60 649 wyników w czasie 471 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Gaz z Rosji da się zastąpić (początek wątku)

www.ekonomia.rp.pl/artykul/1096576.html Warto w artykule zwrócić uwagę na to że wolne moce terminali to 180 - 35 = 145 mld m^3. A z Gazpromu mamy 130 mld m^3 gazu.

Re: Gaz z Rosji da się zastąpić

W przypadku terminali LNG najważniejsze jest ich podłączenie do odpowiednio rozbudowanej lądowej sieci przesyłowej. Bez ogólnounijnych magistral gazowych terminale te mają tylkoregionalne znaczenie - przykładem Litwa lub Hiszpania.

Gaz z Rosji da się zastąpić

możliwości wiążą się jednak ze wzrostem importu przez terminale przyjmujące skroplony gaz ziemny (LNG). Łączne moce wszystkich terminali znajdujących się na terenie UE wynoszą aż 180 mld m sześc. rocznie, a kolejne 35 mld jest w budowie. Tymczasem w 2013 r. sprowadzono przez nie tylko 46 mld m sześc. surowca

Re: Gaz z Rosji da się zastąpić

walter622 napisał: > wojciech.2349 napisał(a): > > > Warto zwrócić uwagę na to że wolne moce terminali to 180 - 35 = 145 ml > d m^3. > > Wojtuś, odstaw miskę z kartoflami, grochem i kapustą. Postaraj się odpowiedzieć > na banalnie proste pytanie

denaturat, gaz, olej do frytek - da się zastąpić

Nie może kosztować więcej niż denaturat.... da się na nim jeździć po przeróbkach. Z resztą jeżeli będzie wystarczająco droga benzyna to przestawię się na gaz. Zamiast oleju napędowego może być olej do frytek.... Podsumowując bęzyna i ropa niegy nie będzie tak droga by większość z nas mogła

Na razie nie da się go (gazu) zastąpić niczym

wodór uzyskany z tego gazu) skoro korzystniej jest używać sam gaz. I tak to sie teraz robi. Jeżeli gaz nie pójdzie do przemysłu to spadnie produkcja rolna o ok. połowę. Wiesz czym to grozi? Pamietaj, że nie mamy ropy naftowej, a zwiększenia produkcji węgla dla zastąpienia gazu nie wytrzymamy

Re: Z chciejstwem nie da sie dyskutowac ....

tow. odin stańczik, GDP 40 mln Polski to ok. 500 mld USD Bez ropy i gazu, pow. ok. 0,3 mln km2. GDP 120 mln kacapstanu to ok. 1500 mld USD Z ropą i gazem, pow. ok. 17 mln km2) GDP Włoch, które miały szczęście ustrzeć się azjatyckiego knuta to 2300 mld USD. Panjał? To ruki pa szwam i

A gaz da się dodać?

A gaz da się dodać? Hahhaahhahahahahaahhahaahhaha Szczepana, lekko bitego z jednej strony kupię! Hahhahahahahaha -- McOv

Prezio Kaczyński da sobie w gaz z Juszczenką?

Wino gronowe czy tym razem białe wytrawne z ziemniaków? -- Prezydent Lech Kaczyński i problemy z alkoholem

Re: Prezio Kaczyński da sobie w gaz z Juszczenką?

rydzyk_fizyk napisał: > Wino gronowe czy tym razem białe wytrawne z ziemniaków? **************************** Stawiam na "nalewkę wiśniową" w kartoniku po 5-7 zł za litr, w niektórych środowiskach zwaną mózgojebem.

gaz TYLKO z rosji - bo taniej! cd dyskusji... (początek wątku)

jakiś czas temu poruszyłem temat kompletnego uzależnienia od rosji w kwestji dostaw gazu, bronili tego 4 lata temu jak oka, głównie sld'owskie betonowe głowy, sądzili, że zawsze rosja będzie nam gaz sprzedawała, a od nas mięsko i roślinki kupowała, ... ostatnie fakty wskazują, że nasze mięsko

Re: gaz TYLKO z rosji - bo taniej! cd dyskusji...

nam gaz, jak Twierdzisz - robaczku świętojański, około dwukrotnie taniej niż robiliby to inni, by zachować pewne pozory. Niestety i w tym się mylisz, gdyż nie znasz cen gazu na rynkach, ale nie martw się w tej materii Cię nie uświadomię, bo Tobie już bodajże nic nie pomoże.

Czy da się zastąpić żelazko (początek wątku)

parownicą do prasowania (taką ręczną małą, nie stacją parową)? Mam do wykorzystania punkty z BP i w tej samej mniej więcej cenie jest i myjka do okien (na którą pierwotnie zbierałam) i parownica do prasowania. No i zgłupiałam. Obu czynności nienawidzę równie intensywnie i w obu urządzeniach

Re: Czy da się zastąpić żelazko

Ja też. Oczywiście, że ja też. Prasuje tylko koszule galowe dzieci i swoje bluzki koszulowe, których z tego względu praktycznie nie noszę, bo wiecznie czekają na zmiłowanie.

Nie da się zastąpić melissy (początek wątku)

Zajrzałem na związkową imprezę. -- Pozdrowienia buldog. *** - Cześć, co ciebie słychać? Jakiś ty opalony! Byłeś na urlopie, czy na szkoleniu? - Właśnie wróciłem z Egiptu. - Tam gorąco. Nie bałeś się? - Bałem się, ale poleciałem, może niedługo wszyscy Polacy będą w Egipcie, czy na urlopie

Re: Nie da się zastąpić melissy

politologii W. z UW w wywiadzie dla RdC mówi NAuka i do POLskiego społeczeństwa. - Cholera. A ja myślałem, że tak się akcentuje w wyrazach w wyrazach obcych, właściwie tylko w greckich i tylko jak kto chce. Filozofia, filologia, biologia, pedofilia… To słowo nauka jest obce? Myślałem, że nauka, uczyć

Myślenia nie da się zastąpić

Bank jako instytucja zaufania publicznego ? Proszę najpierw o definicję instytucji publicznej. A potem o instytucji zaufania publicznego. Równie dobrze warzywniak jest taką instytucją, bo powinien sprzedawać zdrowe, piękne i pachnące warzywa. Ludzie, obudźcie się. Bank to jest biznes jak

1 2 3 4 5 6