lubelskie 12.07.11, 10:36 Grabczuk, Tokarska a przede wszystkim SOBCZAK do natychmiastowej dymisji !!!!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: mp Re: Lotnisko musi być mniejsze, bo pasażerów będz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.11, 10:53 popieram, podpisuję się pod wnioskiem Odpowiedz Link Zgłoś
przemek-leniak Taczka dla Jacka 12.07.11, 11:06 Jacka Sobczaka - tajemniczego mieszkańca lubelskiego lotniska link... latająca taczka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: YouTuBa Re: Taczka dla Jacka IP: 212.2.101.* 12.07.11, 11:52 Coś strasznie dużo polityków w tej telewizji. Jak zakończysz z taczkami to prześwietl związki tego medium z lokalnymi politykami ;p Odpowiedz Link Zgłoś
przemek-leniak związki tego medium nie są tajemnicą 12.07.11, 12:02 co tu prześwietlać niby? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Świdniczanin A co na to zwolennicy Niedźwiady? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.07.11, 12:00 Na tym forum było wiele za większym lotniskiem i kilka wywazonych wypowiedzi za skromniejszym w Świdniku, własnie wskutek analizy opłacalności Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leszeke Re: A co na to zwolennicy Niedźwiady? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.11, 12:07 Jestem jak najbardziej za Świdnikiem, ale nie chciał bym byc odprawiany w baraku ... Projekt wcale nie jest jakiś przesadnie ekskluzywny ... Po prostu chyba Lublin zwyczajnie nie ma szczęścia - co się wydaje na wyciagnięcie reki, to zawsze gdzieś odjeżdża w przyszłość. teraz decydenci powinni tupnąć nogą - i normalnie realizowac dalej to co było zaplanowane - bo ciekawe kto zapłaci za koszty ze zmian ? Odpowiedz Link Zgłoś
bu2m Re: A co na to zwolennicy Niedźwiady? 12.07.11, 12:12 A kto będzie corocznie dopłacać grube miliony do funkcjonowania lotniska? No chyba że prezesowi uda się przekonać Qantas, Emirates, Air Japan czy Etihad. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J-k Re: A co na to zwolennicy Niedźwiady? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.11, 16:54 Bez przesady. Lotnisko ma być funkcjonalne i nie przynosić strat. Dobrze też byłoby gdyby zmniejszając budynek terminalu, przy okazji nie spieprzyli bardzo ciekawej koncepcji architektonicznej. I koniecznie pomyśleli o stanowisku cargo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andre Re: Lotnisko musi być mniejsze, bo pasażerów będz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.11, 12:04 Super. Teraz okroją projekt, którego ze względu na spójną bryłę architektoniczną nie powinno się okrajać, a za kilka lat będą mówić o rozbudowie... Wspaniale. Odpowiedz Link Zgłoś
torunwplomieniach Najważniejsze, że jest duże Volvo 12.07.11, 12:25 Volvo XXL dla ViPów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ande61 Re: Lotnisko musi być mniejsze, bo pasażerów będz IP: *.nplay.net.pl 12.07.11, 12:47 już najwyzszy czas , rozliczyć koziołków , którzy szastają publicznymi finansami ,/ CBA/ jest w Lublinie? nieuki zarzadzają miastem i to za jaką kase ... dlatego wieją do parlamentu Odpowiedz Link Zgłoś
torunwplomieniach CBA to niech najpierw zmieni nazwę kaczystowską 12.07.11, 21:18 Najpierw to niech CBA zmienią nazwę i zlikwidują wraka po Lechu K. czyli Jarosława K. Odpowiedz Link Zgłoś
tepicpo jak w komunizmie, jakas centralna 12.07.11, 12:52 banda nakazuje, co ma byc w terenie Odpowiedz Link Zgłoś
