Córeczka 8 m-cy w drugie święto zachorowała na zapalenie oskrzeli.Dostawała antybiotyk doustnie(brak poprawy)więc zastrzyki.Obecnie 9 dni jest po antybiotyku.Samopoczucie dobre, nie gorączkuje.Wszystko w sumie jest ok tylko ten okropny kaszel i katar.Kilka dni temu byliśmy u kontroli i osłuchowo
a i jak ze spacerami?
, którego ja nie mam zamiaru podawać. Czy to możliwe że przy zapaleniu oskrzeli brak jest innych objawów oprócz wyżej wym?
zaleciła leki rozrzedzające wydzielinę , której sporo zalegało w oskrzelach i oklepywanie . W razie braku poprawy - antybiotyk . Przez dwa kolejne dni stan Asi lawinowo się pogorszył i podanie antybiotyku było niezbędne . Nigdy nie przyszłoby mi do głowy kwestionować diagnozy lekarza , zwałszcza gdy
Syn (7 lat ) od kilku dni ma zmieniony głos, chrypkę, odchrząkuje i kaszle dzisiejszej nocy, nie zmrużyliśmy nawet oka cały czas kaszlał. Wydaje mi się że to suchy kaszel krataniowy. Zaraz rano pojechaliśmy do pediatry i ta stwierdziła zapalenie oskrzeli. Przypisała pulneo po 33 krople 3x dziennie
Syn już trzeci dzień gorączkuje, a potworny kaszel męczy go około tygodnia. Na razie zbijam temperaturę ibum. Pomaga na jakiś czas i znowu gorączka rośnie.Ale kaszel męczy go cały czas zarówno w dzień jak i w nocy. Mały jest już cały obolały mięśnie brzucha, klatka piersiowa i zdarte gardło
Syn (7 lat ) od kilku dni ma zmieniony głos, chrypkę, odchrząkuje i kaszle dzisiejszej nocy, nie zmrużyliśmy nawet oka cały czas kaszlał. Wydaje mi się że to suchy kaszel krataniowy. Zaraz rano pojechaliśmy do pediatry i ta stwierdziła zapalenie oskrzeli. Przypisała pulneo po 33 krople 3x dziennie
Mój synek jeśli ma kaszel to nigdy nie ma zmian oskrzelowych , jest to suchy, czasem krtaniowy kaszel..W takiej sytuacji jak już moja poprzedniczka wspomniała podaje mu syrop przeciwkaszlowy typu Actifed, Sinecod lub Diphergan- 3 razy dziennie -oczywiście w konsultacji z pediatrą i do inhalacji
Witajcie, bardzo proszę o pomoc bo wizytę mam dopiero jutro, a dzisiaj pediatra z Luxmedu stwierdził zapalenie oskrzeli i oczywiście przepisał antybiotyk. Adaś zaczął kaszleć w poniedziałek rano, kaszel był taki dudniący i mokry ale bez odksztuszania. Kaszlał głównie wieczorem i rano, w
Spocił się dopiero po podaniu belladonny, na karku i na głowie ale nie dużo, pragnienie umirkowane ale nagłe, żadnych wydzielin tzn zero kataru, kaszel mokry ale nie wypluwa niczego. Apetytu brak. czuje się źle, nie chce się kąpać, w nocy był przestraszony i trochę majaczył, nad ranem
Sorki za jakis bład brak koncówków:-) szybko pisze, i tak bywa
się powietrza przy kaszlu.Przy kaszlu jeden wzmaga drugi,aż,boli wszystko w środku drży,drapie,swędzi.Nie mam żadnych innych objawów,goroczka ból gardła itp.Ale mam jakby katar od czasu do czasu , wodnisty,od czasu do czasu se kichne,nie wiadomo skąd i na co.Lekarz ogólny pierwszy stwierdził zapalenie
Jutro mam wizytę i chcę żeby lekarz osłuchał małą.Tydzień temu zaczęło się od zapalenia gardła, temperatury. Dostała Bactrim. No i doszedł kaszel i katar. Od wczoraj generalnie jest poprawa, ale mała rano kaszle mocno, w ciągu dnia raz na godzinę. Temperatura 36,3 Czy przy zapaleniu może
Acha i moje dzieci przy zapaleniu oskrzeli zawsze maja gorączkę a przy zapaleniu płóc nie musi jej być. -- Wczesne dojrzewanie i hormony "Puszyste"dzieci.
Kurcze mąż przywlókł z pracy jakiś syf i poleglismy wszyscy. Oczywiście Młoda (8 m-cy) najgorzej. Zapalenie oskrzeli plus krtań i tchawica. Bierze antybiotyk dzisiaj 4 dawka. Co mnie martwi to to, że kaszel nie ustępuje. Zmienił się z suchego na mokry, ale dalej męczy. Teraz śpi i słyszę, że
się, że to nie zapalenie bakteryjne (więc antybiotyk nie był potrzebny, ale trzeba było go skończyć) Dzisiaj doszły wyniki testów alergicznych, wyszło mocne uczulenie na roztocza i pleśnie. Dodam, że synek nie ma żadnych innych objawów oprócz kaszlu i rzężenia. Jest wesoły, śpi całą noc, je ładnie
się w zapalenie oskrzeli. Najgorsze jest to, że wiem na pewno, iż katar jest na tle alergicznym i nijak nie mogę jemu zaradzić. W zasadzie pozostaje mi tylko prewencyjne podawanie sterydów do nosa (Flixonase), bo w przeciwnym wypadku i tak kończy się na podaniu sterydów o działaniu
wymiotować. Same nie starajcie się podejmować takich decyzji. Teraz jestem włąsnie na etapie inhalacji nebulizatorem,bo synek ma zapalenie oskrzeli i płuc,bierze 2x dz zastrzyki. I to nie jest tak,jak ktos napisał ,że inhalacje robi się tylko do południa- zależy czym. Np. Inhalacje z kropelkami
Dziewczyny, nie mam doswiadczenia jak często kaszle 3 latek z zapaleniem oskrzeli? To domniemane pierwsze zapalenie wiec nie wiem a mam wątpliwosci. Prosze o odpowieź mamy które to przerabiały tzn kiedy pediatra osłuchowo ocenił że dzieciak ma zapalenie oskrzeli jakie były objawy i w jakim
moje dziewczynki jak mialy zapalenie oskrzeli to najpierw była gorączka, suchy kaszel- męczący, po podaniu leków kaszel zmienił sie na mokry i wtedy to było oklepywanie zeby wydzielina sie odrywała i nie doszło do zaplenia płuc. to w wielkim skrócie.