przede wszystkim lekarze powinni być bardziej uniwersalni - dlaczego nie może być specjalisty ginekolog-medycyna ratunkowa-internista, wtedy taki lekarz miałby dyżury w szpitalach powiatowych gdzie zlikwidowano porodówkę i mógłby przyjmować sporadyczne porody, a gdy nie ma porodu to pracować na
dziesiątki milionów złotych, j > ak sprawa męża marszałek Elżbiety Witek, który blokował lóżko na OIOMie przez 2 > lata, leczenie poza trybem Jarosława Kaczyńskiego i profity dla zarządzających > szpitalem, poród żony Kurskiego czy sprawa pisowskiego radnego, dyrektora Szpi > tala w
, który blokował lóżko na OIOMie przez 2 lata, leczenie poza trybem Jarosława Kaczyńskiego i profity dla zarządzających szpitalem, poród żony Kurskiego czy sprawa pisowskiego radnego, dyrektora Szpitala w Garwolinie. I zauważ też różnicę w postępowaniu rządzących: Kamila Gasiuk-Pihowicz: Radny
, prawda? Masz panstwe ubezpieczenie na sluzbe zdrowia bos odpowiednio stary. Teraz pytanie, zadasz zlikwidowania tego? > Ja nie staram się uswiadamiać ciebie jak jest w Danii. Nie pytam jak długo musi > sz czekać na wizytę u specjalisty. Najpierw to wiem jak jest w Niemczech. Jakos nie
odbierania porodów bez mycia rąk. Szpitale były wylęgarniami śmierci. * **Operacje na żywca:** Choć eter i chloroform pojawiły się w połowie stulecia, przez dekady standardem przy amputacjach była po prostu szybkość chirurga i silne ramiona asystentów trzymających pacjenta. * **"Lekarstwa" gorsze niż
ponis1990 napisała: > Ja znam taki przypadek z bliskiego otoczenia. Koleżanka dowiedziała się w ciąży > , że na sto procent urodzi dziecko z cięzka wadą serca i to dziecko za długo ni > e pożyje z tą wadą. Nikt jej nir namawiał do porodu (to było kilka lat temu), > wręcz
Po porodzie w moim polu widzenia pojawiło się jednak znacznie więcej plamek. Dziecko, które widziałam, dziewczynka, była więc nakrapiana. Musiałam ją kochać, chociaż nie znosiłam tego przymusu. Łudziłam się, że kiedy już ją urodzę, będę umiała odejść, przecież zawsze umiałam. Nie mogłam. Dlatego
. Poród był już w fazie zaawansowanej, więc odebrała go na miejscu. Na szczęście pogoda na początku jesieni niczym nie różniła się od letniej. Potem przywiozła matkę z dzieckiem do szpitala. Poproszona, by została matką chrzestną noworodka, oczywiście nie odmówiła. Zasugerowała tylko, że może by jakoś
badania + Zwiększenie dostępu do znieczuleń przy porodzie + Inwestycji ze środków unijnych w geriatrię i opiekę długoterminową + program FEnIKS w zdrowiu: rządowa inicjatywa, z budżetem ponad 1 mld zł, wspierająca głównie podstawową opiekę zdrowotną (POZ) oraz psychiatrię, szczególnie na terenach
kilkadziesiąt lat, że ubezpieczenie pokryło jej dwa porody tam, w tym jeden w domu. Że nie musi w Niemczech obawiać się, że jeśli coś się jej stanie, to nawet za karetkę do szpitala zapłaci 20 000 dolarów.
lek na SMA, a to jest tylko wierzchołek g > óry lodowej i bardzo medialną chorobą. > > To jest gorsze od „eugeniki” aborcyjnej, bo oznacza że ktoś ma decydować kto bę > dzie umierał i kiedy. Ważne żeby rodziły się dzieci w szpitalu, a jak urodzi si > ę chore to już może
demodee2 napisała: > Sorry, mempis, za użycie terminu "fanatyczki proaborcyjnej" w odniesieniu do Ci > ebie, ty akurat nie namawiasz do aborcji, ale są na forum osoby, które z jej pr > omocji uczyniły sobie sposób na życie. Namawianie do aborcji, promocja aborcji i jeszcze
Zdrowie” + Uruchomienia e-rejestracji na badania (od 2026) + Zwiększenie dostępu do znieczuleń przy porodzie + Inwestycji ze środków unijnych w geriatrię i opiekę długoterminową + Zniesienie podatku Belki dla oszczędności i inwestycji + Obniżenie VAT dla sektora „beauty” + Realizacja polityki