Forum   segregacja śmieci

segregacja śmieci

(150 wyników)
 • Ekologia

  Zanieczyszczenia, segregacja śmieci i bycie eko

 • I jeszcze banda nieuków od logistyki myśli, że w 24 godziny mozna zabrać stare pojemniki i wstawić nowe. No i mają być określonego koloru i zmieścić się w obecnych altankach śmietnikowych. Firmy śmieciowe nie mają tylu pojemników, nie przemalują w jedną noc tysięcy. Taka akcja powinna trwać około miesiąca, przecież jest to porównywalne z wielką przeprowadzką.
 • Na Sadach do tego roku nie było problemów z segregowaniem, stało sporo pojemników, ale niestety poznikały wszystkie, zostały tylko wiecznie przepełnione za pawilonami przy Krasińskiego. Zastanawiam się, jak się to ma do wchodzącej niedługo ustawy śmieciowej. Dla mnie to porażka dzielnicy, tyle się mówi o konieczności segregacji śmieci.
 • Jak to jest z tą segregacją śmieci w Mińsku ? Straram się zawsze wyrzucać papier, szkło i plastik do oddzielnych do pojemników, a dowiaduje się od znajomych, że to bez sensu, bo śmieciarka przyjeżdza i wrzuca wszystko do jednego kontenera. Czy to prawda ? Czyzby Mińsk był na bakier z eko ?
 • Od pewnego czasu nurtuje mnie jedno pytanie. Nieopodal został wybudowany śmietnik - taka wiata z zadaszeniem, przy ul. Krasińskiego i Głownej. Wstawiono tam kilka duzych pojemników i....śmietnik zamknięto aby z niego nie korzystać. Wokoło siatka a w wejściu gruby płat blachy. Przed tą wiatą postawiono kilka kontenerków na parkingu. Nie pojmuję gdzie tutaj jakaś logika i sens. Śmietnik przed zamkniętym śmietnikiem. Trzeba być chyba chorym umysłowo aby wybudować miejsce na śmieci i od razu...
 • Codziennie przejeżdżam obok pojemników przeznaczonych do selektywnego zbierania odpadów i za każdym razem podnosi mi się ciśnienie jak widzę obok pojemników góry śmieci, które nie maja nic wspólnego z recyklingiem. Myślę, że najlepszym sposobem na nauczenie mieszkańców do czego te pojemniki służą jest założenie monitoringu. Inwestycja, pozornie kosztowna, zwróciła by się bardzo szybko z mandatów, a potem mogłaby nawet przynosić dochody, uzyskane pieniądze gmina mogłaby spożytkować np. do ...
 • Czy mogę uzyskać informacje jak to jest z segregacją śmieci w Raszynie. Podobno Polska jako kraj Unii Eurpejskiej ma narzucony obowiązek zegregacji śmieci- i słusznie. Kiedyś w kilku miejsach były wystawiane pojemniki do segergacji: papier, plastyk, szkło. Od dawna nie widuje pojemników w tych miejscach? Czemu je usunięto? Być może wiele osób wcale nie wrzuało tam segregowanych śmieci, tylko zwyczajnie podrzuacło worki z wszystkimi odpadami, co zreszta jest stałym problemem przy...
 • Urzędnik: "O akcji można było się dowiedzieć ze spotów telewizyjnych, plakatów, artykułów w gazetach". Aha. Spotów telewizyjnych gdzie? W TVP3, którego nikt nie ogląda? A z gazet jakich? Z tych wszystkich, których sprzedaż spada na łeb, na szyję? To może z plakatów? Zapewne w komunikacji miejskiej, z której nie każdy korzysta? Czy w jeszcze bardziej wyszukanych miejscach? No, ale urzędnik odbębnił swoje i jest zadowolony. Jeszcze się dziwi, że ktoś mógł o akcji nie usłyszeć. :-)
 • Czy są w Łomiankach pojemniki do segregacji śmieci?
 • Drogie Panie (i panowie). Możecie polecić fajne i nie drogie pojemniki do domowej segregacji? Póki co mam małe wiaderka ale do szału mnie to doprowadza bo wchodzą 2 a ja potrzebuję 4, ewentualnie trzech. Szuflada jest wielkości 40x40cm.
 • I po raz kolejny dziś próbowałam wyrzucić plastikowe śmieci do przeznaczonego na to pojemnika. Ale niestety, jak zwykle pełny. To po co to w ogóle stoi na osiedlu i z ludzi głupków robi?
