Forum   segregacja śmieci

segregacja śmieci

(150 wyników)
 • Ekologia

  Zanieczyszczenia, segregacja śmieci i bycie eko

 • I jeszcze banda nieuków od logistyki myśli, że w 24 godziny mozna zabrać stare pojemniki i wstawić nowe. No i mają być określonego koloru i zmieścić się w obecnych altankach śmietnikowych. Firmy śmieciowe nie mają tylu pojemników, nie przemalują w jedną noc tysięcy. Taka akcja powinna trwać około miesiąca, przecież jest to porównywalne z wielką przeprowadzką.
 • Na Sadach do tego roku nie było problemów z segregowaniem, stało sporo pojemników, ale niestety poznikały wszystkie, zostały tylko wiecznie przepełnione za pawilonami przy Krasińskiego. Zastanawiam się, jak się to ma do wchodzącej niedługo ustawy śmieciowej. Dla mnie to porażka dzielnicy, tyle się mówi o konieczności segregacji śmieci.
 • Jak to jest z tą segregacją śmieci w Mińsku ? Straram się zawsze wyrzucać papier, szkło i plastik do oddzielnych do pojemników, a dowiaduje się od znajomych, że to bez sensu, bo śmieciarka przyjeżdza i wrzuca wszystko do jednego kontenera. Czy to prawda ? Czyzby Mińsk był na bakier z eko ?
 • Codziennie przejeżdżam obok pojemników przeznaczonych do selektywnego zbierania odpadów i za każdym razem podnosi mi się ciśnienie jak widzę obok pojemników góry śmieci, które nie maja nic wspólnego z recyklingiem. Myślę, że najlepszym sposobem na nauczenie mieszkańców do czego te pojemniki służą jest założenie monitoringu. Inwestycja, pozornie kosztowna, zwróciła by się bardzo szybko z mandatów, a potem mogłaby nawet przynosić dochody, uzyskane pieniądze gmina mogłaby spożytkować np. do ...
 • Od pewnego czasu nurtuje mnie jedno pytanie. Nieopodal został wybudowany śmietnik - taka wiata z zadaszeniem, przy ul. Krasińskiego i Głownej. Wstawiono tam kilka duzych pojemników i....śmietnik zamknięto aby z niego nie korzystać. Wokoło siatka a w wejściu gruby płat blachy. Przed tą wiatą postawiono kilka kontenerków na parkingu. Nie pojmuję gdzie tutaj jakaś logika i sens. Śmietnik przed zamkniętym śmietnikiem. Trzeba być chyba chorym umysłowo aby wybudować miejsce na śmieci i od razu...
 • Czy mogę uzyskać informacje jak to jest z segregacją śmieci w Raszynie. Podobno Polska jako kraj Unii Eurpejskiej ma narzucony obowiązek zegregacji śmieci- i słusznie. Kiedyś w kilku miejsach były wystawiane pojemniki do segergacji: papier, plastyk, szkło. Od dawna nie widuje pojemników w tych miejscach? Czemu je usunięto? Być może wiele osób wcale nie wrzuało tam segregowanych śmieci, tylko zwyczajnie podrzuacło worki z wszystkimi odpadami, co zreszta jest stałym problemem przy...
 • Czy są w Łomiankach pojemniki do segregacji śmieci?
 • Urzędnik: "O akcji można było się dowiedzieć ze spotów telewizyjnych, plakatów, artykułów w gazetach". Aha. Spotów telewizyjnych gdzie? W TVP3, którego nikt nie ogląda? A z gazet jakich? Z tych wszystkich, których sprzedaż spada na łeb, na szyję? To może z plakatów? Zapewne w komunikacji miejskiej, z której nie każdy korzysta? Czy w jeszcze bardziej wyszukanych miejscach? No, ale urzędnik odbębnił swoje i jest zadowolony. Jeszcze się dziwi, że ktoś mógł o akcji nie usłyszeć. :-)
 • Drogie Panie (i panowie). Możecie polecić fajne i nie drogie pojemniki do domowej segregacji? Póki co mam małe wiaderka ale do szału mnie to doprowadza bo wchodzą 2 a ja potrzebuję 4, ewentualnie trzech. Szuflada jest wielkości 40x40cm.
