Dodaj do ulubionych

plaza zalana !!!!

23.05.07, 14:19

Obserwuj wątek
    • Gość: dominika Re: plaza zalana !!!! IP: *.chello.pl 23.05.07, 14:35
      Ano i ja tak słyszałam - czyli co? otwarcie przełożone?
      • andrzej.sawa Re: plaza zalana !!!! 23.05.07, 14:40
        Ale nie wiadomo czym zalana,a może przed otwarciem zaleli pały po pół litra?
    • leniak Re: plaza zalana !!!! 23.05.07, 14:49
      ogólnie dobrze nie jest - jest dużo wody...
    • Gość: bronia Re: plaza zalana !!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.05.07, 14:57
      Na Bronowicach popadał gęsty deszcz,ale bardzo krótko.Błysnęło się ze 3 razy i dosyć mocno zagrzmiało dwukrotnie.I po strachu.Ale informacje podawane w tv i internecie nie są optymistyczne.Runął namiot, pod którym odbywała się msza z okazji 50-lecia Domu Pomocy Społecznej imienia Matki Teresy z Kaltuty. Młody wolontariusz uczestniczący w nabożeństwie został ranny w głowę.
      A oto jedno z doniesień:
      W Lublinie podczas gwałtownej burzy z gradem, ulewnym deszczem i piorunami, została ranna jedna osoba. Nawałnica, która przeszła nad miastem w południe, spowodowała duże utrudnienia w ruchu i zakłócenia w łączności.
      Niemal centymetrowej średnicy kule gradowe pocięły liście drzew i roślin, zniszczyły wiele karoserii samochodowych.
      Poważne zakłócenia odnotowano w ruchu drogowym, ponieważ wiele ulic zostało zatarasowanych przez powalone drzewa.
      Woda zalała też nowo wybudowane Centrum Plaza. Zakłócenia pojawiły się także w radiowym przekazie satelitarnym i łączności telefonii komórkowych.
      Jak informuje dyżurny synoptyk ze stacji meteo w Radawcu, to może być jedna z wielu burz, jakie jeszcze dziś przejdą nad Lubelszczyzną.
    • leniak inne straty 23.05.07, 15:47
      siadła kamera na ratuszu, serwer Radia lublin, hmm wiecie co jeszcze?
      • leniak Re: inne straty 23.05.07, 16:04
        serwer kuriera siadł, chyba też jakieś linie trolejbusowe, sadząc ze zdjęc
        gazety
    • Gość: panna_młoda Re: plaza zalana !!!! IP: *.gprspla.plusgsm.pl 23.05.07, 16:03
      w sobotę miała mnie tam czesać fryzjerka do ślubu...
      przełożą otwarcie??? :-(
      • leniak Re: plaza zalana !!!! 23.05.07, 16:21
        jeśli prawdziwe sa doniesienia że budynek się rozpada to zapewne go nie otworzą
        • leniak TVP 3 podaje info o 23.05.07, 16:35
          uszkodzeniu stropów Plazy - zatem nowy budynek do remontu pójdzie
          a będą też wyłaczenia prądu
          • leniak 10 tys. kubików wody w Plazie 23.05.07, 16:38
            o kurczę niezła pojemność i niezły opad jak na 30 min.
      • leniak Re: plaza zalana !!!! 23.05.07, 16:24
        w watku krajowym Paweł napisał tak:
        "Wlasnie wrocilem z CH Plaza. Bylem tam podczas ulewy. Woda na dolnym parkingu
        (-
        2) siegała jakies 1,5 m, a na -1 ok 0,5m . Schody ruchome zamienily sie w rwace
        potoki wody. Na dolnej galerii do polowy bylo wody mniej wiecej 10 cm.
        Przeciekal dach, szyb windy. Godzine po ulewie zaczal odpadac fragmentami sufit
        i kawałki ścian. Straz ewakuowała wszystkich. BRAWO STRABAG...siwtnie
        budujecie, oby tak dalej !!!"
        pewnie to raczej tynki niż coś innego ale czort wie bo kto tynkuje parkingi
        podziemne?
        • Gość: dant Re: plaza zalana !!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.05.07, 17:44
          no rzeczywiście fajnie to nie wyglądało, na 2. piętrze lało się jak z
          gigantycznych kranów. a tynk odpadał z sufitów na 2. piętrze i 1. a nie w
          parkingach. W parkingach był regularny basen:) chłodnym okiem - minimum 2-3
          tygodnie przyjdzie Wam poczekać na to centrum handlowe... ubezpieczalnie;
          wyceny strat + wykonanie wszystkiego od nowa...
          • leniak to znaczy hmm... źle po prostu 23.05.07, 17:50
            tak sobie pomyślałem że coś chyba dziwnego jednak w tym jest...
            takie burze się w końcu czasem zdarzają ot chocbyw zeszłym roku były, ten
            budynek nie powinien być jednorazowy... skoro wpuszczono tam ludzi znaczy
            budowla była gotowa? czy to była nadal budowa?
            • leniak 40 litrów na metr kwadratowy 23.05.07, 18:02
              w sumie w Lublinie 4 MLN LITRÓW - w Plazie 25 basenów wody tak podaje RL... hmm
