dziecka jak zabawki, życie większości rodziców jest dzieciom prawie całkowicie podporządkowane, no ale niechże ci dorośli też mają coś z życia, a nie tylko poświęcenie i poświęcenie. Bo dziecko dorośnie i pójdzie w świat, a dorosły zostanie sam z rozwalonym życiem., o które wcześniej nie zadbał. I nie
Oj, Blanchet to nie jest takie proste. Dziecku owszem, ojca może brakować, ale facetw w życiu matki prawie każde będzie postrzegać jako wroga. Ty miałaś przykłąd brata - ale siostrę łatwiej sobie "odpuścić" niż mamę! Siostra i tak ma swoje życie, a mama jest na wyłączność! I tej wyłączności
kilkanaście razy w życiu, z tatą na zakupy. Ja nosiłam w chuście a od kiedy umiało chodzić to chodziło, bo "po to są nogi by łazić na nich" jak śpiewał Kazik. Zmęczone dziecko nosiłam - i tyle. Po górach (niskich, ofkors) nosiłam. Wózki oddałam znajomej jak moja miała dwa lata - stało toto zakurzone i
sorry, ale ktoś tu przegina :/ Już niedługo będziemy mieć w Polsce takie problemy. Widziałam kiedyś na placu zabaw około rocznego malucha (ledwo umiał chodzić) z paczką chipsów w łapce. Nie rozumiem, jak można tak krzywdzić dzieci - źle pojęta miłość czy co
Ale było to wiadome powszechnie w marcu. Myślę że trochę przesadzasz. Dzieciaki sobie spokojnie powtórzą wszystko i będzie czas na zajecia plastyczne i inne /jak ktoś już tu pisał/. Nie samym czytaniem dziecko żyje. Niektórzy utożsamiają nauke wczesnoszkolna tylko z czytaniem i pisaniem
malinaprzelotem napisała: >>takie posty to tylko przejaw zakompleksienia. w życiu rzeczywiście i nauczyciele i rodzice i zgnębione ilością nauki w klasach 1-3 dzieci nie miały do tej pory na nic czasu bo program był przeładowany. ---O jakiej ILOŚCI nauki w klasach 1-3 w
:D Dostałam właśnie info, że w gimnazjum mojej córki (osobny budynek) będą klasy pierwsze. Czyli do jednej szkoły będą chodzić 14-15 latki wraz z 7-latkami. Trzeba zakupić dywany, małe kibelki, zabawki, zrobić świetlicę etc. Ale na to dadzą pieniądze samorządy, a jak sobie nie poradzą, to przed
Wolę się aż tak nie ujawniać, licho nie śpi, moja rodzina ma już kłopoty w związku z wyrażonymi na głos poglądami, serio:( -- Egoizm nie polega na tym, że się żyje jak chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy. Oskar Wilde
NIGDY! nie zwracaj uwagi. Mi zwracano uwagę, mam dzisiaj tiki a mam 30 lat. To największy horror mojego życia społecznego i co gorsza NIC nie da się z tym zrobić.
pościel . Nie zauważyłam też ,żeby moje dziecko było z tego powodu mniej samodzielne , nie ma problemu na wyjazdach , odwiedzinach u rodziny , żeby spała sama. Ech... jak ludzie lubią sobie i innymym utrudniać życie
zamiar w przyszłym roku wybrać sie pod namiot :) No i oczywiście spytać młodą co ona na to, skoro była pod namiotem to coś sie orientuje czy jej sie podobało. -- Julia,Maksiu i Tatianka:) "Te książki miały prawdziwą szkołę życia" - moja pociecha o podręcznikach z poprzedniego roku
> Przerażające jest to, jak mało wiesz o życiu. I jaką słabą masz wyobraźnię:/ to Ty nie wychyliłaś nosa poza swój mały grajdolek i mało kulturalnie atakujesz, jak ktoś Ci mówi, że świat może wygladac inaczej.
NAPRAWDĘ to ja bym nie miała wyboru jakbym zamieszkała na Saharze:) > (i jeszcze musiałby mnie ktoś przykuć tam łańcuchem Przerażające jest to, jak mało wiesz o życiu. I jaką słabą masz wyobraźnię:/ Z takimi osobami nie ma co dyskutować. Szkoda czasu.
moj 6-latek tez tak ma:(. Pewnie to po trosze prawidłowość rozwojowa charzkterystyczna dla tego wieku, po trosze taka osobowość.Zastanawiam jak postępować z dzieckiem, bo ta ambicja i upór(byle nie przesadne)może mu się w życiu przydzć///:)