spotkalam sie z opinia, ze latem nie nalezy podawac dzieciakowi wit d3. Moj synek ma prawie 3 mies i nie wiem co robic. Podaje mu tak jak kazal pediatra 2 krople vigantolu, ale mam obawy bo do konca nie wiem jak to jest z ta witaminka. pa
Przede wszystkim trzeba zrobić badania (nawet jak będą płatne) bo nie ma co ryzykować. Przedawkować D3 jest bardzo łatwo, a skutki mogą być przez wiele miesięcy. Istotne jest czy dziecko jest karmione piersią, czy dokarmiane butlą. W każdej mieszance jest już jakaś dawka witaminy D3, poza tym
Mam córkę, która w lutym skończy 3 latka. Jest drobnej budowy, waży ok 12 kg, ale nie choruje, rzadko łapie przeziębienia, ma apetyt. Wit D3 przestałam jej dawać dość dawno temu, ale ostatnio czytałam, że powinnam dawać jej do skończenia 5 lat. Jeśli tak, to dlaczego nasza pediatra nawet o tym nie
Witam, koniecznie się podepnę. Mój synek też 3 latka, urodzony w DE, witaminę D3 dostawał tylko do 3 miesiąca życia (tam jest taka praktyka). Nie jest drobny, waży prawie 17 kg, jednak się zastanawiam, czy nie powinnam mu podawać tej witaminy. To samo z moją 5,5 latką. D3 dostawała do 6 miesiąca
hej, bo co lekarz to inna teoria :( Ja nie daję, ale koleżanka była wczoraj u lekarza i kazał dawać 1 kroplę dziennie. I zalecił na czas zimy witaminy w kroplach. -- Igor :: 22.02.2007
nam juz kazali odstawić jakis czas temu bo ciemiążko niemal sie już zarosło -- jesteśmy razem już... Magda & Adaś(19.02.2005) & Cyprianek(02.03.2007)
jw. oczywiście, zapytam lekarza:)), ale chciałam teraz sie dowiedzieć, czy ktoś stosuje. jeżeli tak, to w jakich ilościach, jaki i od jakiego wieku? czy jest to skonsultowane z pediatrą? wiem, że dawanie tarnu jets dośc popularne ponoć w skandynawii. może jakaś mama z tamtąd?
tran generalnie nie jest polecany dla niemowląt przynajmniej w Pl
Dziewczynki powiedzcie mi czy już aplikujecie swoim pociechom witaminkę d3 w kropelkach. Jeśli tak to prosze napiszcie od kiedy zaczęłście i ile dajecie i jak. Mi położna kazała dawać jak mała skończy 2 tygodnie po 2 krople 10 min przed karmieniem do buźki, ale na ulotce jest napisane że podaje
hej moja polozna srodowiskowa przyszla na wizyte z recepta od pediatry na wit d3.zalecenia od pani doktor:podawac dziecku wieczorem od 15 doby zycia przez 3 dni 1 kropla a od 4-go po 2...w 3 tygodniu zycia bylam z malym u tejze lekarki i zmienila zalecenia co dopodawaniua, teraz daje po 1
ja np przed jedzeniem zapominam i daje potem i nie wiem czy sie dobrze wchlania a podobno rozpuszcza sie w mleku, no i czasem dam a maly nie polknie i mu sie wyleje wiec tak naprawde to nie wiem ile z tej witaminy naprawde przyswaja -- Maksik
Niestety, d3 to niebezpieczna witamina i pediatra za każdym razem upewnia sie czy w słoneczne dni nie dajemy d3, słoneczko robi swoje, naturalnie, nie trzeba dawac jesli chodzicie na spacery, zwłaszcza w lipcu i sierpniu przy takim słońcu!! Przedawkowanie grozi odkładaniem sie wapnia w
No właśnie, ja dawałam Ali 2 krople Vigantolu ale od maja przestałam bo było słonecznie i mała spędzała dużo czasu na powietrzu. Teraz pogoda się popsuła i zastanawiam się czy wznowić? A jak to wygląda u Was? Pozdrawiam. Asia i Ala -- Podróże Alicji
nim dogadać. Zadajemy mu pytania z odpowiedziami TAK albo NIE, a on kiwnięciem głowy na TAK albo na NIE, aprobuje coś albo nie. Wit. D3 nie daję od wakacji i nie wiem, czy teraz mam dawać czy nie. W przyszłym tygodniu idę na szczepienie, tak więc zapytam o to pediatrę. Czy chodzicie ze swoimi
jesli np dziecku zbyt szybko zaratsa ciemiaczko, to pediatra moze zalecic odstwaienie D3 na okres letni. pewnie sa i inne powody, ale nie pamietam szczerze mowiac :) ja podaje Jankowi D3, 3 krople, bo niby mial stwierdzony niedobor wapnia, no ale jak by tak przeanalizowac jego wyniki, to
objwawow wskazujacych na jakies niedobry. Tarczycy nie miala badanej, bo pediatra nie widziala potrzeby, mimo ze wspomnialam o moich problemach. A wy dajecie swoim dzieciom witamine D3 bez wyraznego zalecenia lekarza?
lat używam wyłącznie pasty do zębów bez fluoru. W pewnym momencie jednak zawahałam się, czy robię słusznie - bo moje mocne przez całe życie zęby nagle zaczęły się psuć. Ale po jakimś czasie sprawa się wyjaśniła - zęby psuły się wskutek nieleczonej (bo niezdiagnozowanej) celiakii, a po przejściu na
W zeszłym roku Ula całą jesień, zimę i wiosne dostawala Vigantol. Pediatra zaleciła odstawić na lato, a teraz nic nie wspomniała o powrocie do podawania kropelek. Czy 2,5-3 letnie dziecko powinno dostawać D3 zimą, czy jest już wystarczajaco duze by prawidłowo się rozwijać bez niej? A dzieci w
Ja odstawiłam na dobre vigantol zgodnie z zaleceniami kiedy Julcia miała 16 mies. i akurat nadchodziło lato. Teraz ma prawie 4 lata i w widoczny sposób jej to wystarczyło. -- A tu są moje dzieci: forum.