              no naprawdę mocne opady...
              • Gość: aha Re: 40 litrów na metr kwadratowy IP: *.zemborzyce.sdi.tpnet.pl 23.05.07, 18:29
                to w plazie miał być basen?a ja słyszałem,ze lodowisko na dachu.
                • leniak co do parkingów to ewidentna wina projektantów 24.05.07, 09:56
                  Byłem tam wczoraj i widziałem jak ładnie wymodelowany jest spływ wody z ulicy
                  Obrońców Pokoju ale również i z drugiej strony czyli uliczką przy cmentarzu...
                  po prostu wjazd na podziemny parking jest najniższym miejscem w obrebie
                  wielohektarowego obszaru - spływa tam woda z górki na której jest Fizyka UMCS
                  również od strony filharmonii, oraz z Lipowej i Krakowskiego , studzienek jest
                  za mało i to nie tylko w rejonie Plazy, gdzie jedynym ratunkiem jest chyba
                  oddzielny i dodatkowy kanał burzowy bo inaczej kazdy opad bedzie powodował
                  kłopoty! Wizyta na cmentarzu pokazuje że opad w tamtym rejonie choć obfity nie
                  wywołałby sam katastrofy, zatem ktoś spartaczył projekt! Jak sie spojrzy na to
                  że z dołka naprzeciw wyjazdu z parkingu plazy woda może się dostać tylko i
                  wyłacznie na parking to sie to staje oczywiste...
                  trudniej ocenić zalanie pięter Plazy ale z opisów mozna wnosić że to również
                  wina projektu a nie wykonawcy... skoro woda sie lała z wentylacji znaczy że nie
                  źle ją zrobiono tylko źle zaprojektowano, gdyby budynek był żle wykonany
                  powinien się rozpaść co dzięki Bogu się nie stało, jednak to nie miał byc
                  AquaPark a okazało sie ze jest...
                  hmm moze to i klątwa faktycznie...
            • Gość: dant Re: to znaczy hmm... źle po prostu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.05.07, 19:42
              Budowla była gotowa, tak na oko zostawały doraźne sprawy wykończeniowe, ale
              lejąca się z dachu woda świadczy o tym, że ktoś pokpił sprawę. Ostatnie dni
              prac przed oddaniem każdego centum handlowego cechuje naprawdę niesamowite
              tempo; i gdyby nie burza/ulewa/powódź* (niepotrzebne skreślić:) z pewnością
              jutro centrum byloby otwarte(otwarcie dla VIPów).
    • Gość: lukasz Jutro otwierają IP: 212.106.24.* 23.05.07, 19:26
      Dosypią trochę piasku i otworzą Plaża Center :)
      • Gość: Ewelina Re: Jutro otwierają IP: *.szwajcarska.pl 23.05.07, 19:57
        A ja przepowiadałam, że ta Plaza się zawali, byłma o tym przekonana. Tak szybko
        ja budowali i tak się śpieszyli więc jak zwykle polskim zwyczajem wszystko
        spartoczyli. A miałam dziś iść na przedpremierowy pokaz "Piratów z Karaibów" i
        bankiet a tu nici. Za to, że zbudowali tę Plazę w nieodpowiednim miejscu mają
        to na co zasłużyli. Jak dla mnie ta Plaza może runąć cała. Choć nie powiem,
        chciałam sobie pójść do H&M i Sephory ale równie dobrze mogłabym dojechać
        gdzieś na obrzeża miasta a nie koło zabytkowego, najstarszego cmentarza w
        Lublinie. Całkowity bezsens. Nie wiem za głupek o tym zdecydował, że ten kolos
        tam stanął bo kompletnie w tym miejscu nie pasuje ale jak wiadomo, chodzi o
        pieniądze.
        • Gość: Ewelina Re: Jutro otwierają IP: *.szwajcarska.pl 23.05.07, 20:01
          Ledwie burza spadła a tu nasz Plaza się już wali. Co to może oznaczać? Tylko
          jedno - że prędzej czy później dojdzie do jakiejś tragedii.
          • leniak Masz rację 24.05.07, 09:58
            ten budynek jest idealny do tragredii bo tak go zaprojektowano...
            • Gość: luuu Re: Masz rację IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.07, 10:09
              Zła lokalizacja, za mała działka na tak wielki obiekt , brak dojazdów....
              • leniak Re: Masz rację 24.05.07, 10:13
                przeczytaj mo post który jest nieco wyżej w wątku...
                ktoś kto zrobił projekt budynku wydał na niego wyrok, ciekawe zresztą kto to
                jest?
        • Gość: ef Re: Jutro otwierają IP: *.it-net.pl 23.05.07, 20:09
          a co wg ciebie pownno byc w tym nobliwym miejscu , kolo najstarszego cmentarza w
          miescie ?

