”, politycznie wprawdzie wzmocniło to przekaz o obronie interesów Polaków, ale z drugiej strony osłabiło relacje z kluczowym partnerem w czasie wojny. Wojny, która jest tuż obok. Lex Kamilek – weto wobec ustawy mającej chronić dzieci przed przemocą, które przyniosło prezydentowi punkty w sporze z rządem, lecz
Myśląc o Ukrainie zapominamy, jak duży to jest kraj - dużo większy niż Niemcy. I tak jak Niemcy się różnia między landami, tak samo jest z Ukraińcami. Ja miałem do czynienia z uchodzćami w 2022 roku i oni byli ogromnie zróżnicowani, w zależności od tego skąd kto pochodził. Bywało tak, że Ukrainiec
nina_unu napisała: > No to super, ale w takim razie, skąd Ci wpadło do głowy pytać Snakelilith, czy > żałuje wyjazdu? Bo jemu się wydaje, że w Polsce jest teraz lepiej niż w Niemczech i powinnam żałować, że nie zostałam w kraju. On zapomina tylko, że ja wyjechałam z szarego PRL
angazetka napisała: > Oni wyjechali jako małe dzieci, Podolski jako dwulatek. Snejki opuściła Polskę > jednak ciut później. Wyjechali faktycznie wcześniej, ale nie bardzo wiem, co to ma do rzeczy. W Niemczech NIKT nie traktuje ich jako Polaków, choć Klose mówi ciągle z polskim
W latach 70 tych a tym bardzie w latach 60 tych jeszcze żyło bardzo dużo osób pamiętających wojnę. Z rąk niemieckich ucierpiała prawie każda rodzina w Polsce ewentualnie jacyś sąsiedzi czy znajomi. Mojego dziadka poszukiwali Niemcy, z tego powodu podczas nalotów na dom była bita moja babcia, moja
rzadkich, surowce dla baterii, elektroniki, rakiet, dronów, samolotów, radarów i całej nowoczesnej technologii. I właśnie w tym momencie Nawrocki z Boguckim postanowili zrobić pokaz krajowej bufonady i Polske pozbawili dostepu do Nowoczesnej Technologi. Efekt juz widac Niemcy nie chca za bardzo dzis
obejmowały:Zbrodnie na Polakach: Jako dowódca UPA (pseudonim „Taras Czuprynka”) ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za eksterminację około 100 tysięcy Polaków. To on przekazywał i zatwierdzał rozkazy masowej i brutalnej eksterminacji ludności cywilnej, w tym kobiet i dzieci.Kolaboracja z III Rzeszą: W
, wujowie i ciotki zostali wyrżnięci siekierami, widłami i piłami na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. To jest kopniak w twarz dla pamięci o tysiącach zamordowanych dzieci, kobiet i starców – rzezi, którą UPA przeprowadziła z premedytacją, z takim bestialstwem, że nawet Niemcom robiło się niedobrze
Chodzisz z nimi do weta? Np na szczepienie? Oczywiście. Ma więcej szczepień niż tylko obowiązkowe, wiesz bardziej opłaci się szczepić niż póżniej leczyć, zwłaszcza że trochę czasu poświęciłam na jego ułożenie. Wiem że dzieci mogą zrobić wszystko i nie ugryzie, kuny odstrasza a nawet jedną zagryzł
z psem gorzej. Dla dziecka latwo kupic bilet na samolot, oplacic dostawke w hotelu, zabrac do restauracji, na wystawe itp. A z psem zaczyna to byc bardzo skomplikowane.
Robiłam resuscytację krążeniowo-oddechową pięciomiesięcznemu dziecku w karetce, kiedy nagle jakaś baba szarpnęła drzwi i zaczęła wrzeszczeć, że blokujemy jej wyjazd i że przez nas spóźni się do fryzjera. Zagroziła, że zaraz zadzwoni po policję. Nie musiała, bo policja już była na miejscu i mam
urząd podatkowy lubi zgłaszać się po latach, gdy odkryje, że spędzasz poza Niemcami jednak więcej czasu niż deklarowałaś, albo masz tylko jakieś fikcyjne zameldowanie np. u dzieci. Przypadki opisane były hucznie w prasie, płacz przy płaceniu wielu tysięcy euro za kilka lat wstecz był wielki. Druga
vogon.jeltz napisał: > Jak się ścigasz spod świateł, to tak masz :-P Komplet opon z wymianą chyba 1200 złotych mnie kosztował. Mniej niż tankowanie Opla na sam wyjazd do Niemiec i z powrotem (łącznie z zatankowaniem po przyjeździe, żeby Zofia miała jak do pracy dojechać) ostatnio