Mój dorosły syn ma orzeczony znaczny stopień niepełnosprawności. Pobiera rentę socjalną - i jest rozliczany przez ZUS. W ubiegłym roku był na turnusie rehabilitacyjnym. Czy ja mogę odliczyć od dochodu koszt tego turnusu, czy tylko syn ma takie prawo?
Jestem inwalidą o lekkim stopniu niepełnosprawności, czy mogę odliczyć od dochodu za 2004 rok wydatki za pobyt na turnusie rehabilitacyjnym?
Informacje o zasadach rozliczania podatków za 2004 rok można znaleźć pod adresem: www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/10946
Dziewczyny, czy można brać pod uwagę koszt pobytu rodzica na turnusie rehabilitacyjnym (tzn. skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej), w sytuacji, kiedy na wniosku kierującym dziecko na turnus lekarz zaznaczył konieczność obecności rodzica?
Wydatki na cele rehabilitacyjne można odliczyć, jeżeli nie były finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), zakładowego funduszu rehabilitacji, Narodowego Funduszu Zdrowia, zakładowego funduszu świadczeń socjalnych albo nie zwrócono ich
koniec turnusu okazało się, że to koszmarne jedzenie z cateringu nie było wliczone w cenę turnusu, lecz płatne dodatkowo- gdybym wiedziała nie dałabym ani grosza i zrezygnowałabym z niego. Od innych rodziców dowiedziałam się, że osoby, które miały do Stobna powyżej 200 km, mogą odliczyć sobie benzynę od
koniec turnusu okazało się, że to koszmarne jedzenie z cateringu nie było wliczone w cenę turnusu, lecz płatne dodatkowo- gdybym wiedziała nie dałabym ani grosza i zrezygnowałabym z niego. Od innych rodziców dowiedziałam się, że osoby, które miały do Stobna powyżej 200 km, mogą odliczyć sobie benzynę od
odliczenia? Krotko mowiac: czy pobyt w osrodku rehablilitacyjnym mozna odliczyc od dochodu niezaleznie dlugosci pobytu w tym osrodku? Bo gdzies slyszalem ze dopiero turnusy conajmniej 14 dniowe mozna odliczyc jako calosc, w pozostalych przypadkach tylko zabiegi pozdrawiam
: www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/2598 proszę pamiętać o możliwości odliczenia wydatków na turnus/sanatorium od podatku (niestety w linku stara wersja ulotki – ale dość aktualna): www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/10946
Od dochodu można odliczyć: odpłatność za pobyt na turnusie rehabilitacyjnym – wydatki związane z turnusem rehabilitacyjnym poniesione z własnej kieszeni, na podstawie posiadanej faktury. Również na podstawie faktury można odliczyć pobyt w szpitalu uzdrowiskowym (sanatorium), zakładzie
będą mogli państwo odliczyć kwotę, którą dopłacili do turnusu.
turnusy (na wszystko trzeba miech rachunki). Nie można odliczać paliwa za dojazdy, można natomiast odliczyć stałą kwotę za używanie samochodu w celu dojazdu na rehabilitacje bądź leczenie, w tym roku było 2a (ulgi w przejazdach PKP, PKS i komunikacji miejskiej). My mamy jeszcze ulgę w abonamencie
Orientowałam sie w Urzędzie Skarbowym i poinformowali mnie że baterii nie można odliczyć. Mozna odliczyc wszelkie pomoce rehabilitacyjne, turnusy, oraz paliwo jak jezdzimy do lekarzy, lub do poradni logopedycznej. Musimy miec na wszystko rachunki oraz prowadzic zeszyt gdzie lekarz lub