          --

          punkt skupu
          • Gość: mały Re:co powinno byc obok cmentarza? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.07, 21:58
            Gość portalu: ef napisał(a):
            > a co wg ciebie pownno byc w tym nobliwym miejscu , kolo najstarszego
            > cmentarza w miescie ?

            Spokój.
            • bu2m Re:co powinno byc obok cmentarza? 23.05.07, 22:01
              Pomnik Jana Pawła II!
              • Gość: mały Re:co powinno byc obok cmentarza? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.07, 22:11
                Co za debil zaplanował cmentarz obok Plazy??!!!
                W dodatku zabytkowy!!!!
                • bu2m Re:co powinno byc obok cmentarza? 23.05.07, 22:27
                  Czy to oznacza że obok cmentarza nie wolno nic budować?
                  Czy to Oświęcim?
                  • Gość: mały Re:co powinno byc obok cmentarza? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.07, 22:36
                    Nie,to oznacza że obok Plazy nie powinno być zabytkowego cmentarza, a już napewno nie powinno być domów mieszkalnych,parkujących na ulicach samochodów należących do mieszkańców tych domów,nie powinno być drzew,trawników, nie powinno być niczego co zakłóci nieprzerwany dopływ strumieni aut z klientami Plazy przybywających tysiącami z całego Lublina i Lubelszczyzny.
                    • Gość: mały Co powinno być zamiast centrum Lublina? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.07, 22:41
                      Zamiast Cetntrum Lublina należy wybudować ogromną galerię handlową z parkingim podziemnym. Można ewentualnie pozostawić Bramę Krakowska jako znak rozpoznawczy.
                      Takie logo.
                      • efad4d Re: Co powinno być zamiast centrum Lublina? 23.05.07, 23:22
                        proponuje wyburzyc wszystko w promieniu swietego miejsca jakim jest cmentarz na
                        lipowej i zasiac trawe
                        acha no i oczywiscie wszystko w promieniu 2 kilometrów od lubelskiego starego
                        miasta - mysle , ze to odpowiednia odleglosc , zeby bez przeszkod chamstwo moglo
                        kontemplowac niewatpliwej wartosci jego wyrafinowana sylwete

                        --

                        punkt skupu
                        • bu2m Re: Co powinno być zamiast centrum Lublina? 23.05.07, 23:33
                          Mały chce dokonać błędu, który już zauważono w wielu miastach. Centra handlowe
                          wysysają ludzi i życie z centrów miast na peryferia. Czy więc rozwiązaniem dla
                          małego jest wyludnienie się centrum miasta?
                          • efad4d Re: Co powinno być zamiast centrum Lublina? 23.05.07, 23:41
                            dokladnie to od jakiegos czasu usiluje mu przetlumaczyc ,
                            tym bardziej , ze nie jest to jakis chamski blaszak, a dwa nie jest to sklep z
                            artykulami pierwszej potrzeby jak hiper gdzie ludzie wala non stop , tylko
                            galeria z butkiami a wystarczy pojechac do takiego olimpu np. zeby stwierdzic ,
                            ze krakanie o tysiacach samochodów , ktore zablokuja to miejsce jest wysoce
                            przesadzone, bo zwykle sa tam pustki

                            --

                            punkt skupu
                          • Gość: mały Wyssanie mózgu z powodu odwołanego otwarcia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.07, 00:09
                            bu2m napisał:
                            > Mały chce dokonać błędu, który już zauważono w wielu miastach. Centra handlowe
                            > wysysają ludzi i życie z centrów miast na peryferia. Czy więc rozwiązaniem dla
                            > małego jest wyludnienie się centrum miasta?

                            Hipermarkety jako katalizatory życia w miastach.
                            Bardzo interesująca teoria urbanistyczno-socjologiczno!
                            Może jakiś przykład miasta wyludnionego i pozbawionego życia z powodu podmiejskiej lokalizacji hipermarketów???
                            • efad4d Re: Wyssanie mózgu z powodu odwołanego otwarcia? 24.05.07, 00:15
                              a od kiedy plaza to hipermarket , panie uczony?

                              --

                              punkt skupu
                              • Gość: mały Re: Wyssanie mózgu z powodu odwołanego otwarcia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.07, 00:23
                                Przepraszam! Jakże Ja niegodny mogłem nazwać Najświetszy Przybytek - Świątynię Handlu Towarami Najwyższej Jakości, Sanktuarium Wyrafinowanej Rozrywki używając prymitywnej ,obelżywej nazwy hipermarket! To się już nie powtórzy!
                                • aron2004 Re: Wyssanie mózgu z powodu odwołanego otwarcia? 24.05.07, 05:43
                                  czasy się zmieniły. Kiedyś kobiety mogły biegać z ciężkimi siatami od sklepu do
                                  sklepu w zimnie i deszczu. Potem z tymi siatami wsiadały w trolejbus i niosły
                                  do domu.
                                  Teraz obowiązuje model - facet pcha wózek, kobieta wybiera sobie towary .
                                  Potem facet płaci, ładuje towary do bagażnika, wiezie do domu i przenosi z
                                  samochodu do mieszkania. Tak jest przynajmniej u mnie.

