27 wyników w czasie 108 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Wykup mieszknia (początek wątku)

Witam Mam pytanie - chcę wykupić mieszkanie (obecnie posiadam spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu) i złożyłem wniosek do spółdzielni już rok temu. Spółdzielnia "odpowiedziała" mi, że nie mogę wykupić mieszkania, ponieważ budynek znajduje się na dwóch działkach, z których jedna jest w

Re: Wykup mieszknia

A co SM zrobiła (lub robi) by się stać właścicielem obu działek. ---------------------------------------------------------------- "Prostowanie paragrafów jest na tyle skuteczne, na ile pozwalają mu skazani" G.A.

wykup mieszkania i .... (początek wątku)

Witajcie Moi rodzice sa w trakcie wykupu mieszknia a potem zamierzaja je sprzedac.Czy moga je sprzedac od razu czy trzeba odczekac jak kiedys chyba 3lata. Pozdrawiam

wykup mieszkania komunalnego (początek wątku)

Czy gdzieś coś na ten temat znajdę? Jak wycenia się mieszkania komunalne do wykupu-Kraków Dość stara kamienica, właśnie był biegły i spisał protokół.Typu - pokój: okno drewniane, parkiet,tapeta,balkon ok2 m kw.i tyle... Balkon się wali, a okna są do wymiany.Dla odmiany drzwi wejsciowe to nowa

Re: czy bedzie tańszy wykup spółdzielczych?

"jezeli PIS-owi nie uda sie tego przegłosować to za ok 3% wartości mieszknia " a czy nie bedzie tak jak na dotychczasowych zasadach (czyli 50%) a projekt pojdzie do kolejnych prac i trzeciego czytania?

Re: czy bedzie tańszy wykup spółdzielczych?

od zeszłego roku sledzę tę ustawę w sejmie). Na mocy tej ustawy wykup(przekształcenie) odbywał się bedzie za symboliczną kwotę (100 zł??) lub jęzeli PIS-owi nie uda sie tego przegłosować to za ok 3% wartości mieszknia (tylko nie wim czy rynkowej czy jakiejś przeliczeniowej spółdzielni). Tak

Re: ZGM - TBS wykup mieszkania!

KAZDA sytuacja jest rozna, wiec nikt tu Wam nie poda zablonu i cen. Kazdy blok jest w innej strefie zabudowania, inne ceny gruntow, wiec kazda sprawa indywidualna. pare lat temu sprzedawano mieszkania po tzw. "obrysie" bez terenow niezbednych do obslugi mieszknia. Teraz to naprawiono, i z

Re: Spółdzielnie blokują wykup mieszkań za grosze

znam przypadek gdy przed wejściem w życie ustawy spółdzielnia za wykup mieszkania chciała 13tys. a po wejściu ustawy żąda 15tys., według spółdzielni w ciągu dwóch miesięcy wartość mieszknia skoczyła z 70tys. na 180tys. ! i co im zrobić?

kupno mieszknia spółdzielczego - prośba o porade (początek wątku)

mam zamiar kupić mieskzanie. Aktualnie mieszkanie jest mieszkaniem spółdzielczym. Aktulany właściciel ponad miesiąc temu wysłał pismo do spółdizelni z informacją o wykupie tego mieszkania. Spółdzielnia ma na odpisanie czas ok 3 miesięcy. Koszty notarilane z mojej strony są mi znane Moje

Re: kredyt pod mieszknie na remont tego mieszknia

Skoro wykupiłaś mieszkanie i zakładając że nie brałaś na nie kredytu hipotecznego, to proponuję teraz pożyczkę hipoteczną. Rata przy 25 latach wyniesie około 360zł/mc oprocentowanie około 8%. Ewentualnie jeżeli możesz płacićwięcej to krótszy okres można wybrać

Re: Ach, gdyby tak mnie oddłużyli

Wszystko pieknie! Wykup mieszkan za grosze, darowanie kredytow. A gdzie tu rownosc? Moi rodzice sami splacili ten kredyt, wzieli kolejny na wykup mieszknia. Rozumiem ze ludziom jest ciezko, ale gdzie tu jest rownosc??????? Dlaczego ludziom teraz kupujacym mieszkania panstwo nie daje 1

Notarialne czy spółdzielcze? (początek wątku)

Rozglądam się aktywnie za mieszkaniem. zastanawia mnie co jest korzystniejsze? Kupno mieszknia spółdzielczego, czyli na ziemi spółdzielni, czy z wykupioną ziemią. Jakie sa wady i korzyści? Może tu ktoś mi podpowie?

1 2 3