tajnos.agentos Re: jak w komunizmie, jakas centralna 12.07.11, 13:13 tepicpo napisał: > banda nakazuje, co ma byc w terenie W Toruniu takie rzeczy są nie do pomyślenia - co każe Rydzyk, to ma być i wuj! Dlatego Rydzyk jeździ Bentleyem a nie jakimś tam pospolitym Volvo.:D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: korr Re: jak w komunizmie, jakas centralna IP: *.adsl.inetia.pl 12.07.11, 13:45 znowu nie wziąłeś leków... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J-k Re: jak w komunizmie, jakas centralna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.11, 16:57 Skoro współfinansują tą inwestycję to chyba maja do tego prawo, prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
andread61 Lotnisko musi być mniejsze, bo pasażerów będzie... 12.07.11, 12:53 lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,9929142,Kontrola__mlodych_chlopcow_z_PO___Bledy_byly__ale.html ,, - aaallleeee dają ,,,, takie wydarzenia tylko w Lublinie Odpowiedz Link Zgłoś
mowie_prawde Re: Lotnisko musi być mniejsze, bo pasażerów będz 12.07.11, 14:51 najlepiej niech wiatę postawią przystankową Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maxx Re: pasażerów będzie (duzo) mniej ... IP: 173.233.200.* 12.07.11, 18:49 Coz... to kolejny (n-ty) juz dowod na ignorancje i wrecz bufonade pana prezesa swidnickiego lotniska (w budowie)! Odpowiedz Link Zgłoś
torunwplomieniach Niedługo się okaże że S17 za szeroka jak na Lublin 12.07.11, 15:15 Że S17 ma mieć tylko jedną jezdnię bez poboczy na odcinku Sielce-Bogucin. Jak centralne sterowanie, to na całego! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J-k Re: Niedługo się okaże że S17 za szeroka jak na L IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.11, 17:03 Obwodnica Międzyrzeca Podlaskiego czy budowana Kocka to takie właśnie "czekoladopodobne" drogi szybkiego ruchu. I wcale nie jestem pewien czy ta S17 zostanie ukończona. Zobaczymy po wyborach... Nie chciałbym być złym prorokiem, ale specjalnie się ni zdziwię gdy się okaże, że wszystkie siły i przeroby zostaną "rzucone" na chińskie odcinki A2. Odpowiedz Link Zgłoś
wicivi Lotnisko musi być mniejsze, bo pasażerów będzie... 12.07.11, 16:24 Czy unijni eksperci podpisali zobowiązanie do rozbudowy naszego lotniska do pierwotnych rozmiarów z własnych pieniędzy jeżeli okaże się że zostało odprawionych 300 tys. pasażerów w pierwszym roku działalności? Odpowiedz Link Zgłoś
bu2m Re: Lotnisko musi być mniejsze, bo pasażerów będz 12.07.11, 18:16 Czy władze lotniska i województwa podpisaliby się dziś po tym, że lotnisko w pierwszym roku działalności obsłuży co najmniej 300 tysięcy pasażerów? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aro Re: Lotnisko musi być mniejsze, bo pasażerów będz IP: *.play-internet.pl 08.08.11, 14:52 a w Rzeszowie ile obsłużylo w pierwszym roku? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maxx Re: Lotnisko musi być mniejsze, bo pasażerów ... IP: 173.233.200.* 12.07.11, 18:58 Wcale nie trzeba byc "unijnym ekspertem", aby stwierdzic, ze bajdurzenie o "300 tysiacach pasazerow w pierwszym (a nawet w drugim, czy tez trzecim roku...) nie ma praktycznie ZADNYCH racjonalnych podstaw! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J-k Re: Lotnisko musi być mniejsze, bo pasażerów ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.07.11, 09:01 Najciekawsze, że gdy pojawia się jakaś "kryzysowa sytuacja" to prezesi publicznych spółek zawsze są na urlopie lub "na chorobie" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sexsowny zenon Paranoja IP: *.centertel.pl 12.07.11, 17:28 Urzędasom brukselskim już się we łbach poprzewracało. To jaskrawy przykład, że człowiek głupieje jak nie ma co robić. Teraz niech ktoś wyjaśni: Dlaczego należy zmniejszyć terminal? W czym przeszkadza większy? Co jeżeli okaże się że jednak pasażerów będzie więcej lub za 2-3 lata liczba sie znacznie zwiększy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ds Re: Paranoja IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.07.11, 18:16 Przecież nikt nie broni żeby budować większy terminal. Można przecież finansować tą inwestycję ze środków własnych, kredytów. Komisja UE ma za to prawo oceniać czy dotacja będzie racjonalnie wydana. Jeżeli takie są potrzeby Lublina to można stawiać większy terminal. Tylko czy będzie to racjonalne? Co do rozbudowy w przyszłości, to może warto było wybrać takie projekt jaki realizują w Gdańsku i Wrocławiu. Tam nie stawiają terminali poza realne potrzeby ale jednocześnie z możliwością dalszej rozbudowy co uwzględniają aktualne projekty Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sexsowny zenon Re: Paranoja IP: *.centertel.pl 12.07.11, 20:49 A o ile terminal jest większy od potrzeb?Dwa razy, trzy razy...? Odpowiedz Link Zgłoś
przemek-leniak miś a nie paranoja MIŚ... 12.07.11, 22:40 300 tys. pasażerów. czyli że cały Lublin... albo inaczej mówiąc jedna siódma ludności całego województwa... założono że lotnisko od razu po otwarciu osiągnie poziom lotniska w Rzeszowie proszę się zapoznać z tym linkiem tu kilka informacji o lotnisku w Rzeszowie link i rozkład lotów link o lotnisku w Świdniku link i powiedzieć Miś czy paranoja? stać cię? pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sexsowny zenon Re: miś a nie paranoja MIŚ... IP: *.centertel.pl 12.07.11, 23:13 A jaka jest realna liczba pasażerów? Ile kasy zaoszczędzi się na zmniejszeniu terminala? Jakie są perspektywy rozwoju wg. UE? Czy lotnisko w Lbn może w krótkim czasie osiągnąć 300tys pasażerów? Moim zdaniem może. Taki przykład na szybko. Znajomy z Wawy musi lecieć na wakacje z Krakowa bo już z Wawy nie ma miejsc w samolocie. Tak więc dobre zarządzanie daje szanse na duży rozwój lotniska. Tylko znowu pytanie czy państwowe podrzędne lotnisko ma szansę na rozwój? Odpowiedz Link Zgłoś
przemek-leniak Zenonie trudno mi gdybać 13.07.11, 08:13 lotnictwo a w tym i lotnictwo cywilne to nie jest obszar mojego zainteresowania wróżyć z fusów nie będę ULC podaje jednak i dane na temat zmian liczby pasażerów na lotniskach o ile mnie pamięć nie myli poziom z roku 2008 nie został osiągnięty... zdaje się był kryzys co do tej liczby i spadła ona znacząco teraz dogania poprzedni poziom wiele zależy od podaży prawda a o tej nic nie wiemy zupełnie... ów znajomy chce lecieć w jakieś miejsce a nie wiemy czy z Lublina w to miejsce będzie miał samolot... to tak na szybko... ;-) nie wydaje mi się żeby należało tu emocjonalnie do sprawy podchodzić nie prestiż ma powstać a lotnisko pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
przemek-leniak Jeszcze raz w temacie Misia czyli wielkiej słomia. 13.07.11, 08:22 nej inwestycji w której jesteśmy konsultantami... W maju było wiadomo że przegięto z prognozami i chciano zwyczajnie naciągnąć UE na ekstra koszty... znaczy wcześniej niż w maju... ani Muszyński ani Sobczak nie zadali sobie trudu poinformowania ani Hetmana ani Żuka a dziś mówią że koszty pozostaną takie same mimo zmniejszenia terminala o połowę "Terminal będzie o połowę mniejszy niż zaprojektowano (11 tys. mkw. zamiast 23 mkw.) – wypada z niego m.in. antresola i piwnice. Mniejsze mają być inne budynki na lotnisku." Dziennik wschodni dalej stanowczo twierdzisz że to nie Miś? stać cię? pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sexsowny zenon Re: Jeszcze raz w temacie Misia czyli wielkiej sł IP: *.adsl.inetia.pl 13.07.11, 08:31 W takiej sytuacji należy zmienić prezesa Portu Lotniczego. Skoro chce wyłudzić kasę, a tak z tego wynika, to sprawa jest prosta. Znajomy leci do Egiptu:). Hurghada jest obsługiwana m.in. przez Rzeszów więc i lotnisko lubelskie problemu tu by nie miało. Też nie jestem specem od lotnictwa ale jednak uważam że to lotnisko ma szansę. Tylko, tu się powtórzę, kwestia dobrego zarządzania. Odpowiedz Link Zgłoś
przemek-leniak dobre zarządzanie... 13.07.11, 08:51 Marszałek Hetman ma niezła ekipę... aczkolwiek jak widać czegoś brakuje i zadaje w prasie kompromitujące go pytania skoro Jaspers wydali opinie rok temu to znaczy że od roku było wiadomo że terminal powinien być mniejszy Panie Marszałku... Prezydent Żuk i Marszałek Hetman powinni się poważnie zastanowić czy nie warto mieć prz sobie ludzi którzy zawczasu powiedzą im co się dzieje... tak by nie dowiadywali się z mediów o rzeczach zasadniczych... niestety o dobrym zarządzaniu nie ma tu mowy i nie o lotnisku mówię a o województwie i mieście na podstawie fałszywych informacji lub ich braku nie da się dobrze zarządzać czyż nie? pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
tepicpo [...] 12.07.11, 22:02 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
perkoz_dwuczuby :))))))))))))))) 12.07.11, 22:46 Lublinowi od zawsze się wydaje, że jest większy niż jest w rzeczywistości. Ciągle to powtarzam, ale nie chcecie mi wierzyć. Nadal myślicie, że jesteście duzi, a w rzeczywistości jesteście malu... średniutcy. Teraz macie dowód, ale jak znam życie, to i tak nic się nie zmieni. Konieczność dopasowania własnych wyobrażeń o sobie do rzeczywistości jest jednak bolesna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maxx Re: :))))))))))))))) IP: 173.233.200.* 12.07.11, 23:50 Pozwole sobie zacytowac kilka zdan z forum portalu "www.pasazer.com", t.j. "Prezes Muszyński chciałby w pierwszym roku działalności ściągnąć do Lublina cały "lubelski" ruch z innych portów. Może i byłoby to możliwe, ale... tylko i wyłącznie, gdyby na starcie PL Lublin zaoferował taką ofertę jaką oferują inne porty, z których najczęściej podróżują Lublinianie. A najczęściej podróżują z Okęcia. Taka siatka to oczywiście mrzonka. Powoływanie się na argument, że 11 % mieszkańców Lubelszczyzny podróżuje samolotem (przeważnie z Okęcia) i że ich wszystkich uda się zatrzymać w Lublinie jest niedorzecznością lub brakiem rozeznania w temacie. Lublinianie podróżują z Okęcia po całym świecie korzystając z dziesiątek dostępnych kierunków. Z Lublina nie będzie to możliwe, więc dalej większość z nich nadal będzie korzystać z Okęcia. Tak jak mieszkańcy Podkarpacia korzystają z Balic, czy Łodzianie z Okęcia. Więc warto już teraz sobie uzmysłowić, że jeśli uda się uskubać z Okęcia choć czwartą część "lubelskiego" ruchu będzie to nie lada sukces." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: folkatka Re: :))))))))))))))) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.07.11, 06:49 "Prezes Muszyński chciałby w pierwszym roku działalności ściągnąć do Lublina cały "lubelski" ruch z innych portów. Może i byłoby to możliwe, ale... tylko i wyłącznie, gdyby na starcie PL Lublin zaoferował taką ofertę jaką oferują inne porty, z których najczęściej podróżują Lublinianie. A najczęściej podróżują z Okęcia. Taka siatka to oczywiście mrzonka. Tak sobie czytam raz po raz o tym prezesie, jego wypowqiedzi i komentarze do nich, i coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, że on jest jakis taki...hmm...dziwny...:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sexsowny zenon Re: :))))))))))))))) IP: *.adsl.inetia.pl 13.07.11, 08:24 Oczywistym jest to, że całego tzw. lubelskiego ruchu tu nie ściągnie. Jednakże obecnie dużą część stanowią loty europejskie obsługiwane przez tzw. tanich przewoźników. Jeżeli zatem zapewnione zostaną połączenia z większością najpopularniejszych stolic państw Europy (m.in. Londyn, Rzym, Madryt, Paryż) to jest szansa na w miarę duży, jak na Lbn, ruch pasażerów. Ponadto o czym pisałem