                                  Ci wszyscy protestowywacze że supermarkety są "złe" po prostu chcą na siłę
                                  zawrócić nas do czasów komuny, co się nie uda na pewno.

                                  poza tym supermarket ma ten plus, że zawsze znajdzie się miejsce parkingowe (
                                  no moze z wyjątkiem okresów przedświątecznych i długich weekendów).

                                  Tak że czy chcecie tego czy nie chcecie, to supermarkety będą powstawać, bo
                                  takie jest zapotrzebowanie społeczne.
                                • Gość: efef Re: Wyssanie mózgu z powodu odwołanego otwarcia? IP: *.it-net.pl 24.05.07, 10:40
                                  twoj blad polega na tym , ze wszystko dla ciebie musi byc przenajswietsze a
                                  rozrywka tylko wyrafinowana.

                                  Plaza to zwykly sklep ze zwyklymi butikami , jakie kiedys byly przy karkowskim ,
                                  ale ich slaba rentownosc i wysokie czynsze sprawily , ze zostaly wykurzone na
                                  rzecz salonów gsm i banków , ktorych stac bylo na wyzsze czynsze.

                                  Jest proba przywrocenia DETALICZNEGO handlu do centrum , sciagniecia do niego z
                                  powrotem ludzi , ktorzy odplyneli na dzielnice peryferyjne , wskutek
                                  niemozliwosci zaspokojenia swoich potrzeb w centrum miasta.

                                  ps. i zeby byla jasnosc, do multikina sie poki nie wybieram, do plazy tez pewnie
                                  zajrze niepredko , ale jestem zadowolony , ze kawal zachwaszczonego ,
                                  zasmieconego , upstrzonego psimi kupami przez lata ugoru w centrum miasta,
                                  zostal temu miastu przywrocony, powodujac jego OZYWIENIE w tym sennym nieco jego
                                  rejonie.

                                  --

                                  punkt skupu
                            • Gość: mały Re: Wyssanie mózgu z powodu odwołanego otwarcia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.07, 00:35
                              napisałem powyżej: > Hipermarkety jako katalizatory życia w miastach.
                              > Bardzo interesująca teoria urbanistyczno-socjologiczno!
                              > Może jakiś przykład miasta wyludnionego i pozbawionego życia z powodu >podmiejskiej lokalizacji hipermarketów???


                              Wiem, sam znalazłem odpowiedź w Wikipedii:

                              "Machu Picchu – najlepiej zachowane miasto Inków, w odległości 112 km od Cuzco. Położone jest na wysokości 2090 – 2400 m n.p.m., na przełęczy pomiędzy Wayna Picchu i Machu Picchu w masywie Kordylierów, w Andach Peruwiańskich. Poniżej płynie rzeka Urubamba. Miasto powstało w XV wieku według kompleksowo opracowanego planu, opuszczone ok. 1537 r. z nieznanych nam powodów."
                          • aron2004 Re: Co powinno być zamiast centrum Lublina? 24.05.07, 05:44
                            bu2m napisał:

                            > Mały chce dokonać błędu, który już zauważono w wielu miastach. Centra handlowe
                            > wysysają ludzi i życie z centrów miast na peryferia.

                            A ja twierdzę, że to strefy płatnego parkowania.

                        • Gość: mały Re: Co powinno być zamiast centrum Lublina? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.07, 23:39
                          Proponuję raczej wyburzyć i zaorać wszystko w promieniu 2 km od Plazy aby subtelni,światli i nowocześnie myślący obywatele mogli z bez trudu dojechać wprost do swego miejsca parkingowego w jej podziemiach i udać się na zakupy.Jednocześnie zbliżając się do celu swej podróży mogliby bez przeszkód "kontemplować niewatpliwej wartosci jego wyrafinowana sylwete" nie spuszczając jej na chwilę z oka.
                          • bu2m Re: Co powinno być zamiast centrum Lublina? 23.05.07, 23:43
                            Gadasz jak Henio vel Aron.
                            • Gość: mały Re: Co powinno być zamiast centrum Lublina? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.07, 00:17
                              bu2m napisał:
                              > Gadasz jak Henio vel Aron.

                              Ja tylko naśladuję argumentację rozmówcy.
                      • aron2004 Re: Co powinno być zamiast centrum Lublina? 24.05.07, 05:46
                        Gość portalu: mały napisał(a):

                        > Zamiast Cetntrum Lublina należy wybudować ogromną galerię handlową z
                        >parkingim
                        > podziemnym.

