3 087 wyników w czasie 441 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Zapalenie oskrzeli bez antybiotyku? (początek wątku)

Czy jest szansa wyleczyć zapalenie oskrzeli bez antybiotyku? Pytam bo mój 6.5 latek zaczął kaszlec, kaszel mokry w większości odrywajacy się. Do tego temp do 38 stopni spada po lekach. Dziecko w kondycji dobrej. Podejrzewam że to oskrzela bo młodszy właśnie z tego wychodzi i niestety na antybiotyku

Re: Zapalenie oskrzeli bez antybiotyku?

Można próbować oczywiście, steryd + środek rozszerzający oskrzela, jakiś mukolityk. Jeżeli to wirus, to ten zestaw pomoże, jeżeli bakteria, to efekt będzie chwilowy, ale stan ogólny będzie się pogarszał. I wtedy trzeba antybiotyk. Kaszel może się długo utrzymywać. -- Pomóż uratować mu wzrok

Zapalenie oskrzeli bez antybiotyku ?? (początek wątku)

czy mozliwe jest wyleczenie zapalenie oskrzeli bez antybiotyku ? mial ktos tak ?

Re: Zapalenie oskrzeli bez antybiotyku ??

Mam książkę "Bez antybiotyków".Wyczytałam w niej że zapalenie oskrzeli może być bakteryjne,wirusowe,grzybicze lub wynikiem alergii.Zakażenie bakteryjne leczy się antybiotykami,pozostałe niekoniecznie.Są tu napisane naturalne sposoby walki z zapaleniem oskrzeli ale dość dużo tego jest

zapalenie oskrzeli - leczenie bez antybiotyku???? (początek wątku)

Czy możliwe jest wyleczenie zapalenia oskrzeli bez zastosowania antybiotyku? W poniedziałek byłam z trzyletnią Julką u lekarza. Lekarz powiedział, że to prawdopodobnie oskrzela. Kazał podawać Clemastin... i czekać może obędzie się bez antybiotyku. Temperatura była około 39. Teraz już Julcia

Re: zapalenie oskrzeli - leczenie bez antybiotyku

TO powinien wiedzieć lekarz. Moja Oleńka miała 2 razy zap. oskrzeli - raz brała antybiotyk, a rok temu w wakacje obyło się bez - ale nie miała temperatury i ogólnie samopoczucie miała dobre. Brałyśmy wtedy Eurespal, syrop Bronchosol i kropelki homeopatyczne Aflubin i dobrze się skończyło

Zapalenie oskrzeli...leczenie bez antybiotyku.... (początek wątku)

gorączki i nasza pediatra znowu mu pulmeo zapisała i singulair i tez obyło się bez antybiotyku. Niestety od tygodnia młody znowu ma zapalenie oskrzeli, ale tym razem antybiotyk, singulair, zyrtek i inne specyfiki dostał i zastanawiam się, które leczenie daje lepszy efekt i czy ktoś używa wziewy na

Re: Zapalenie oskrzeli...leczenie bez antybiotyku

większość zap. oskrzeli leczymy wziewami ale bywają tez i takie, przy których konieczny jest antybiotyk - o tym decyduje pediatra na podstawie rodzaju zmian, które wysłuchała w oskrzelach - nie kazde zapalenie jest takie samo, nawet u tego samego pacjenta... myślę, ze niewiele Ci pomogą informacje

Zapalenie oskrzeli i krtani - bez antybiotyków (początek wątku)

Witam Wielu z was zapewne nawet nie wie że zapalenia krtani oraz zapalenia oskrzeli nie powinno się leczyć antybiotykami. Mówię tutaj o pierwszych stadiach choroby gdy nie ma jeszcze nadkażenia bakteryjnego. Jak wcześniej wspominałam synek mój jest bardzo chorowity i bardzo często (nawet 2 razy w

Re: Zapalenie oskrzeli i krtani - bez antybiotykó

Zdaję sobie sprawę, że antybiotyki powinny być przepisywane wyłącznie, gdy mamy do czynienia z infekcjami bakteryjnymi, jednak homeopatia to nie leczenie. Jakoś w nią nie wierzę.

jak leczyc zapalenie oskrzeli-bez antybiotyku?? (początek wątku)

Wziewy??/co to jest??? Moze mi ktoras mama wyjasic:)??? -- Podaruj mi coś, czego nie zdobędę sama A wtedy ja szepnę Ci: "możesz mnie dotknąć" Może pozwolę Ci byś ze mną budził się...

