, czlowieku. Za czasow naszych rodzicow albo dziadkow nie bylo autobuso > w > miejskich (bo byl 1945 rok) i zapier...lo sie do pracy na piechote po sniegu i > w > 30-stopniowy mroz. To nie znaczy, ze dzisiaj tez tak ma byc z zalozenia - moze
interval of the Little Ice Age, when New York Harbour froze, allowing walkers to journey from Manhattan to Staten Island, and when Viking colonies abandoned Greenland, a once verdant land that became tundra. Also in the Little Ice Age, Finland lost one-third of its population, Iceland half. The
viking2 napisał: > przy tym zolwiowata, wszystkiego 156 wezlow predkosci 290 km/h to bardzo dobra prędkość przelotowa dla jednosilnikowego samolotu z napędem tłokowym. To nie jest przezcież odrzutowiec ani samolot z napędem turbinowym. Zupełnie nie masz pojęcia o tym o czym gadasz
in French, a "h" in Castillian, and like the English "j" sound in Italian, which has no native use for "j" at all. English followed the French over the soft "c", but the Italian over the soft "g". Now in words of a Germanic or other non-Latin origin, you can find exceptions to these rules