                        NIe to że zamiast centrum, ale obok ścisłego centrum. Taka galeria typu Plaza
                        powinna powstać też tam gdzie jest obecny dworzec PKS Podzamcze i bazarek i są
                        takie plany. I bardzo dobrze.
                    • efad4d Re:co powinno byc obok cmentarza? 23.05.07, 23:26
                      Gość portalu: mały napisał(a):

                      > Nie,to oznacza że obok Plazy nie powinno być zabytkowego cmentarza, a już napew
                      > no nie powinno być domów mieszkalnych,parkujących na ulicach samochodów należąc
                      > ych do mieszkańców tych domów,nie powinno być drzew,trawników, nie powinno być
                      > niczego co zakłóci nieprzerwany dopływ strumieni aut z klientami Plazy przybywa
                      > jących tysiącami z całego Lublina i Lubelszczyzny.


                      popadasz w lekka paranoje, poki co byl spor mieszlanców zmiastem o byc moze
                      glupia decyzje przywrocenia dukierunkowosci w uliczce, sprawa sie rozwiazala , a
                      ty piszesz juz o zieleni i drzewach- kto chce ci je wycinac?!?!?!?!?!?


                      --

                      punkt skupu
                  • Gość: nauczyciel Re:co powinno byc obok cmentarza? IP: *.it-net.pl 24.05.07, 10:14
                    "Ale nie depczcie przyszłości ołtarzy, Choć macie sami doskonalsze wznieść; Na
                    nich się jeszcze święty ogień żarzy. I miłość ludzka stoi tam na straży,I wy
                    winniście im cześc" Adam Asnyk
                    Są miejsca na świecie, gdzie powinny być warunki do zadumy. Dla mnie takimi
                    miejscami są m.in. cmentarze.Wydaje mi się, ze centra rozrywki czy wielkiego
                    (??) handlu można umiejscawiać bardziej stosownie. Ale to tylko moje zdanie.
                    • Gość: ef Re:co powinno byc obok cmentarza? IP: *.it-net.pl 24.05.07, 10:32
                      jesli tak to nalezałoby nie tylko nie budowac plazy ale przede wszystkim
                      zlikwidowac wszelki ruch na ulicy lipowej , bo ilekroc tam przebywam , slysze
                      gwar samochodów a przede wszystkim komunikacji miejskiej
                      idac dalej nalezałoby tez wysiedlic ludzi z sasiadujacych z cmentarzem osiedli,
                      bo choc wiekszosc jest przyzwoita jest tam takze troche elementu , ktory pije i
                      awanturuje sie , co slychac przez mur , a takze dzieci kopiace bezmyslnie pilke
                      o garaze co takze nie sprzyja kontemplacji.

                      No i jeszcze na koniec zadam nurtujace mnie pytanie: w jaki to sposob oprocz
                      zwiekszonego ruchu na obronców pokoju przez swoja "rozrywkowosc" plaza bedzie
                      plugawic okolice i swiete miejsce cmentarza?

                      Czy na tej samej zasadzie nie nalezałoby okolicznym mieszkancom , ktorych domy
                      sasiaduja z murem zakazac ogladania telewizji w swoich domach albo sluchania
                      rozrywkowej muzyki?

                      --

                      punkt skupu
        • bu2m Re: Jutro otwierają 23.05.07, 20:28
          Oni ją szybko budowali? Chyba nie zdajesz sobie sprawy jak szybko powstawały
          podobne obiekty.
          Zaczęli ją budować wiosną 2005, czyli dwa lata. Są obiekty o takiej kubaturze
          które powstają w kilkanaście miesięcy.
          • Gość: bosman jak zwykle opiniuja sami fachowcy... IP: *.lublin.mm.pl 23.05.07, 20:38
            co za naród bez pojęcia. Szkoda z nimi bu2m gadać.
            • Gość: wiejska baba moja chałupa ma 100lat i nigdy nie byla zalana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.07, 21:48
              czego nie moge powiedziec o sobie....:)
    • Gość: gostek Re: plaza zalana !!!! IP: *.chello.pl 23.05.07, 22:56
      niechby nie piła to by nie była zalana
      • bu2m Re: plaza zalana !!!! 23.05.07, 22:58
        Haha, ale śmieszne.
    • Gość: abc Re: plaza zalana !!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.07, 10:13
      W miejscu plazy powinni zrobic po prostu park. Byłoby to przedłużenie zieleni
      cmentarza. I nikt nie bulwersowałby się połączeniem cmentarza z handlem i
      rozrywką. A samo miejsce,na którym stoi plaza też jest historycznie
      kontrowersyjne. Wprawdzie Polska po swojej burzliwej historii składa się chyba
      tylko z różnych szczególnych miejsc, ale w końcu chyba nie w 100%-tach.

      Wczoraj, kiedy plaza popłynęła skojarzyłam nagle, że nawet wg pradawnych
      azjatyckich zasad fengh shui nie należy budowac domów w pobliżu cmentarzy, bo to
      nie są szczęśliwe miejsca. Szkoda, że zagraniczni inwestorzy i lubelscy
      decydenci wykazali się brakiem nie tylko przesądów, ale nawet elementarnego taktu.
      • Gość: mały Opatrzność czuwa - albo są jakieś zasady albo nie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.07, 11:05
        Rada miasta może,ale opatrzność nie da z siebie zrobić głupa.
      • Gość: ef Re: plaza zalana !!!! IP: *.it-net.pl 24.05.07, 11:07
        powinni zrobic park , fajny pomysł. Ale skad na to pieniadze?

        Zobacz jak podupada ogród saski , w jakim stanie jest park ludowy,w jakim stanie
        jest inna zielen w miescie - drzewa nie przycinane, albo przycinane raz na kilka
        lat, trawa niekoszona i to nawet czesto w drogowych pasach zieleni, rabatki
        kjwiatowe mozemy co najwzyej powspominac na komunistycznych pocztówkach, moze
        tym wszystkim w pierszej kolejnosci nalezałoby zajac?

        --

        punkt skupu

        • Gość: mały Bo miasto to żywy orgnizm - wymaga opieki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.07, 11:19
          Bo odpowiedzialni za rozwój miasta urzędnicy nic nie robią poza szukaniem lokalizacji pod kolejne markety, galerie i stacje benzynowe.Może wreszcie zromiesz że miasta się wyludniają nie z braku galerii z parkingami na 1000 aut w samym centrum ale kiedy przestaja być miastami a stają się nieznośnym nagromadzeniem budynasów otoczonych zakorkowanymi wąwozami spalin.Lublin jst na najlepszej ku temu drodze. Kto w czymś takim zechce mieszkać?!
          • Gość: mały A bez duszy nie ma życia - jest wegetacja. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.07, 11:23
            Takie miasto zbudowali nasi poprzednicy i nie wolno nam tego niszczyć dla
            doraźnych celów tylko dlatego że nie dorośliśmy jeszcze do zrozumienia jak
            cenne dobro odziedziczyliśmy! A niemądra polityka może doprowadzić do
            zniszczeń. Najpierw wycina się drzewa i poszerza ulicę żeby nie było korków,
            ruch się odkorkowuje a że kierowcy nie w ciemię bici więc ruch się natęża bo
            łatwiej przejechać,powstaje arteria,wyprowadzają się więc normalni ludzie
            przenosząc do spokojniejszych dzielnic,zamykane są sklepy i miejsca pracy a na
            ich miejsce wprowadza się element, potem stopniowo wyburza sie niszczone,
            pozbawione opieki domy a w końcu pozostaje pustka do zabudowania blokami betonowymi pudłami i blaszakami pod dyktando tak zwanych inwestorów!
            Ta spuścizna po przodkach którą mam na myśli to nie są poszczególne zabytki,
            takie z pocztówek ale MIASTO JAKO CAŁOŚĆ, ulice,place, drzewa,przestrzeń między
            domami ,widoki i krajobraz a nawet tradycje i zwyczaje stałych mieszkańców
            , czyli wszystko to co tworzy duszę miejsca! Miasto to nie tylko ulice i domy, to żywy organizm.
            Bez duszy żaden organizm nie ma życia!
            • Gość: ef Re: A bez duszy nie ma życia - jest wegetacja. IP: *.it-net.pl 24.05.07, 12:03
              Gość portalu: mały napisał(a):

              > Takie miasto zbudowali nasi poprzednicy i nie wolno nam tego niszczyć dla
              > doraźnych celów tylko dlatego że nie dorośliśmy jeszcze do zrozumienia jak
              > cenne dobro odziedziczyliśmy! A niemądra polityka może doprowadzić do
              > zniszczeń. Najpierw wycina się drzewa i poszerza ulicę żeby nie było korków,
              > ruch się odkorkowuje a że kierowcy nie w ciemię bici więc ruch się natęża bo
              > łatwiej przejechać,powstaje arteria,wyprowadzają się więc normalni ludzie
              > przenosząc do spokojniejszych dzielnic,zamykane są sklepy i miejsca pracy a na
              > ich miejsce wprowadza się element, potem stopniowo wyburza sie niszczone,
              > pozbawione opieki domy a w końcu pozostaje pustka do zabudowania blokami betono
              > wymi pudłami i blaszakami pod dyktando tak zwanych inwestorów!

              to bardzo daleko posunieta wizja, nie podejrzewam , zeby cos takiego groziło
              lublinowi , ktory po pierwsze jest zbyt malym aby na taka bezwladnosc mogla
              zajsc miastem a po drugie mieszkamy jednak w polsce, gdzie wszelkie tego typu
              procesy sp[oleczno-utrbanizacyjne zachodza duzo wolniej niz w krajach wysoko
              uprzemysłowionych. U nas wyprowadzenie sie do innej dzielnicy tylko dlatego , ze
              ruch samochodowy nagle zaczyna komus nieodpowiadac nie jest takim hop siup.

              co do reszty sie zgodze, w lublinie popelniono i popelnia sie sporo bledów w
              kwesti planowania. Miasto (urzednicy) nie ma wizji, w ktorym kierunku chcialoby
              sie rozwijac, jakiego rodzaju zabudowe nalezałoby wpuszczac , jakie kryteria
              postawic iwestorom. Do tego dochodzi nieumiejtnosc egzekwowania od inwestrów
              tego co bylo ustalone i zaplanowane wskutek slabosci ratusza oraz naszej slabej
              kondycji ekonomicznej i wynikajacej z tego bardzo obnizonej poprzeczki wymagan.


