Serbowie nazywali Jana Chrzciciela Sveti Jovan Igritelj, ponieważ wierzyli, że w tym dniu słońce zatrzymuje się na niebie trzy razy lub igra. Wyjaśniali zachowanie słońca w dniu św. Jana, odwołując się do wersetów Ewangelii dotyczących narodzin Jana Chrzciciela: „Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie
Znane jest wierzenie, że w noc świętojańską słońce o wschodzie słońca mieni się różnymi barwami lub odbija, błyska, zatrzymuje się itp. Najczęściej odnoszono się do tego zjawiska w następujący sposób: słońce igra lub skacze; w niektórych tradycjach kąpie się, skacze, tańczy, chodzi, drży, kręci się
j-k napisał: Igor, fantasto. > bomby atomowe, jesli spadna na ktorykolwiek z krajow NATO - beda powodem do bez > posredniego wlaczenia sie USA do wojny- Jasiu, jesli Ty naporawda w to wierzysz, to szkoda mnie Ciebie, bo ratunku dla Ciebie juz nie ma. Amerykanie sa zbyt egoistyczne
j-k napisał: > Igor chcialem Cie brac za czlowieka rozumnego, z imperialistycznymi sklonnoscia > mi - i dlatego to piszesz , chociaz w to sam nie wierzysz. Janusz, zeby zrozumiec co ja pisze, ty powinienies odstawic chociazby na jeden dzien wode. Przeciez jestes nalogowym
Pisowców i > Platfusów. Lewicowych i innych. Ateistów i i wierzących. Lej pałą Polaka i się > śmiej. Byłeś ? słyszałeś ? Jeśli NIE, to nie pie...od rzeczy. -- Obyś żył w ciekawych czasach ... no i doczekaliśmy się. Osiem gwiazdek to maksymalny wynik. Do tej pory tylko PiS go
Ukrainy miał rzucić w trakcie narady: "Pie...ć Polskę i Polaków"." Nie wiem czy to prawda. Ale jakiś opozycjonista Wołodymyra to wrzucił. Polacy się sami nie szanują, a wymagamy od obcych.. Dzielą nas podziały na Pisowców i Platfusów. Lewicowych i innych. Ateistów i i wierzących. Lej pałą Polaka i się
. > Więc jak najbardziej łamali, zamulaczu. Nic podobnego, dla muzulmanina najwazniejszym prawem jest to co zapisano w Koranie. "Szczęśliwi są wierzący (…), którzy zachowują wstrzemięźliwość, z wyjątkiem swoich żon i tego, czym zawładnęła ich prawica, bo wtedy nie będą ganieni" (Koran 23:1-7). Ta
Czemu? Już mi nerwy przeszły. Mam nadzieję, że tobie również przeszła ochota do p-nia się. Bo w to, żeby ci przeszła megalomania, jakoś dziwnie nie wierzę -- ********* *** * *********
sukienką tenisową, to twoje plecaki nie będą pasowały. I wierzę, że są wygodne i praktyczne. Mimo to, myślę, że da się znaleźć plecak (niekoniecznie skórzany), który nie będzie miał aż tak sportowego charakteru.
Jeżeli tak ci wygodniej to możesz wierzyć , że trafność twoich analiz mnie poraziła. A ja nie myślę życzeniowo, ja patrzę jakie karty mam na stole. I tylko tyle.
brenya78 napisała: > Ja w ogóle nie wierzę w zadne tarki - wg mnie tylko bardziej od nich naskórek r > ogowacieje. > Bo tarek nie używa się non stop tylko raz na tydzień lub dwa tygodnie. Im więcej trzesz, tym rzeczywiście ta skóra narasta. Natomiast, przynajmniej w moim
Ja w ogóle nie wierzę w zadne tarki - wg mnie tylko bardziej od nich naskórek rogowacieje. -- Ahed Tamimi po bestalskim zamordowaniu 1200 osób 7/10/23: "we will slaughter you and you will say that what Hitler did to you was a joke, (...) We will drink your blood and eat your skull" Bi
nie zadbała o swój związek. Po raz kolejny proponuję jednak przeczytać w całości, co napisałam, a nie pisać, co ci się wydaje. Zdaję sobie sprawę, że to trudne, ale może za którymś razem ci się uda. Wierzę w twoje możliwości ;)
bywalec.hoteli napisał: > Okruch lodu. > > Co do meritum: ale to ona dzwoni - że jej zależy na utrzymaniu małżeństwa i nie > pokoi, no to może niech zadziała, żeby było w nim lepiej? I naprawdę wierzysz w to, że jeśli pani zacznie mu smacznie gotować to jemu przejdzie
: www.rp.pl/publicystyka/art44657751-boguslaw-chrabota-polska-ma-za-malo-lekarzy-mit-na-ktorym-zbudowano-patologie A to, że NIL zachowuje się w tej sprawie nieszczerze, to już wyżej napisałem. Nie walczy o otwarcie zawodów, rzekomo pod pozorem zachowania standardów leczenia. Wydaje mi się, że gdyby tak jednak było, to eliminowałaby patologie w zarodku, bo nie wierzę, żeby Kacprzyk był takim ewenementem, jak
Naprawdę w to wierzysz? Mam z Ruskimi granicę, mamy z Białorusią Czujesz w ogóle różnicę pomiędzy 200 km granicy i 750 km granicy? Jescze podpowiedź: dlaczego Niemcy napadli na Polskę dopiero po rozbiorze Czechosłowacji, a nie przez?
> To tak a propos udziału polskich firm w odbudowie Ukrainy. Jeżeli ktoś wierzy w to, że jakaś polska firma na tym zarobi - to jest fantastą. A to teraz tak się pocieszanie? :D