 • A autor jest przewodniczącym zarządu wspólnoty i nie zdaje sobie sprawy z tego, że w wielu wspólnotach podjęcie jakiejkolwiek uchwały graniczy z cudem.
 • Do momentu zabranie odpadków przez firmę utylizacyjną - SĄ ONE MOJĄ WŁASNOŚCIĄ, a nie jak napisał redaktorzyna "Rewolucja śmieciowa wchodzi w życie 1 lipca. Od tej pory odpadki nie będą własnością mieszkańców, tylko gminy." Także panie "R": - jak gmina zapłaci mi za moje odpadki to będa jej, a narazie WARA !!!!!!
 • Czy wiecie może czy śmieci będzie się segregowało do worków czy też pojemników odpowiedniego koloru? Ile będzie kosztował taki pojemni lub worek?
 • No własnie - jestesmy na etapie projektowania kuchni. Segregujemy smieci na: organiczne i nieorganiczne a te ostatnie na makulaturę, platiki, metal, szkło i pozostałe. Jak zaprojektować kosz na takie segregowane śmieci?? Dziekuję za wszystkie sugestie:) Pzdr.
 • Jak rozwiązujecie segregację smieci, ja mam jeden duzy kosz, i kłopotliwe jest segregowanie smieci. Gazety papier odkładam do pojemnika w szafce pod zlewem, zostaje szkło, plastki i śmieci komunalne. Chciałabym jakos rozwiazac ten problem,zeby było niekłopotliwie. Moja znajoma mam dwa mniejsze kosze w kuchni, ale to mi srednio pasuję. Macie jakies inne rozwiazania? Chętnie poczytam.
 • I po raz kolejny dziś próbowałam wyrzucić plastikowe śmieci do przeznaczonego na to pojemnika. Ale niestety, jak zwykle pełny. To po co to w ogóle stoi na osiedlu i z ludzi głupków robi?
 • Czy ktoś wie jak wygląda odbiór śmieci segregowanych w 2013 roku? Konkretnie chodzi mi to, czy będzie on miał miejsce, a jeśli tak, to w jakich terminach w poszczególnych częściach naszej ukochanej gminy?
 • [b]Jest sposób aby odzyskując śmieci do recyklingu mniej płacić za odpady w Poznaniu - ale niemal żadnej rady gminy i grupy trzymającej władzę nie interesuje to aby było tanio i dobrze - patrzeć [video]https://www.youtube.com/watch?v=SyanJqVknK0;;SyanJqVknK0;;http://i.ytimg.com/vi/SyanJqVknK0/default.jpg;;System EKO AB (Andrzej Bartoszkiewicz) - Wydarzenia Mazowieckie[/video] i słuchać co mówi minister środowiska - [video]https://www.youtube.com/watch?v=ygC9jCDlUrM;;ygC9jCDlUrM;;http://i.yti...
 • Dlaczego ma byc niby przyjaźniej dla środowiska???? Mieszkańcy blokowisk do tej pory płacili własnie w systemie ,ryczałtowym ( tym lepszym zdaniem twórców reformy) Ponieważ oni płacili ryczaltem w swoich spółdzielniach i wspólnotach to nie mieli bezposrednich bodźców finansowych do podrzucania swoich śmiecu komu innemu. I rzeczywiście to do spółdzielczych smietników były podrzucane smieci np z domków jednorodzinnych ale nie na odwrót. Ministerstwo Środowiska wymyśliło bubel szumnie zwany re...
 • Zakład Gospodarki Komunalnej wyszedł z bardzo dobrą projektem segregacji śmieci. Nieodpłatnie dla swoich klientów (choć nie tylko) będzie rozdawał po trzy wytrzymałe worki na śmieci. Worki te należy zbierać śmieci zgodnie z opisem na nich (plastik do plastiku itd). W każdy ostatni poniedziałek należy je wystawiać przed posesją i śmieci zostaną zabrane (worki zostana zwrócone). Program przeznaczony głównie do właścicieli domów, działa już w Biskupicach Oławskich i Miłocicach. In...
 • Właśnie obliczyłam ze co miesiąc będę płaciła 252 zł za wywóz śmieci......super, zabraknie mi pensji na same opłaty....nie rozumiem co się dzieje...ludziom już wszystko jedno.....zobojętnieli tak ,że na nic już nie reagują..... ja za rok już uciekam z tego chorego kraju....nie ma tu życia dla mnie ani dla mojej rodziny

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się