Witam, na recepcie ze szpitala dostalam dla mojej tygodniowej coreczki oprocz spirytusu rowniez witamine E z zaleceniem raz dziennie po 3 krople. Czytam ulotke i mam watpliwosci, czy to na pewno dla niej ta witamina? I z jakiej okazji? Moze podpowiecie? Pozdrawiam!
trzy krople raz dziennie? trochę dużo. mój synek dostał co prawda wit.E, razem z cebionem i vigantolem, ale zalecenie mamy jedną kropelkę dziennie - tak jak vigantol. tylko multiwitaminę można podawać częściej. a tak wogóle to koniec języka za przewodnika - jak dostajesz receptę to pytaj
Dla facetów - szczególnie skuteczna na przebarwienia skóry i starcze zwiotczenie ale tylko skóry. Łykajcie. Hey!
Witajcie Czy ktoś może odpowiedzieć mi na pytanie w jakim celu lekarz przepisuje witaminę E w 9 tc. (dawka 2 x 100 mg)
Witamina E zwiększa unaczynienie i utlenowanie w obrębie łożyska oraz rozwijającego się zarodka. Niektórzy łączą niedobór wit.E u kobiet z poronieniem zagrażającym,przedwczesnym porodem,opóźnionym wzrostem wewnątrzmacicznym. Pzdr.Gosia -- Maksio
Czy może mi któraś z Was napisać w jakim celu lekarz może zalecać branie 3x dziennie wit. E? Dodam, że wcześniej brałam Duphaston. Nie wiem z czym ma to związek a na wizycie zapomniałam zapytać. Dziękuję za odpowiedzi :) -- Nasz SKARBEK - na 99% córeczka
www.mediweb.pl/nutrition/wyswietl_vad.php?id=1022 www.zdrowie.med.pl/witaminy/wite_3.html U mnie lekarka zalecila wit.E mowiac, ze
druga sprawa: wypisywal mi recepte na srodki przeciwbolowe i wit. E takze na niej napisal. Wydawalo mi sie, ze witamine kupie bez recepty (no i kupilam), ale pozniej spojrzalam na ta recepte i CHYBA jest na niej napisane witamina E 400mg; czy to mozliwe (ten gin bardzo niewyraznie pisze), ze mam
ja bralam wit. E po 500 mg trzy razy dziennie przez jakies 5 lat. Takimi dawkami leczy sie np. niektore choroby autoimmunologiczne jak w moim przypadku. Nic mi sie nei stalo zyje i mam sie dobrze:))Ale moze lepiej kup sobie taka po 100 mg. -- Wredne plany nie uknuja sie same
www.rozanski.gower.pl/tocopherol.html na dole jest też link w tej stronce o mniej znanym wpływie tej witaminy i czytałam jeszcze w starej ulotce witaminy E że zwiększone jej dawki 600mg dziennie moga prowadzić do
Czy stosujecie? ja mam w domu czysta plynna witamine E i rzadko uzywam, z lenistwa, ale teraz mam posmarowane pazurki i skorki i sie kuruje:) podobno dziala na zmarszczki, trudno gojace sie rany itp. co myslicie? stosowalyscie kiedys? -- KMA
dlatego najlepiej w tabletkach konsumować;) -- WŁOSY,MAKIJAŻ,STYLIZACJA ☺ MÓJ ☻ BLOG ☺
Jakie jest zastosowanie witaminy E w kropelkach (z apteki). Czy można ją stosować na szyję i na skórę wokół oczu?
ja tez słyszałam ze mozna rozcinac kapsułki z wit chyba E i te kropelki posmarowac np wokół oczu
Zainspirowana jednym z wątków, chciałam zapytać czy wiecie coś na temat witaminki E? Pomoć pomaga zafasolkować? Jak działa? Na co działa? Szukałam na necie ale nic konkretnego nie znalazłam. Pozdrawiam
Vit.E bywa nazywana witaminą plodności,poniewaz jej niedobor moze powodować zaburzenia w czynnościach ukladu płciowego i krwiotwórczego,co z kolei moze doprowadzać do poronień lub problemow z zagnieżdżeniem zarodka. U facetów niedobor vit.E moze zaburzyc spermatogenezę. Ale spokojnie,jest ona
Pani Kasiu, lekarka twierdzi ze wit. E jest dobra dla ciezarnych i powinnam ja przyjmowac (poczatek ciazy). Z wrazenia nie spytalam czemu jest dobra.. czy Pani moze to potwierdzic?
Mogę :). Wit. E zapobiega poronieniom, dobrze wpływa na rozwój dziecka, podnosi ogólną odporność organizmu, działa profilaktycznie w chorobach naczyń - czyli same plusy. Pozdrawiam :)