 • Zakład Gospodarki Komunalnej wyszedł z bardzo dobrą projektem segregacji śmieci. Nieodpłatnie dla swoich klientów (choć nie tylko) będzie rozdawał po trzy wytrzymałe worki na śmieci. Worki te należy zbierać śmieci zgodnie z opisem na nich (plastik do plastiku itd). W każdy ostatni poniedziałek należy je wystawiać przed posesją i śmieci zostaną zabrane (worki zostana zwrócone). Program przeznaczony głównie do właścicieli domów, działa już w Biskupicach Oławskich i Miłocicach. In...
 • A autor jest przewodniczącym zarządu wspólnoty i nie zdaje sobie sprawy z tego, że w wielu wspólnotach podjęcie jakiejkolwiek uchwały graniczy z cudem.
 • Do momentu zabranie odpadków przez firmę utylizacyjną - SĄ ONE MOJĄ WŁASNOŚCIĄ, a nie jak napisał redaktorzyna "Rewolucja śmieciowa wchodzi w życie 1 lipca. Od tej pory odpadki nie będą własnością mieszkańców, tylko gminy." Także panie "R": - jak gmina zapłaci mi za moje odpadki to będa jej, a narazie WARA !!!!!!
 • Wszystko fajnie, póki właściciele domów jednorodzinnych nie przywożą setki m3 liści, trawy ze swoich ogrodów i nie zaśmiecą osiedla (a przy okazji pozbędą się i własnych śmieci). Albo jak mniejsze firmy w ciągu paru minut załadują osiedlowe 2-3 pomarańczowe kontenery na opakowania plastyczne, blokując przy tym segregację pojedyńczych gosp. domowych i przyczyniając się tylko do syfu kolo śmietników.
 • Nie mam pojęcia, czy tak jest w całym mieście, ale z okolicy w której mieszkam jakiś czas temu zniknęły pojemniki do segregacji śmieci. Tak, wiem, że wszystkie te odpady i tak były mieszane, ale przynajmniej nie trafiały na ogólne wysypisko. Czy ktoś z was ma może jakiś patent na to, gdzie posegregowane rzeczy upłynniać? Jakiś punkt odbiorczy, pojemnik, cokolwiek. Szlag mnie trafia jak widzę zmieszane śmieci. Puszkami to się zajmują panowie zbieracze, ale plastik, papier, szkło?
 • Czy wiecie może czy śmieci będzie się segregowało do worków czy też pojemników odpowiedniego koloru? Ile będzie kosztował taki pojemni lub worek?
 • od czerwca obowiązuja przepisy dotyczace segregowania śmieci w Wawie; nałozono na wspólnoty, społdzielnie obowiązek wystawienia , pod grożbą kary ,pojemników na śmieci (papier/plastik, szkło) niestety dziś z rana, wychodząć z domu, zauważyłem , iż do śmieciarki została wrzucona zawartośc tych pojemników jak leci tj. wszystko zosatło wymieszane czy u Was też to ma miejsce?????????// po co w takim razie ludzie segregują te śmieci u mnie to jest o tyle uciążliwe że mając zsyp ...
 • Jak rozwiązujecie segregację smieci, ja mam jeden duzy kosz, i kłopotliwe jest segregowanie smieci. Gazety papier odkładam do pojemnika w szafce pod zlewem, zostaje szkło, plastki i śmieci komunalne. Chciałabym jakos rozwiazac ten problem,zeby było niekłopotliwie. Moja znajoma mam dwa mniejsze kosze w kuchni, ale to mi srednio pasuję. Macie jakies inne rozwiazania? Chętnie poczytam.
 • No własnie - jestesmy na etapie projektowania kuchni. Segregujemy smieci na: organiczne i nieorganiczne a te ostatnie na makulaturę, platiki, metal, szkło i pozostałe. Jak zaprojektować kosz na takie segregowane śmieci?? Dziekuję za wszystkie sugestie:) Pzdr.
 • Witam, w zeszłym roku w Ząbkach była segregacja śmieci, raz w miesiącu w wyznaczony dzień mieszkańcy Ząbek mogli wystawić posegregowane smieci w specjalnych workach i ktoś je zabierał. Była rozpiska i doskonale wiedziałam kiedy worki z plastikiem, szkłem i papierem mam wystawić przed dom. Niestety ostatni raz śmieci zabrane były w grudniu, i dostarczone nowe worki - niestety bez nowej rozpiski :( Czy ktoś może się orientuje, czy w ogóle ta segregacja nadal będzie obowiązywała ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się