wcześniej, znajomy mieszkający w Wawie leci na wakacje (organizowane przez biuro podróży) z Krakowa bo nie ma miejsca w samolocie w Wawie. Czartery zatem to też szansa dla tego lotniska. Kwestia tylko sprawnego zarządzania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abc Re: :))))))))))))))) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.07.11, 14:46 Tylko ten wylot na wakacje tego znajomego to zwykły czarter. A czartery mają to do siebie, że są sezonowe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sexsowny zenon Re: :))))))))))))))) IP: *.adsl.inetia.pl 13.07.11, 15:00 Do Egiptu to praktycznie cały rok się lata;). Natomiast owszem co od zasady są sezonowe tylko zastanów się ile tak między majem a wrześniem takich lotów może być? Moim zdaniem całkiem sporo. Oczywiście nie chodzi o to aby lotnisko na czartery się nastawiło ale jest to sposób na dodatkowy, i moim zdaniem wcale nie mały, zarobek oraz rozwój. Odpowiedz Link Zgłoś
przemek-leniak nie Muszyński jest dziwny 13.07.11, 08:27 dziwne jest całe środowisko któremu patronuje nie mniej "dziwny" Jacek Sobczak... to nie tylko lotnisko ale i LOiT i CSK i wiele jeszcze innych skandalicznych rzeczy Agatko... Odpowiedz Link Zgłoś
torunwplomieniach A Warszawa nie równa się do Pragi czy Budapesztu 13.07.11, 13:12 Jest nieatrakcyjnym turystycznie miastem. Odpowiedz Link Zgłoś
agiatami i bardzo dobrze 13.07.11, 09:47 robote trzeba szanowac i 2 razy budowac i 2 razy zarobic. zbuduja jeden dziadowski budynek jak w jesionce a pozniej zbuduja drugi taki ladniutki jaki teraz tam buduja . za 5 lat bedzie nowa moda, nowe technologie wiec o co chodzi? o to ,ze dzis bedzie mniej kasy i aktualni kolesie u wladzy nie zarobia tyle co planowali? nie moja kasa, nie moje nieprzespane noce ja chce tylko, zeby lazienki na lotnisku mialy normalne wymiary bo to co teraz jest nalotnisku w jesionce to dzicz! polecam wc dla niepelnosprawnych, ktore jest nie wykorzystywane a wymiary ma iscie salonowe. 2 godziny jazdy z lubelskiego zmuszaja do odwiedzin w lazience i jak ktos wchodzi do wc to ja musze przesunac sie pod drzwi wejsciowe i przerwac suszenie rak a jak ktos wchodzi z zewnatrz to tez trzeba uwazac aby nie dostac drzwiami od wc bo trzeba sie przesunac w druga strone. projektanci i wlodarze zrobcie przyzwoite wc w swidniku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: classical miusic Re: i bardzo dobrze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.07.11, 12:06 Obietnice bez POkrycia.Będzie lotnisko,ala Radawiec ze stodołą udający terminal. Zamiast opery będzie takie same g-ó-w-n-o pod nazwą CSK. www.facebook.com/pages/Ratujmy-Lubelsk%C4%85-Oper%C4%99/216707291698639?sk=info Odpowiedz Link Zgłoś
torunwplomieniach Warszawa niech się tłumaczy z Modlina 13.07.11, 13:10 Takiemu miastu jak Praga wystarczy jedno lotnisko, to co tu wspominać o zupełnie nieatrakcyjnej turystycznie Wałsiawie! Odpowiedz Link Zgłoś
1b_adamek Mniejsze lotnisko. Zarząd będzie się musiał tłu... 14.07.11, 07:30 No tak, kolejne podknięcie i kolejny zmarnowany czas. Dlaczego nasze władze rządowe czy samorządowe tak swobodnie podchodzą do problemów, które fundują nam ich ludzie. Paraliż kolei - Garbarczyk na stołku, afera z terminalem w Świdniku a główny winowajca zostanie na posadzie. A gdzie honor tych ludzi? Honor? Hm, a co to takiego? Tak jak ktoś już tu napisał, 2 razy się wybuduje, dwa razy się zarobi. To jest właśnie Polska nasza kochana Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ęla Re: Lotnisko musi być mniejsze, bo pasażerów będz IP: *.205.99.148.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.08.11, 05:07 no to będziemy mieli lotniseczko w porównaniu z Rzeszowem !!! Odpowiedz Link Zgłoś