Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    umowa przedwstępna

    IP: *.mofnet.gov.pl 20.10.03, 15:08
    Za kilka dni podpisujemy umowę przedwstępną z deweloperem i w ciągu 7 dni
    wpłacamy 10% zadatek. Reszta będzie płacona w ratach z kredytu bankowego i
    książeczki mieszk. Deweloper nie ma jeszcze zezwolenia na budowę. Oczywiście
    bank może udzielić kredytu dopiero gdy będzie zezwolenie. Jaki zapis
    powinniśmy zawrzeć w umowie, aby zaliczki były płacone gdy deweloper uzyska
    zezwolenie na budowę a my - kredyt bankowy?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Obserwuj wątek
      • robert.g5 Re: umowa przedwstępna 20.10.03, 15:55

        --Powiniście raczej poczekać aż developer dostanie to pozwolenie na budowę i
        podpisać umowę przedwstepną dopiero wówczas jak pozwolenie się uprawomocni,/
        pozwolenie na budowę uprawamacnia się dopiero po 14 dniach. W tym czasie każdy
        kto się nie zgadza z tą decyzją może od niejo złożyć odwołanie i trafia to do
        ponownego rozpatrzenia. Jeżeli developer rozpoczął w tym czasie inwestycje
        zobowiązany jast ją przerwać i czekać na nową decyzję- powoduje to przesunięcie
        w czasie całej inwestycji /.Czy jest sens robić coś w stosunku do czego nie ma
        100% pewności.
        Robert
        PARTNER
        0602306737
        Kontakt:serwis internetowy
        www.grodzki.waw.pl
        • Gość: Bebiak Re: umowa przedwstępna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.03, 21:07
          A może by tak zawrzeć umowę przedwstępną bez wpłacania czegokolwiek a w ramach
          harmonogramu płatności ustalić termin wpłaty pierwszej raty - powiedzmy
          wówczas niech to będzie 20% - na 7 dni od daty uprawomocnienia się pozwolenia
          na budowę z dodatkowym ewentualnym postanowieniem, że o ile termin tejże wpłaty
          zostanie uchybiony to umowa ulega rozwiązaniu? Co Ty na to i co na to
          developer? Pamiętaj, że znikąd nie wynika obowiązek wpłacania czegokolwiek przy
          zawieraniu umowy przedwstępnej - to strony i tylko strony ustalają w jakich
          ratach i terminach będą dokonywane wpłaty. Pozdrowionka serdeczne. B.

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka