Witam Szukam osoby, zdolnej nauczyć dorosłą osobę jazdy na rowerze. Jak ciężkie to zadanie - nie wiem. Może po paru godzinach załapie a może będzie się trzeba mordować długo i bez skutku. Pozdrawiam Michał (odpowiedzi prosze na kamuszet@gazeta.pl)
Jeśli ta osoba nie ma zmysłu równowagi (np uszkodzenie błędnika) to wsiądzie na rower i pojedzie bez nauki. Dla pewności niech kupi trójkołowiec
Poszukuję firmy/osoby prywatnej uczącej jazdy na rowerze dorosłe osoby ( posiadające rower), najlepiej w okolicach Mokotowa, Ochoty. -- Karolinka i Martynka 24.12.2008 - 34tc
Odkręc pedały i spróbuj rozpędzac sie siedzac na siodełku - szybko nauczysz sie łapac równowagę, a to podstawa. -- Jak można taką podłą być i mieć tak ładny biust USS Phoenix - Where No Man Has Gone Before
Witam, czy w Łodzi jest miejsce, w którym można nadrobić zaległości z dzieciństwa i nauczyć się jeździć na rowerze? :) Chodzi o udostępnienie roweru i bezpiecznego miejsca. Pozdrawiam!
mi wsadzić dziecię do fotelika. A jak ktoś woli na nogach, to spoko, na rower na pewno przyjdzie jeszcze czas. A 6 km codziennie na rowerze to więcej niż niejeden dorosły, więc szczerze gratuluję :)
taka scene dzis widzialem. Tata uczyl dzicko..jakies 3 - 3,5 roku - jezdzic na rowerze. Na dwoch kolkach, bez bocznych. Trzymal jedna reka za kierwownice, druga za siodelko. Dziecko caly czas patrzylo na swoje nogi. Tak caly czas mowil, ze ma trzymac rownowage, ze ma sie tak nie bujac
Od kiedy Wasze dzieci nauczyły się jezdzić na 2 kołach? Kupiliśmy naszej 4 letniej córce nowy rower i zastanawiam się czy można już zacząc uczyc ja jeździć na 2 kołach Anna
Wszystko zależy od dziecka, mój synek (4,5 roku) wcale nie chce wsiadać na rower gdy nie ma on bocznych kółek, ale są na podwórku jego koledzy (w tym samym wieku) którzy jeżdżą na dwóch kółkach od dwóch lat, i tacy co właśnie się tego uczą.
Jak zachęcić dziecko do jazdy na rowerze - boi się , gdyż boczne kółka nie przylegają idealnie do podłoża więc bywa że rower lekko się kiwnie na boki. Teraz już się kompletnie zraziło, wcześniej nie było problemu zaczęło się jak wyrosła z 12 calowego. Problem powstał od prób uczenia na 2 kółkach
Sprobujcie przygiac mocniej podporki tak, zeby jednak stabilne byly, jak mala sie oswoi, to powolutku je odginac, jak beda dosc wysoko i dziecko bedzie jezdzic pewnie bez opierania sie o nie, to mozna je wowczas zdjac, chocby pojedynczo. Sama wlasnie w ten sposob sie kiedys na rowerze
Jak nauczyć 5,5-latkę jeździć na dwukołowym rowerze? Macie jakieś pomysły?
myślałam, że to był niepotrzebny wydatek, ale młoda potrzebowała czasu po prostu. Tuż przed 3 urodzinami zaskoczyła i laufrad stał się nieodłącznym przyjacielem na spacerach , choć ostatnio trochę zastąpiła go hulajnoga, a obecnie córka woła rower na dwóch kołach (córka ma 3,5), więc dzisiaj zaczynamy
Drogie emamy własnie uczymy nasza 4 latkę jazdy na 2 kółkach poprzednio jeżdziła na 12 od wakacji ma 14. kto zna sprawdzone sposoby na nauke ??????
Odpowiedniej wielkości rower (żeby czuła się bezpiecznie) i nie naciskanie (cierpliwość rodziców). -- "The classic Polish answer to "How are you?" is "Stara bieda" which literally means 'old poverty
Jak nauczyć dziecko jeździć? Proszę o pomysły bo czuje się bezradna. Synowi lat 5.5 nie idzie w ogóle, zero pomysłu jak tu utrzymać równowagę. Siedzi po prostu jak na trojkolowym jezdziku, obraca pedalami, a ja pcham trzymając kij. I tak drugi rok, zaczęliśmy naukę w tamtym sezonie i przez cały
Nauczy się. Nie pchaj tego roweru, zacznie próbować pedałować. Cierpliwość i pozytywne motywowanie i da radę.
Witam. Córka ma 7 lat. Od 7 tygodnia życia do 2 lat była rehabilitowana przez ONM, metodą Bobath. Zaczęła chodzić w wieku ok 2 lat. Problemem jest to, że nie umie nauczyć się jeździć na rowerze. Mówi, że jak wsiada na rower to zaczyna się jej kręcić w głowie i upada. Z rolkami jest to samo
moj 3-latek tez ma ONM globalnie, caly jest taki "miekki" , rehabilitowany byl intensywnie od urodznia 16 miesiecy az zaczal chodzic (matoda PNF i Bobath) , teraz ma 3 latka i zaczyna jezdzic na rowerku ()bez bocznych kolek), jako 2 latek zaczal na biegowym, moze sprobujcie z biegowym, to dobry