Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

termin opłaty czynszu

IP: *.ite.waw.pl 12.12.02, 14:07
    Czynsz powinien być zapłacony do 10 dnia miesiąca z góry - tak stanowi
    odpowiedni paragraf ustawy o najmie.

Czy ktoś może wie, jaka sankcja grozi niesolidnemu lokatorowi za opóźnienie
    zapłaty czynszu ? Czy jest to tylko pogrożenie paluszkiem, czy konsekwencje
    mogą być poważniejsze ? Opóźnienie jest w sumie niewielkie - przeważnie 6-9
    dni, jednak irytujące.

Czy liczy się data wpłynięcia pieniędzy na konto bankowe, czy data nadania
    pieniędzy ? Jak określono w kodeksie cywilnym, w którym momencie dochodzi do
    spełnienia zobowiązania przez pośrednika (bank) ?
    Obserwuj wątek
      • Gość: dora5 Re: termin opłaty czynszu IP: beton:* / 192.168.1.* 12.12.02, 14:34
        Tak stanowi PRAWO.
        O ile dobrze pamiętam, po upływie 3 miesięcy masz obowiazek wystąpić z
        propozycja ugody. Obowiazkiem Twym jest również umorzyć odsetki od zaległości:
        czynszowych i za media.
        Zazwyczaj decyduje data stempla pocztowego. Jak chcesz by pieniądze wpłynęły
        szybko, prosisz o księgowanie przekazu "eliksir" (chyba tak się to nazywa)-
        będą na drugi dzień i nic więcej to nie kosztuje."sybir" - pieniądze idą bardzo
        długo.
        Na sam mój widok (może ubiorę maskę np.Zorra) lokatorzy zaczynaja natychmiast
        tłumaczyc się, że brak im pieniędzy bo: kupili to i owo, zapłacili to i tamto,
        więc im ...zabrakło na komorne. Płacenie komornego polega na wręczaniu mi
        różnych kwot np.100 zł, 50 zł, 200. Regularnie płaci emerytka, najbogatsi
        zalegają za lipiec.
        Pozdrawiam z Krakowa
        Dora
        • Gość: ajax Re: termin opłaty czynszu IP: *.ite.waw.pl 12.12.02, 15:27
          Lokatorzy od pewnego czasu płacą czynsz regularnie, a problem polega na tym, że
          co miesiąc czynią to z kilkudniowym, trudnym do przewidzenia opóźnieniem. Czyli
          nie chodzi mi o ugodę dla zapłaty zaległości, no bo w sumie to oni płacą.
          Irytuje mnie owo opóźnienie. Ustawa precyzyjnie określa termin "...do 10 dnia
          miesiąca z góry". Skoro tak, to jak traktować jego przekroczenie ? Naliczać
          karne odsetki ?
          • elaz1 Re: termin opłaty czynszu 12.12.02, 16:05
            a moze do nich pieniadze wplywaja 15 . Jesli tak to przesun termin wplaty i
            bedziesz mial z glowy. Jesli masz powod zeby te pieniadze miec do 10 to im to
            powiedz. Rozmowa z reguly pomaga. A moze po prostu nie wiedza ze jest to dla
            ciebie istotne
            Pogadaj i juz

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka