Obchody letniego przesilenia w Europie nawiązują do pogańskich zwyczajów związanych z powitaniem najcieplejszej pory roku i modlitwami o obfite plony. Mimo upływu wieków pozostały one popularne zwłaszcza w Skandynawii – w Szwecji i Finlandii przesilenie letnie to dzień wolny od pracy. W szwedzkim
potwierdził, że przepracował on łącznie 3976 godzin. Daje to statystycznie 11 godzin pracy dziennie przez cały rok bez żadnego dnia wolnego. Politycy KO i prywatny salonik VIP w Szpitalu Południowym. Rządzący przerywają milczenie O podjęciu przez prokuraturę z urzędu czynności sprawdzających poinformował
warianty oceny tej sprawy. Wariant 1- jak to był pisior to jest to złodziejstwo i powienien siedzieć w zapluskwionej celi i sikać do butelki w celi. Wariant 2 - jak to jest tuskowiek lub KOalicjant to nie wolno wyciągać przedwczesnych wniosków bo sprawa jest w toku a złodziejem będzie wtedy kiedy
wolno robić co chcą, na przykład: www.fakt.pl/wydarzenia/polska/niemiec-traktowal-polakow-jak-niewolnikow-nie-placil-za-nadgodziny/79m5lmd
się szarogęsić na Bałtyku. Poza tym mogą chcieć zaa > takować Finlandię, a wtedy Szwecja już będzie graniczyć z kacapią. No co Ty?! Przecież kapitał ruski jest taki sam jak każdy inny! a gaz ruski pali się tak samo jak każdy inny. Gdyby nie opinia publiczna, nacisk wolnych mediów to rafineria
igor_2025 napisał: > Juz tlumacze. To taki rusycyzm, odnoszacy sie do pierwszych rzadow Radzieckiej > Rosji, ktore nazywali sie w jezyku rosyjskim Совет народных комиссаров, czyl > i w jezyku polskim - Rada Komisarzy Ludowych. W jezyku rosyjskim, slowo > Europa
naszym partnerom w UE i każdemu przywódcy za ten zdecydowany krok (...). Ukraina broni siebie, a tym samym całej Europy - idei, że narody europejskie mogą żyć zjednoczone, wolne i w pokoju (...). Otwarcie pierwszego klastra to znaczące wsparcie polityczne i moralne dla naszego państwa i naszych obywateli
Ależ pepuniu farmazonisz znowu. Napisałeś długi elaborat o niezbyt dobrej wartości dla przeciętnego zjadacza chleba. Ja krótko: 1.Wolny przepływ kapitału, towarów. usług i pracowników. Pepuniu chcialby zamknąć Polskę na cztery spusty przed takowym. 2.Konkurencja w UE w związku z tym kupuję towar
militarnie? Co miałaby w ten sposób uzyskać i czy rzeczywiście rządząca Rosją elita myśli o ataku na kraje Europy Zachodniej po bezpośrednich rozmowach z Administracją amerykańską i po ogłoszeniu przez tą Administrację Nowej Strategii Bezpieczeństwa USA? Nie znajduję w mediach glównego nurtu ani
Bo widzisz... W Stanach jest większa wolność niż u nas... U nas w Europie system na drodze jest opresyjny nastawiony jest na to by obywatela ograniczać biurokracją, wprowadzać coraz to nowe opłaty np. podniesienie mandatów za predkość, wprowadzą się ograniczenia, tego nie wolno, tamtego te nie