Re: jak leczyc zapalenie oskrzeli-bez antybiotyku

Inhalacje nebulizatorez z soli fizjologicznej i mucosolvanu. Oklepac. Zbijac goraczke jesli jest taka powyzej 38, 5 stopnia. Pare razy udało sie wyjsc zwyciesko. kazdy katar czy kaszel atakuje inhalacjami.

zapalenie oskrzeli-uda sie bez antybiotyku? (początek wątku)

Mój synek ma początki zapalenia oskrzeli.Bierze inhalacje z berodualu i pulcmicortu, do tego podaje flegaminę. Synek nie gorączkuje, mało kaszle, ma niewielki katar, jest pogodny. Czy będzie konieczny antybiotyk czy zapalenie oskrzeli da się wyleczyć samymi inhalacjami? Może podać jakis

Re: zapalenie oskrzeli-uda sie bez antybiotyku?

- takim 5-minutowym zabiegiem pani dr wyklepała całą zalegającą wydzielinę synkowi. Można też robić ciepłe okłady klatki piersiowej, smarować plecki pulmexem. Zapalenie oskrzeli przeważnie jest wirusowe, a antybiotyki nie działają na wirusy tylko na bakterie, więc zapisywanie przez lekarza

zapalenie oskrzeli bez antybiotyku jak leczyc? (początek wątku)

maly mial katar, ktory opadl.Ma zap. oskrzeli. Jak leczyc, czy pulmikort , berodual i mukosolwan wystarcza? co jeszcze moge zrobic? -- z pozdrowieniami E.

Re: zapalenie oskrzeli bez antybiotyku jak leczyc

Przy obturacji to akurat podaje się leki rozszerzające oskrzela. Sterydy w stanach zapalnych generalnie. -- pozdrawiam Dorota i Kuba&Bartek

zapalenie oskrzeli bez antybiotyku-długie leczenie (początek wątku)

jak długo może trwać leczenie zapalenia oskrzeli bez antybiotyku? dziś mamy niedzielę. od wtorku córa jest leczona na zapalenie oskrzeli: eurespal, isoprinosina, mucosolvan, wit. c, inhalacje z soli fizjologicznej. najpierw bło tylko furczenie i mokry kaszel, w czwartek dołączył się katar

Re: zapalenie oskrzeli bez antybiotyku-długie lec

Witaj. Nie znam przypadku,aby leczyć zapalenie oskrzeli bez podania dziecku antybiotyku. Co najwyżej taki stan może doprowadzić do zapalenia płuc,a potem to tylko oddział szpitalny. Wiem jak ciężko jest z zapaleniem oskrzeli,bo mój mały ma przewlekłe zapalenie i co rusz to antybiotyk(a bez

zapalenie oskrzeli- bez antybiotyku, tylko bańki? (początek wątku)

możliwe jest wyleczenie dziecka? wczoraj mała zakaszlała popołudniu nieładnie ze dwa razy, dziwsiaj już częściej. kaszel jest mokry. przy oddechu słychać furczenie w oskrzelach. mamy przepisany antybiotyk ale bedę dzwonić do lekarza i pytać o bańki. mała kaszle sporadycznie, jest pogodna

Re: zapalenie oskrzeli- bez antybiotyku, tylko ba

Oczywiście, że da radę bez antybiotyku. Nie wiem czy same bańki, ale tak jak pisała poprzedniczka inhalacje bardzo pomagają. Takie infekcje u dzieci szybko się rozwijają, ale też mogą w miarę szybko minąć. U nas leczenie trwało tydzień, inhalacje z pulmicortu plus syropki i pomogło, obyło

1 2 3 4 5 6