              W tej sytuacji sa 2 rozwiazania, zablokowac wszelkiego rodzaju inwestycje,
              czekajac az sytuacja sie poprawi nie wiadomo ile, albo pojsc na KOMPROMIS
              negocujajc aby jak najlepsze uzyskac rezultaty.

              To pierwsze rozwiazanie jest czysto TEORETYCZNE poniewaz miasto nie jest czyms
              costans - jest PROCESEM , w ktorym tkanka architektonicza jest tylko jednym z
              jego elementów .
              Zeby miasto zyło czyli rozwijało sie, zeby ludzie z niego nie uciekali, i w
              zwiazku z tym , zeby nie podupadało, musi stale podnosic swoja dla nich
              atrakcyjnosc.
              A atrakcyjnosc dla wiekszosci mieszkanców to dostepnosc jak najwiekszej ilosci
              dobr jakie moze zaoferowac miasto ,na ktore skladaja sie: ciekawa architektura
              stara i nowa, wygoda, dobra komunikacja, dostepnosc terenów zielonych ,
              dostepnosc ROZRYWKI, oraz jeszcze paru elemntów.

              I jeszcze na koniec: sam nie jestem zwolennikiem wycinani drzew w miescie al
              moim zdanie troche przesadzasz pomstujac na wyciecie tych kliku w bardzo zlym
              stanie lip (choc fajne były) i twierdzac, ze tak oto miasto zamienia sie w
              betonowa pustynie skro obok mamy sproy Park-cmentarz na lipowej , a rzut berem
              ogromny park ludowy , park saski, skwerek przy ck.

              --

              punkt skupu
          • Gość: ef Re: Bo miasto to żywy orgnizm - wymaga opieki IP: *.it-net.pl 24.05.07, 11:38
            Gość portalu: mały napisał(a):

            > Bo odpowiedzialni za rozwój miasta urzędnicy nic nie robią poza szukaniem lokal
            > izacji pod kolejne markety, galerie i stacje benzynowe.

            ładnie powiedziane, ale podejrzewam , ze to spore naduzycie. Tak krawiec kraje
            jak mu materiału staje . Miejscy urzednicy to tez mieszkancy miasta i trudno
            podejrzewac , ze gdyby byly pieniadze na zielen , ktorej kazdy potrzebuje do
            zycia, nie przeznaczli by na to gotówki. Podejrzewam , ze pieniedzy na zielen po
            prostu nie wystarcza, brakuje na wszystko , a zielen jest niema. Dodatkowym
            czynnikiem jak sadze jest spadek po komunie , ktora miala torche inne priorytety
            i akurat na ta dziedzne zycia dosc procentowo sporo lozyla, teraz zostały nam
            parki i tereny zielone , na ktore nie ma pieniedzy. Dlatego pisanie o utworzeniu
            nowego parku jest piekne, szlachetne , ale nierealne.


            --

            punkt skupu
            • leniak można odnieść przykre wrazenie... 24.05.07, 11:43
              że wraz z upadkiem "realnego" "socjalizmu", coraz mniej jest realnych rzeczy a
              coraz wiecej tandetnych...
              przykre to wrazenie doprawdy...
              • Gość: ef Re: można odnieść przykre wrazenie... IP: *.it-net.pl 24.05.07, 12:09
                sporo racji, wystarczy spojrzec jak planowano kiedys blokowiska( co by o nich
                nie powiedziec ale plac zabaw czy boisko musilo byc, do tego jakies skwerki,
                ławczki ) a jak teraz stawia sie osiedla mieszkaniowe, domki bez ladu i skladu
                jeden na drugi, a wszedzie kostka (bo trawe przeciez trzeba scinac)

