krusnik02
15.11.12, 10:08
Też mi odkrycie - wystarczy przejechać się do Wrocławia czy Poznania i po drodze poobserwować stan dróg - u nas niektóre wjazdówki do Lublina są w gorszym stanie niż trzeciej kategorii drogi gminne na Zachodzie :) To że z pańskiej łaski dostaliśmy kasę na S17 i może dostaniemy na S19 nie zmienia faktu, że wystarczy zjechać z S-ki i człowiek niejednokrotnie trafia na drogę jak z XIX wieku :) Polska B istnieje chociażby dlatego, że tzw. Polska A traktuje nas jak swego rodzaju strefę SPA & Wellness - przyjeżdżają do nas na wypoczynek bo may piękne krajobrazy "daleko od szosy". I to się podoba - obcowanie z naturą, brak wielkiego przemysłu, swojskość :) Wielu komentujących przy okazji różnej maści artykułów o Polsce Wschodniej wskazuje, że nie opłaca się w nas inwestować bo Zachód przynajmniej się rozwija a my stoimy w miejscu - otóż Zachód ma to szczęście, że komuna dbała o tereny przemysłowe - i już za komuny pchana była tam kasa. My zawsze byliśmy spichlerzem Polski i wszystkim to pasowało do chwili, gdy zgodnie z politykami unijnymi przyszedł okres wyrównywania szans - my chcemy tego wyrównania na jednakowych zasadach - tak samo potrzebne są nam nowe drogi bo wbrew obiegowym opiniom nie jeździmy furmankami :)