po odstawieniu pig. mam problemy z miesiaczkowaniem - nieregularnie bylam u lekarza i przepisal mi Promolut Nor 5 - powiedzial ze mam mala cyste ale ze to nic strasznego, powinnam tabletki brac 12 dni a pozniej ma wystapic krwawienie lub nawet w trakcie brania tabletek powiedzial ze brakuje mi c
Biorę ten lek już kilka miesięcy,przepisał mi ginekolog na zachamowanie rozrostu mięśniaków,ale coś ostatnio utyłam czy ktoś używa ten lek lub zna proszę o informację,czy jest to lek hormonalny.
Gość portalu: MIRA napisał(a): proszę o informację,czy jest to lek hormonalny. to akurat na pewno napisano w ulotce
Czy ktoś wie co to za lek i czy skuteczny.
Primolut Nor® Skład 1 tabl. zawiera 5 mg octanu noretisteronu. Działanie Syntetyczna pochodna 19-nortestosteronu, o działaniu gestagennym kilkukrotnie silniejszym od progesteronu, słabym działaniu androgennym, antyestrogennym i antygonadotropowym. Podany doustnie dobrze wchłania
Witam :) Dziewczyny na endo choruję już jakieś 12 lat (stwierdzone histopatologicznie), jestem po dwóch laparotomiach a teraz mam znów torbiel endo 5 / 3,8 cm i tym razem gin zapisał mi na dwa cykle Primolut nor bo ponoć jest to dobry lek i po nim właśnie torbiel może się zmniejszyć i w związku
Mam takie pytanko, mianowicie... Dostałam primolut-nor do stosowania w celu poprawy "kondycji" miesiączek, ale bardzo źle to znosiłam. I tak po 5 dniach przerwałam branie tabletek. Lekarz powiedział, że po ok. 3 dniach wystąpi krwawienie, a tu już tydzień i nic. Jak to traktować? Miał ktoś podobny
Czy nikt nie miał do czynienia z tymi tabletkami? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Brałyście kiedyś te tabletki? Jak się czułyście? Po jakim czasie dostałyście okres?
hej ja biore Primolut-Nor oprocz bolu lowy nie zauwaylam jakis skotow ubocznych stosowania tego leku pan gin zalecil mi go poniewaz mam zespol PCO w sumie sama nie wiemm czy to dobrze czy nie wczesniej bralam duphaston ale sie chyba przyzwyczailam i juz mi ten lek nie pomagal pozdrawiam
Czy ktoś stosuje Primolut-nor to są tabletki które mają powstrzymać rozrost mięśniaków na macicy,proszę o spostrzeżenia.
to jest progestagen- progestageny raczej chyba nie wstrzymzją w zrostu mieśniaków, niekiedy mogą pobudzać- jedynie leczenie progestagenami moze redukować obfitosć krwawień miesięcznych
pęcherzyk właśnie pękł, ale był jeszcze jeden, 17mm, który wg przewidywań powinien pęknąć w piątek (o ile w ogóle). Lekarz zapisał mi primolut i kazał brać od soboty. Tylko, że w ulotce jest wyraźnie napisane, że w cyklu, w którym nie można wykluczyć ciąży nie należy go brać. A wydaje mi się, że w
Primolut to syntetyk o działaniu zbliżonym do dz.progesteronu. Nie mam pojęcia dlaczego lekarz Ci go zlecił.Może masz zbyt krótka fazę lutealną?Albo cienkie endometrium? Zamiast się denerwować zadzwoń do niego i zapytaj.
mi primolut i kazał brać od soboty. Tylko, że w ulotce jest wyraźnie napisane, że w cyklu, w którym nie można wykluczyć ciąży nie należy go brać. A wydaje mi się, że w czasie starań i leczenia w żadnym cyklu nie można mieć takiej pewności. Więc nie wiem co teraz robić, nie chciałabym sobie
jeszcze jedno, ja ten lek bralam miesiac przed planowana inseminacja, bo mam problemy z pecherzykami, a nie w celu zeby mi pomogl zajsc w ciaze (ale moze to inny lek ten moj primolut N) Pozdrawiam
Mam Primolut-Nor, 5 mg, 45 tabletek