                --

                punkt skupu
                • leniak hmm cos się stało dziwnego ze specjalistami 24.05.07, 12:19
                  takimi jak np. Stochlak którego wspominam sobie czasem...
                  koniec końców spece niezależnie od pogladów takich czy innych sa potrzebni, a
                  nawet nieodzowni...
                  a skoro już wspomniałem p. Sochlaka to kiedyś opowiadał mi on o ciekawym
                  podejściu budowlańców do lessu:
                  usiłowali oni mianowicie usypać z lessu ładny stoczek prowadzący z górki do
                  uliczki i kazdy deszcz im ten stoczek slicznie rozmywał... oni go zaś usypywali
                  od nowa... kiedyś zdenerwowany obserwowaniem tego obiekt mych wspomnień
                  poinformował ich że lepiej było zostawić lessową skarpę tak jak to się dzieje w
                  wąwozach - less jakoś tak lubi sobie stać nie w łagodnym stoczku a w stromej
                  skarpie... nie wiem czy posłuchali, wiem że o własciwości lessu nie mieli
                  pojęcia...
                  ta cała opowieść jest po to by wyrazić zal ze coraz mniej jest ludzi którzy
                  maja pojęcie...
                  vide wspominany przeze mnie dołek zlewowy w okolicy wyjazdu z parkingu Plazy -
                  kto to obmyslił tak sprytnie?
    • leniak Re: Brak gospodarza...... 24.05.07, 12:07
      no też tak sądzę...
      hmm niestety to sie raczej szybko nie zmieni, ekipa w ratuszu wykonuje sporo
      pozornych ruchów jedynie takich tanich i pod publiczkę nie słychać by sie
      powazniej do zagospodarowania miasta brali, a czas mija nieubłaganie...
      ps. mały nie wiesz kto projektował plazę?
      • Gość: mały Plazę projektował architekt Kuryłowicz z W-wy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.07, 21:11
        W środowisku architektów podobno ceniony.
        www.apaka.com.pl/projekty.php?prj=57
        • leniak Re: Plazę projektował architekt Kuryłowicz z W-wy 24.05.07, 21:37
          Ciekawi mnie czemu nie wziął pod uwagę efektu umywalki - który udało sie
          świetnie osiagnąć? hmm
          • Gość: ef Re: Plazę projektował architekt Kuryłowicz z W-wy IP: *.it-net.pl 24.05.07, 23:35
            tu mozesz sobie zobaczyc poczatkowy projekt

            www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=228059
            --

            punkt skupu
            • Gość: mały Re: Plazę projektował architekt Kuryłowicz z W-wy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.07, 08:47
              Na tych obrazkach widać jak świetnie sobie pan architekt Wybitny poradził z otoczeniem.
              Pominął jego obecność!
              Projekt przedstawia ogromny kompleks wybudowany w szczerym polu mający za tło jedynie błękit nieba. :-)))))
              • Gość: ef Re: Plazę projektował architekt Kuryłowicz z W-wy IP: *.it-net.pl 30.05.07, 20:03
                Gość portalu: mały napisał(a):

                > Na tych obrazkach widać jak świetnie sobie pan architekt Wybitny poradził z oto
                > czeniem.
                > Pominął jego obecność!
                > Projekt przedstawia ogromny kompleks wybudowany w szczerym polu mający za tło j
                > edynie błękit nieba. :-)))))


                jakies problemy ze wzrokiem chyba masz

                tu jest budynek sadu
                www.fama.home.pl/OBRAZKI/WIZUALKI/PUBLIC/Lublin2.jpg

                a tu budynek jest tak ciasno skadrowany , ze jakie mialaby sie tu zmiescic
                budynki, antena na rabego ???

                www.fama.home.pl/OBRAZKI/WIZUALKI/PUBLIC/Lublin.jpg
                • aron2004 Re: Plazę projektował architekt Kuryłowicz z W-wy 30.05.07, 20:20
                  mały ty nie potrafisz zrozumieć, że ludzie nie lubią już robić zakupów metodą
                  sprzed 20 lat czyli latamy z siatami na wietrze i w deszczu od sklepu do sklepu
                  • Gość: mały Re: Plazę projektował architekt Kuryłowicz z W-wy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.07, 22:16
                    A to dopiero!
                    Ci biedni zacofanie mieszkańcy Amsterdamu,Pragi,Monachium,Paryża,Londynu,Florencji,Barcelony latają nadal z tymi siatami pod wiatr od sklepu do sklepu w centrum swych miast bo nie mają arona który ich uświadomił,że nie idą z duchem czasu.
                    Na szczęście uświadomieni amerykanie nie potrzebują już nauk arona: rodzina Bundy robi wszystkie zakupy wyłącznie w swoim Mall-u!
    • Gość: ratatatam Zemsta ofiar!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.07, 21:28
      cwani Żydzi zbudowali "Plazę" na terenie przesiąkniętym krwią ich ziomków z
      myślą o krociowych zyskach, a tu takie komplikacje...
      • Gość: abc Re: Zemsta ofiar!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.07, 09:40
        Nie mam nic przeciwko Żydom, ale fakt, że to oni stoją za tym idiotycznym (co do
        miejsca) przedsięwzięciem dodaje sprawie wymiaru iście surrealistycznego.
        • Gość: paris Hilton w Bydgoszczy a może w Rzeszowie,,,, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.07, 14:04
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=63155735&a=63155735
    • Gość: Filip pierdun [...] IP: *.it-net.pl 30.05.07, 22:55
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka