555 207 wyników w czasie 1 246 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: dziś zazdroszczę Ukraińcom

sverir napisał: > A u nas jadą Mateckie z Tarczyńskimi i Nawrockim do Trumpa i skarżą na polski rząd, że taki niedobry. ja nie wiem co oni tam skarżą Trampowi, tym bardziej, że nie muszą od kiedy Tusk nazwał go ruskim agentem. Natomiast tu chodzi o coś innego. O coś co winni jesteśmy

Re: OT - Czy Ukraińcy nas szanują?

W sumie to nie bylo zadnego ataku i wojny, bo Czesi ultumatum przejeli i uciekli, zanim wkroczyly polskie wojska... Przynajmniej czeskie wojsko, policja i urzednicy oraz nauczyciele... Ci ostatni, bo bardzo gorliiwie naklaniali dzieci do chodzenia do czeskich szkol, a nie polskich , a opornych

Re: OT - Czy Ukraińcy nas szanują?

Ależ obywatelu dodekanezowiec nie wchodźcie do tyłka wislokowi. Temat jest inny. U mnie na przeciwko mieszka rodzina Ukraińców z piątką dzieci w różnym wieku. Starsze i małe. Bardzo porządni ludzie,co z poprzednią patologią, to bajka. Temat jest inny. Historia pokazała, że od stuleci mamy wrogów

Re: Czy Ukraina jest potrzebna Polsce i odwrotnie

na bezbronnych polskich cywilach. 80 do 120 tysięcy zamordowanych, w tym kobiety, dzieci i starcy. Bestialskie mordy siekierami, kosami, palenie żywcem. Kulminacja – Krwawe Niedziela 11 lipca 1943 roku. Do dziś Kijów nie potrafi tego jednoznacznie potępić, a Bandera i jego siepacze nadal są dla wielu

Pefcia, ty juz lepiej milcz

Niz pisac glupoty. Przeciez sam obalasz wlasny mit, ze jestes czlwiekiem wyksztalconym. polski_francuz napisał: > to nielatwa sprawa. Obowiazuje w nauce, czy powinno byc przestrzegana w aparaci > e prawa? Pewnie jak policjanci stana sie automatami a przestana byc ludzmi z pr

Uśmiercenie psa (początek wątku)

Ciekawostka, w polskim prawie nie wolno usypiać psów agresywnych, nawet jeśli te zagryzły człowieka. Radzę uważać z adopcją owczarków belgijskich w oklicach Zielonej Góry. Psy, które w Przemyślu zagryzły dziecko też sobie w spokoju żyją, może już są adoptowane przez nieświadomych ludzi

Rozegrane jak panienka dostarczona do pokoju (początek wątku)

rozmawiac z polska. Ukraina dostaje jasny sygnał: Polską trzeba trzymac na dystans od zasobow i uważać, bo Warszawa potrafi zmienić strategiczne partnerstwo w publiczne upokarzanie. A skoro tak, to po wojnie Kijów będzie rozmawiał przede wszystkim z tymi, którzy dają pieniądze, technologię, gwarancje

Re: ~~~~~~ Polska i jej sprawy Polskie ~~~~~~

Roman Szuchewycz był ukraińskim działaczem nacjonalistycznym, głównym dowódcą Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) oraz jednym z głównych inspiratorów i organizatorów ludobójstwa polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1943–1944.Jego działalność i główne posunięcia

Re: ~~~~~~ Polska i jej sprawy Polskie ~~~~~~

zaszkodzić. W końcu padło pytanie: Co sądzicie o UPA? Stefan spojrzał na orzełki na czapkach i odpowiedział zgodnie z własnym sumieniem: Przynoszą tylko strach i śmierć. Rzucili się na niego. Bili pięściami i kopali, aż upadł. Krew zabarwiła polepę na czerwono. W kącie stała jego rodzina żona i dzieci

Re: wyjątkowo niefortunna i smutna wypowiedź

. W tej grupie przeważają osoby, których małżonkowie już nie > żyją, a dzieci mają własne rodziny - wynika z badań prof. Mariusza Jędrzejko, d > yrektora Mazowieckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. > -Bywa, że starsi ludzie potrafią w ciągu miesiąca odwiedzić dziesięciu różny

Re: wyjątkowo niefortunna i smutna wypowiedź

przychodniach lekarskich? "Co piąty pacjent po 65 roku życia przychodzi do lekarza nie z powodu problemów zdrowotnych, ale w poszukiwaniu towarzystwa innych ludzi i w nadziei na chwilę rozmowy. W tej grupie przeważają osoby, których małżonkowie już nie żyją, a dzieci mają własne rodziny - wynika z badań

Re: Wysłałem przeprosiny do znajomej lekarki w Ki

Ja sam pomogę i zrobię szopkę z kukiełkami bohaterów UPA ćwiartujących polskie dzieci. A w piwnicy urządziłby restaurację, która podawałaby główne danie "POLSKIE NIEMOWLĘ NA PÓŁMISKU". Tak jak "Jama" we Lwowie.

Re: Wysłałem przeprosiny do znajomej lekarki w Ki

mordują dzieci, kobiety, starszych ludzi w ich domach, ulicach tylko dlatego są Ukraińcami, tym bardziej decyzja ta, "bohaterów UPA" wydaje się z punktu nastawionych przyjaźnie do Polski Ukraińców zrozumiała.

Re: Nie dla mnie wyjazdy... przez psy

Chodzisz z nimi do weta? Np na szczepienie? Oczywiście. Ma więcej szczepień niż tylko obowiązkowe, wiesz bardziej opłaci się szczepić niż póżniej leczyć, zwłaszcza że trochę czasu poświęciłam na jego ułożenie. Wiem że dzieci mogą zrobić wszystko i nie ugryzie, kuny odstrasza a nawet jedną zagryzł

Re: Nie dla mnie wyjazdy... przez psy

z posiadaniem psa jest podobnie, jak z posiadaniem dziecka - wbrew temu, co twierdzą niektórzy, nieprawdą jest, jakoby one zupełnie niczego w naszym życiu nie zmieniały😉 Nie jest tak źle, dla mnie pies jest zwierzęciem gospodarskim, niczym więcej. Ma za zadanie pilnować podwórka przed kunami i

1 2 3 4 5 6