1 038 wyników w czasie 253 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Jak przekonać siedmiolatka...

dziecka jak zabawki, życie większości rodziców jest dzieciom prawie całkowicie podporządkowane, no ale niechże ci dorośli też mają coś z życia, a nie tylko poświęcenie i poświęcenie. Bo dziecko dorośnie i pójdzie w świat, a dorosły zostanie sam z rozwalonym życiem., o które wcześniej nie zadbał. I nie

Re: Jak przekonać siedmiolatka...

). -- Życie w Zatoce Perskiej

Re: jak zdobyć przychylność siedmiolatka?

Oj, Blanchet to nie jest takie proste. Dziecku owszem, ojca może brakować, ale facetw w życiu matki prawie każde będzie postrzegać jako wroga. Ty miałaś przykłąd brata - ale siostrę łatwiej sobie "odpuścić" niż mamę! Siostra i tak ma swoje życie, a mama jest na wyłączność! I tej wyłączności

Re: siedmiolatka

kilkanaście razy w życiu, z tatą na zakupy. Ja nosiłam w chuście a od kiedy umiało chodzić to chodziło, bo "po to są nogi by łazić na nich" jak śpiewał Kazik. Zmęczone dziecko nosiłam - i tyle. Po górach (niskich, ofkors) nosiłam. Wózki oddałam znajomej jak moja miała dwa lata - stało toto zakurzone i

Re: siedmiolatka

sorry, ale ktoś tu przegina :/ Już niedługo będziemy mieć w Polsce takie problemy. Widziałam kiedyś na placu zabaw około rocznego malucha (ledwo umiał chodzić) z paczką chipsów w łapce. Nie rozumiem, jak można tak krzywdzić dzieci - źle pojęta miłość czy co

Re: Jak reforma edukacji krzywdzi siedmiolatków!

Ale było to wiadome powszechnie w marcu. Myślę że trochę przesadzasz. Dzieciaki sobie spokojnie powtórzą wszystko i będzie czas na zajecia plastyczne i inne /jak ktoś już tu pisał/. Nie samym czytaniem dziecko żyje. Niektórzy utożsamiają nauke wczesnoszkolna tylko z czytaniem i pisaniem

Re: Jak reforma edukacji krzywdzi siedmiolatków!

malinaprzelotem napisała: >>takie posty to tylko przejaw zakompleksienia. w życiu rzeczywiście i nauczyciele i rodzice i zgnębione ilością nauki w klasach 1-3 dzieci nie miały do tej pory na nic czasu bo program był przeładowany. ---O jakiej ILOŚCI nauki w klasach 1-3 w

Ratujmy siedmiolatki!! (początek wątku)

:D Dostałam właśnie info, że w gimnazjum mojej córki (osobny budynek) będą klasy pierwsze. Czyli do jednej szkoły będą chodzić 14-15 latki wraz z 7-latkami. Trzeba zakupić dywany, małe kibelki, zabawki, zrobić świetlicę etc. Ale na to dadzą pieniądze samorządy, a jak sobie nie poradzą, to przed

Re: Ratujmy siedmiolatki!!

Wolę się aż tak nie ujawniać, licho nie śpi, moja rodzina ma już kłopoty w związku z wyrażonymi na głos poglądami, serio:( -- Egoizm nie polega na tym, że się żyje jak chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy. Oskar Wilde

Re: Nerwowe tiki u siedmiolatka, jak pomóc?

NIGDY! nie zwracaj uwagi. Mi zwracano uwagę, mam dzisiaj tiki a mam 30 lat. To największy horror mojego życia społecznego i co gorsza NIC nie da się z tym zrobić.

Re: Siedmiolatek spi z mama?

pościel . Nie zauważyłam też ,żeby moje dziecko było z tego powodu mniej samodzielne , nie ma problemu na wyjazdach , odwiedzinach u rodziny , żeby spała sama. Ech... jak ludzie lubią sobie i innymym utrudniać życie

Re: biwak przetrwaniowy z siedmiolatkiem

zamiar w przyszłym roku wybrać sie pod namiot :) No i oczywiście spytać młodą co ona na to, skoro była pod namiotem to coś sie orientuje czy jej sie podobało. -- Julia,Maksiu i Tatianka:) "Te książki miały prawdziwą szkołę życia" - moja pociecha o podręcznikach z poprzedniego roku

Re: Sześciolatek w klasie z siedmiolatkami

> Przerażające jest to, jak mało wiesz o życiu. I jaką słabą masz wyobraźnię:/ to Ty nie wychyliłaś nosa poza swój mały grajdolek i mało kulturalnie atakujesz, jak ktoś Ci mówi, że świat może wygladac inaczej.

Re: Sześciolatek w klasie z siedmiolatkami

NAPRAWDĘ to ja bym nie miała wyboru jakbym zamieszkała na Saharze:) > (i jeszcze musiałby mnie ktoś przykuć tam łańcuchem Przerażające jest to, jak mało wiesz o życiu. I jaką słabą masz wyobraźnię:/ Z takimi osobami nie ma co dyskutować. Szkoda czasu.

Re: stres siedmiolatka

moj 6-latek tez tak ma:(. Pewnie to po trosze prawidłowość rozwojowa charzkterystyczna dla tego wieku, po trosze taka osobowość.Zastanawiam jak postępować z dzieckiem, bo ta ambicja i upór(byle nie przesadne)może mu się w życiu przydzć///:)

1 2 3 4 5 6