Pamiętocie winsze w Nowy Rok? "Winszuja Wom winsz mocie w piecu gynś a na piecu kohuta mocie chłopa huncwuta. -- Ma być złe, to niech nie będzie wcale...
Czego winszować Wom ze Godami? Pewnikym wiycie dobrze to sami Dyć szkryfna tako - Serca zocnego By bliźni zowdy trefioł do niego. -- Ruda Śląska - stolica fraszki
winszuja Wom synkowie takiego rymowania
Wiym że robimy wom trocha kłopotu Gnomy Wos aż do samego Sopotu Chcieli my na Dniach Rudy grać Ale nie wiemy komu trza "dać"... ;)
Boleśnie, bo boleśnie, hale przestąpiyło próg... Hehe... Bóg Wom zapłoć i za to! Telo.Pozdr.
Dobry zieczór i dobrynocy winszuja.Pozdrawziam
Pozdrawziam ,łu noju popadało i pogrzniało ale lekuchno.Dobry nocki winszuja.
No jó, choc biszkopt nie fejny, jo Waju winszuja dobry nocki...
Warnijskich snów winszuja nim sia łodzitam, czyśta radzi czy nie radzi. Dobry nocki.
Potrza Ducha nom Świyntego Potrza siył co z Boga idom Toż winszuja wszyskim tego Niychej zowdy z Wami bydom. -- Ruda Śląska - stolica fraszki
Nie udławie sia, nie bójta sia - gwołt psije, gwołt, a tero zwony zwoniły i zaczynam śwantowanie czygo Woma tyż winszuja Śwantujmy ciałem i duchem chlybem i zinem i lejdujma sia.
na Ślunsku idzie z tymi ciulami z Platformy. W rzyć im nakopać, to za mało. U nas je Bufetowo i my jej referyndum szykujem. Kaj przegro, to bydzie noga - dupa - taczka i po ptokach. Jo Wom tyż winszuja żółto modryj fany na kożdyj chaupie w rocznica założynio RAŚ i cobyście zowżdy byli gryfni i
Winszuja wom Poloniorze zwycięstwa!!