mój synek ma już drugi antybiotyk, wykryto z wymazu pneumokoki, są to antybiotyki doustne, chciałabym zapytać czy ktoś podawał takiemu maleństwu antybiotyk doustnie i były jakieś skutki uboczne
ja podawalam(synek ma teraz 3mce i 3tyg),pierwszy antybiotyk na klebsielle Olivier bral 5 tyg temu,wczoraj skonczyl brac drugi antybiotyk na enterobacter(obie bakterie w kale).skutki uboczne jakie zauwazylam to biegunka, czasami niepokoj i placz (mysle ze pobolewal go brzuszek).jutro idziemy na
Bardzo Was proszę o polecenie dobrego dermatologa dla moich maleństw. Chodzi o wysypkę na twarzy :((( Z góry dzięki!!!! -- Pozdrawiam - Iwona oraz Piotruś i Pawełek (ur. 27 październik 2004)
Skąd jesteś?
Poszukuję opiekunki dla 2-miesięcznej córeczki. Termin rozpoczęcia pracy do uzgodnienia. Miejsce: Osiek (dojazd autobusem miejskim). Wynagrodzenie 900-1000 zł/m-c (w tym prasowanie ciuszków dziecka). Tel. 0608032015 Mile widziane Panie z doświadczeniem zawodowym i życiowym.
Czy stosowanie Pulmicortu u 2-miesiecznego dziecka jest bezpieczne? Na ulotce napisali, ze mozna stosowac od 6-go m-ca zycia. A moja niunia skonczyla 2 m- ce i lekarka jej przepisala :| Nie wiem co myslec o tym. Dawka 0,125 mg / 1 ml - 2 x dziennie przez tydzien, potem kolejny tydzien 1 x
Witaj, ja wprawdzie nie stosowała nigdy u tak małego dziecka ale synek jest na pulkmicorcie od listopada (2x1 ml 0,125 + 2 ml soli fizjologicznej). Tak, że 2 tygodnie to chyba nie długo... Zawsze możesz skonsultować z innym lekarzem. Pozdrawiam, Maria
Czy któraś z mam podawała ketotifen tak małemu dziecku? Na ulotce wyczytałam, że można podawac powyzej 7 m-ca, ale pani doktor twierdzi, że jest to bezpieczny lek. Jak działał na wasze dzieciaczki, bo wyczytałam o efektach ubocznych.
dawno temu, syn miał 6 tygodni gdy go dostawał , nie pamietam dawki, teraz to komunijny facet- ale to było Mu bardzo potrzebne - dawki były zminimalizowane i odpowiednie dla Jego masy ciała -- < ten poranek nigdy więcej nie wzejdzie >
Witajcie, mojej córeczce w badaniu moczu wyszła infekcja. Dziecko trzeci dzień ma gorączkę do 38/38,3,ale tylko w nocy, poza tym w dzień wesoła; w nocy się rzuca i to wygląda na ząbki. Pani doktor przepisała nam antybiotyk, pierwszy w życiu. Tylko że to nie była "nasza" pani doktor, której
nasza córka za 2 dni skończy 3 miesiące i właśnie w badaniu moczu wyszła infekcja, do tego ma jeszcze katar i czerwone gardełko i stan podgorączkowy.Lekarz przepisał antybiotyk, też miałam obawy, żeby podawać 3 miesięcznemu dziecku antybiotyk, więc skonsultowaliśmy to z innym lekarzem, który
bardziej niż wygłupów potrzebuje stabilizacji.A stabilizacja to także zapewnienie bliskości która czasem dla malucha jest równoznaczna z dotykiem,stąd te rączki. a czy ustaliliście z opiekunką żeby go nie nosiła? Czy nie możecie jej po prostu spytać czy go nosi? I na koniec...jeśli zdążyła
> co na litość > boską jest dla Was ważniejsze od takiego maleństwa?? > przeciez jeszcze trwa urlop > MACIERZYŃSKI.Rece mi opadły... Nie wszystkim przysluguje (ja na przyklad mam wolny zawod, pracuje na umowe o dzielo i macierzynskiego nie mam) i naprawde roznie w zyciu bywa
Witam, mój 2 miesięczny maluszek przeziębił się, bądź podłapał coś ode mnie. Ja wczoraj miałam stan podgorączkowy (37stC), uczucie rozbicia, zażyłam 2 fiolki oscilo i 3 tabletki engystolu, dziś nadal engystol i chyba mi mija. Niestety, moje dziecko zaczeło dziś kichać i jest marudne
Ooo, takiego maluszka leczyć przez net nie wolno, choć tekst lekarza "damy antybiotyk" w odniesieniu do informacji i katarze i marudności wygląda jak nie wiem co - działanie na wyrost? Homeopatia to nie kuleczki z cukrem a również leki i ja bym nie ryzykowała nie znając dziecka i to tak
witam serdecznie, dwa tygodnie po porodzie wyrosła mi torbiel w okolicy szyi,mam zrobić biopsję, zaczęło boleć - otrzymałam antybiotyk amoksycylinę + kwas klawulanowy w dawce 2x 1 g, cały czas karmię (mam tylko maseczkę na twarz). niestety nie ma poprawy, jaki kolejny antybiotyk mogę przyjąć
Przede wszystkim antybiotyk musi byc o wlasciwym spektrum, czyli skuteczny przeciw konkretnej bakterii, ktora wywolala infekcje. kryterium karmienia nie jest dobrym kryterium :-( W zasadzie trzeba by pobrac material na posiew i antybiogram i na podstawie antybiogramu dobrac antybiotyk, ktory
Mam pytanko dotyczące ilości podawanego mleka mojemu synkowi. Dziś kończy 2 miesiące i do tej pory był karmiony piersią i dokarmiany butelką 60 ml co 3,5 godziny (na mleku dawka 120ml 7 razy dziennie). Na opakowaniu jest napisane że od dziś powinien dostawać 150ml 6 razy dziennie. Czyli ile
Witam, Prosze podawac mu tyle,ile chce - srednio ok 130 ml na porcje -- Pozdrawiam